×
  Gabriela Kundzicz

  Gabriela Kundzicz / Specjalista ds. marketingu Specjalista ds. marketingu

  "Być kobietą" w Grupie Open Finance Kredyt gotówkowy

  Kobiety - „z nimi źle, bez nich jeszcze gorzej”, a mimo to w świecie finansów nadal jest ich niewiele. A kobiety na rynku nieruchomości? Wydaje się, że to zawód niezdominowany przez mężczyzn. W Home Broker i Open Finance kobiety stanowią ponad połowę pracowników całej firmy!

  Ale jak one same w tym świecie się odnajdują? I czy kobiece cechy pomagają w codziennych obowiązkach? O swojej pracy i cechach, które pomagają nam - kobietom - wśród mężczyzn, opowiedziały… kobiety!

   

  Karina Nożykowska, Dyrektor Departamentu Bankowego, od 2014 steruję najlepszym na rynku Departamentem Bankowym 😊

  Jakie cechy powinna posiadać kobieta, aby negocjować warunki współpracy z bankami?

  Aby skutecznie negocjować warunki z bankami, przede wszystkim kładę nacisk na relacje międzyludzkie. Z większością przedstawicieli banków jestem w stałym, de facto  codziennym, kontakcie telefonicznym i mailowym. Na bieżąco wymieniamy się informacjami na temat planów sprzedażowych, ofert, warunków współpracy. Wspólnie opracowujemy strategie sprzedaży, rozmawiamy o stawkach czy promocjach. Z tego, co wiem, słynę z niekonwencjonalnych pomysłów i dość innowacyjnego podejścia do świata finansów. W życiu zawodowym jestem konsekwentna, uparta i jasno dążąca do celu. Współpraca z bankami to jeden z ulubionych obszarów mojej codziennej pracy.

  W Open Finance pracuję od 2006 roku, zaczynałam w warszawskim oddziale przy ul. Filtrowej, jako doradca finansowy, szybko awansując na kierownika oddziału. W 2011 roku objęłam stanowisko Menadżera zarządzającego Departamentem Bankowym HB Finanse.

  Jako kobieta czuję się dojrzale i pięknie. Czas spowodował, że jestem pogodzona ze swoimi dawnymi kompleksami, akceptuję i kocham siebie.

   

  Magdalena Kondej-Aftyka Dyrektor Oddziału od 2012 roku – Open Finance

  Dlaczego właśnie kobiecie zaufać w kwestii rad co do finansów?

  Kobiety są z reguły bardziej zorganizowane i są w stanie wykonywać wiele zadań jednocześnie - co w pracy eksperta finansowego jest niezwykle istotne. Przekłada się to również na terminowość, co pozwala budować zaufanie klientów. Dzięki empatii i umiejętności słuchania kobiety mogą lepiej zrozumieć i dotrzeć do ich potrzeb, a co się z tym wiąże mogą lepiej dopasować ofertę do konkretnej osoby. Kobiety budują długotrwałe relacje z klientami, gdyż  cechuje je skupienie na drugiej osobie i umiejętność komunikacji. Kluczową cechą jest również cierpliwość, która jest w naszej pracy niezwykle potrzebna. Jesteśmy też niezwykle ambitne, a bieżące doszkalanie i dążenie do celu jest kluczem do sukcesu.

  Jako dyrektor dwóch oddziałów wykorzystuję wszystkie te cechy, aby podzielić obowiązki dyrektora i nadal czynnego eksperta finansowego. Daje to efekty w postaci dobrze pracującego i zadowolonego zespołu oraz polecających nas klientów. To też moja prywatna satysfakcja z pracy.

   

  Magdalena Wnuk – Dyrektor Regionalny Sprzedaży w sicie Open Direct (mobilni eksperci finansowi)

  Jak czuje się jedyna kobieta na stanowisku Dyrektora Regionalnego?

  Praca na stanowisko Dyrektora Regionalnego w naszej organizacji jest dużym wyzwaniem - zarówno z perspektywy mężczyzny, jak i kobiety. Nie ma znaczenia czy nosisz spodnie czy spódnicę - znaczenie ma to, kim jesteś i dlaczego chcesz to robić.

  To, że dziś piastuję takie stanowisko jest efektem ciężkiej pracy oraz zaangażowania w życie Open Finance. Trafiłam tu z banku w 2011 roku, w którym panowały sztywne zasady korporacyjne z brakiem widoku na dalszy rozwój. W Open Finance było inaczej! Zaczynałam od stanowiska eksperta - postanowiłam być najlepsza i dążyłam do rozwijania kompetencji menadżerskich. Od zawsze wiedziałam, że chcę iść w tym kierunku i nie bałam się spełniać swoich marzeń - ciężko na to pracując, ale przy zachowaniu równowagi życiowej. Nigdy też nie patrzyłam na siebie z perspektywy płci, ale tego kim chcę być i dlaczego to dla mnie ważne.  Od zawsze inspirowali mnie ludzie odważni, z twardymi zasadami i mocnymi poglądami. Lubiłam i nadal lubię się od nich uczyć, a te cechy są iście męskie, dlatego dobrze pracuje mi się z mężczyznami.

  Rola kobiety wśród samych mężczyzn jest trudna – musisz się nauczyć myśleć jak oni, musisz pracować jak oni, musisz mieć w sobie tyle męskiej odwagi co oni, a jednocześnie nie stracić pierwiastka kobiecości. Czy to było trudne? Tak, to było trudne i wymagało dużego dystansu do siebie, ale odnalazłam się w tej roli i cenię pracę z mężczyznami, którzy są z reguły opanowani i merytoryczni. Połączenie męskiego dystansu i kobiecego uporu, zmiękcza niejednokrotnie naszą wspólną pracę i pozwala uzupełniać się wzajemnie. Odpowiadając więc wprost na pytanie – jak czuje się jedyna kobieta na stanowisku Dyrektora Regionalnego -  czuję, że jestem we właściwym miejscu i cenię pracę z mężczyznami, a bycie jedyną kobietą ma swoje przywileje 😊

   

  Urszula Rosa, Kierownik Oddziału

  Jakie kobiece cechy pomagają w kierowaniu zespołem doradców oraz w dynamicznej pracy w nieruchomościach?

  Jako kierownik pracuję już prawie 5 lat. Praca w nieruchomościach to nie lada wyzwanie - nie tylko dla kobiet. Chodzi przede wszystkim o specyfikę pracy, która wymaga dużej dyspozycyjności. Ciężko jest pogodzić życie rodzinne z zawodem pośrednika, ale właśnie dzięki kobiecej umiejętności dobrego planowania czasu - da się to wszystko połączyć tak, aby żadna sfera życiowa nie ucierpiała 😊 Również nikt jak kobieta nie zrozumie potrzeb klientów! „Kobietę-pośrednika” wyróżnia także intuicja - często przydała mi się ona w mojej pracy doradcy ds. nieruchomości. Kierując natomiast 15-osobowym zespołem kieruję się dwoma zasadami: elastyczność i zaufanie. Uważam również, że pozytywne relacje w kontaktach z pracownikami przekładają się na lepsze wyniki sprzedażowe. Jeżeli zespół dobrze czuje się w grupie, wtedy jego efektywność wzrasta. W pracy każdego managera (niezależnie od płci), zespół - który prowadzi - powinien być na pierwszym miejscu, bo to on pozwala realizować małe i duże cele każdego dnia.

  Ekspert Finansowy

  Gabriela Kundzicz
  Specjalista ds. marketingu

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie