×
  Biuro Prasowe

  Biuro Prasowe Open Finance /

  Co szósty kredyt mieszkaniowy z Open Finance Kredyt gotówkowy

  16,6% – przy takiej części udzielonych kredytów hipotecznych pośredniczył Open Finance w pierwszym kwartale br. To najwyższy udział w rynku od 6 lat.

  W ciągu zaledwie 3 miesięcy br. banki udzieliły prawie 55,2 tysięcy kredytów mieszkaniowych o wartości ponad 12,9 miliardów złotych – wynika z najnowszego raportu AMRON – SARFiN. To najwyższy wynik od 2012 roku. W tym rynkowym torcie firmy pośrednictwa finansowego mają spory udział. Pozycję lidera niezmiennie zajmuje Open Finance, który w pierwszym kwartale 2018 roku pośredniczył w udzielaniu ponad 2,1 miliardów kredytów mieszkaniowych. Odpowiada to niemal 17-proc. udziałowi w rynku.

  - Lata pracy pozwalają nam dziś cieszyć się z tego, że właśnie z pomocą Open Finance wypłacono co szóstą złotówkę kredytu hipotecznego. Jest to zasługa nie tylko sprawnej organizacji, ale też wielu lat żmudnego budowania zaufania, wsłuchiwania się w potrzeby Klientów i pomocy im w realizacji marzeń o własnych „czterech kątach” – mówi Joanna Tomicka-Zawora, Prezes Zarządu Open Finance SA i Home Broker SA.

  Łatwo o pracę i finansowanie

  Tak dobre wyniki w skali całego rynku są zasługą przynajmniej dwóch czynników. Po pierwsze mamy do czynienia z najlepszą sytuacja na rynku pracy w najnowszej historii Polski. Rosnące zatrudnienie i szybko rosnące wynagrodzenia przekładają się na coraz większe możliwości finansowe polskich rodzin.

  - Obserwujemy bardzo wyraźny przypływ nowych Klientów szukających finansowania przy zakupie nieruchomości. Nie byłoby to możliwe gdyby dobre wyniki gospodarki nie przekładały się na rosnący optymizm wśród gospodarstw domowych. To oznacza, że rozpędzona gospodarka poprawia jakość życia obywateli i tworzy poczucie bezpieczeństwa. W takiej sytuacji łatwiej zdecydować o zadłużeniu się na lat 20 czy 30. – zauważa Przemysław Guberow, Wiceprezes Zarządu Open Finance SA i Home Broker SA.

  Trudno się temu dziwić skoro wg GUS w 2017 roku przeciętna osoba zatrudniona zarabiała ponad 4270 zł brutto miesięcznie, czyli o 5,4% więcej niż rok wcześniej. Najnowsze dane pokazują ponadto, że w 2018 roku sytuacja dalej się poprawia. Przeciętne wynagrodzenie w przedsiębiorstwach było w okresie od stycznia do kwietnia o 7,2% wyższe niż w analogicznym okresie przed rokiem. W tym samym czasie przeciętne zatrudnienie wzrosło natomiast o 3,7%.

  - Za dużym popytem na kredyty stoi oczywiście też niski poziom stóp procentowych. To dzięki nim kredyty są relatywnie tanie. W efekcie kuszącym rozwiązaniem jest zadłużenie się i zakup mieszkania na wynajem. Wiąże się to oczywiście z ryzykiem, ale na wynajmie można dziś zarobić nawet 3-4 razy więcej niż na bankowej lokacie, a gdyby tego było mało, to w większości przypadków czynsz powinien z nawiązką pokryć koszty kredytu – tłumaczy Paweł Komar, Wiceprezes Zarządu Open Finance SA i Home Broker SA.

  Ekspert Finansowy

  Biuro Prasowe Open Finance

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie