×
  Andżelika Sokół

  Andżelika Sokół / p.o. Rzecznika prasowego p.o. Rzecznika prasowego

  Kolejne rekordy w Grupie Open Finance Kredyt hipoteczny

  W pierwszym kwartale 2017 roku Grupa Open Finance wygenerowała zysk netto na poziomie 3,7 mln zł. Gdyby wyeliminować wpływ zdarzeń jednorazowych, zysk netto przypisany za pierwszy kwartał wyniósłby 5,4 mln zł.

  Wpływ na prezentowany wynik ma systematyczny wzrost wartości sprzedanych kredytów hipotecznych i firmowych w Open Finance, ale przede wszystkim rekordowy pierwszy kwartał dla firmy Home Broker pod kątem liczby transakcji przeprowadzonych na rynku pierwotnym.

  Bardzo nas cieszy fakt, że jako największa firma pośrednictwa finansowego i nieruchomościowego w Polsce możemy jako pierwsi odpowiadać na potrzeby rynku. Wyniki sprzedażowe, które odnotowaliśmy po pierwszym kwartale 2017 roku to dla nas potwierdzenie odpowiednio podjętych działań biznesowych. Stabilnie „rośniemy” w każdej dziedzinie naszego biznesu i właśnie to jest dla nas powodem do radości. Nie osiadamy jednak na laurach – cały czas pracujemy nad usprawnieniem procesów sprzedażowych. Chcemy, aby nasi doradcy w swojej codziennej pracy kierowali się najwyższą jakością i to jest nasz nadrzędny cel do realizacji w 2017 roku – mówi Przemysław Guberow, Prezes Grupy Open Finance.

  Mocnym atutem Grupy pozostaje pośrednictwo Open Finance w udzielaniu kredytów hipotecznych i firmowych w Polsce. Ich wartość w pierwszym kwartale 2017 roku wyniosła dokładnie 1 860 mln złotych i jest wyższa o 30% w porównaniu do analogicznego okresu w 2016 roku. Dodatkowo produkcja kredytów hipotecznych i firmowych w pierwszym kwartale 2017 roku jest wyższa od wyniku osiągniętego w kwartale czwartym 2016 roku o 16,7%.

  Open Finance odnotował dobry wynik również w obszarze sprzedaży kredytów gotówkowych. W pierwszym kwartale 2017 roku wartość sprzedaży kredytów gotówkowych wyniosła 213 mln złotych.

  Rosnące wolumeny sprzedaży Spółka odnotowała również w obszarze sprzedaży jednorazowych produktów inwestycyjnych.  Wartość ta w pierwszym kwartale 2017 roku wyniosła 93 mln złotych i jest wyższa o 48% w porównaniu do analogicznego okresu w 2016 roku. Warto podkreślić, że wartość sprzedanych jednorazowych produktów inwestycyjnych w pierwszym kwartale 2017 roku wzrosła o 31% w stosunku do kwartału czwartego 2016 roku.

  Przychody naszej Grupy stabilnie rosną. Widzimy to również na wolumenach przychodów prowizyjnych, których wartość w pierwszym kwartale 2017 roku wyniosła 90,1 mln złotych i jest wyższa o 21% w porównaniu do analogicznego okresu w 2016 roku. Odnotowaliśmy również systematyczną poprawę efektywności sprzedażowej w każdej z sieci sprzedaży co wpływa na istotny wzrost marży na sprzedaży, marży operacyjnej oraz wyniku EBITDA – mówi Helena Kamińska, Członek Zarządu Grupy Open Finance.

  Dla Home Broker pierwszy kwartał 2017 roku był rekordowy. Spółka osiągnęła najwyższy wolumen liczby transakcji na rynku pierwotnym od początku swojego istnienia.

  W zakresie wolumenów sprzedaży w obrocie nieruchomościami, w pierwszym kwartale 2017 roku nastąpił wzrost aż o 40% liczby transakcji na rynku pierwotnym w stosunku do analogicznego okresu w 2016 roku przy jednoczesnym wzroście wartości nieruchomości. Warto również podkreślić, że liczba transakcji na rynku pierwotnym wzrosła kwartał do kwartału aż o 21%.

  Zamykając rok 2016 pokazaliśmy, że stać nas na wiele. Nasze wyniki sprzedażowe stabilnie rosną, a fakt odnotowania kolejnych rekordów niezmiernie nas cieszy i jednocześnie stawia przed nami nowe możliwości. Dziś podczas jednego spotkania w naszym oddziale Klient może porozmawiać z doradcą nieruchomościowym oraz finansowym, czyli pod jednym „dachem” załatwi wszystkie formalności związane z zakupem nieruchomości – zdobędzie jej finansowanie oraz ją ubezpieczy. Niewątpliwie jest to innowacja na rynku, a my będąc największą firmą pośrednictwa finansowego i nieruchomościowego w Polsce możemy sobie pozwolić na takie udoskonalenia – mówi Paweł Komar, Członek Zarządu Grupy Open Finance.   

  Wyniki na rynku wtórnym również są dla Grupy zadowalające – w pierwszym kwartale 2017 roku Home Broker przeprowadził 1 262 transakcji na tym rynku. Liczba transakcji i wartość nieruchomości na rynku wtórnym wzrosła w pierwszym kwartale 2017 roku o 11% w porównaniu do kwartału czwartego 2016 roku oraz o 7% w porównaniu do kwartału pierwszego 2016 roku.

  Open Finance TFI

  Warto wspomnieć również o wyniku finansowym Open Finance TFI, który w I kwartale 2017 roku wyniósł 2,46 mln złotych. Na dzień 28 kwietnia 2017 roku aktywa w zarządzaniu Open Finance TFI wynosiły 4 657 mln złotych, w tym 3 833 mln złotych w funduszach rynku kapitałowego. Planowany dzień połączenia Open Finance TFI z Noble Funds TFI - 1 czerwca 2017 roku.

  Open Life TU Życie

  4,5 mln złotych – tyle w I kwartale bieżącego roku wyniósł wynik finansowy Open Life TU Życie. Liczba aktywnych polis to 332,2 tys. sztuk. Na koniec marca 2017 roku aktywa UFK wynoszą 7,4 mln zł. Open Life TU Życie planuje rozwój produktów ochronnych ze składką regularną, czyli grupowe ubezpieczenia pracownicze, ubezpieczenia na życie i dożycie oraz terminowe ubezpieczenia na życie.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Ekspert Finansowy

  Andżelika Sokół
  p.o. Rzecznika prasowego
  Przyokopowa 33
  01-208 Warszawa

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie