Rozbudowa sieci partnerów współpracujących z Open Finance SA to jedna z kluczowych inicjatyw w Spółce. Marka Open Partners istnieje na rynku od 2013 roku. Ostatnie dwa lata to czas dynamicznego rozwoju i poszerzenia - aż 20 krotnie – liczby firm partnerskich w całej Polsce. Kluczowymi partnerami biznesowymi projektu są małe i średnie przedsiębiorstwa, które na rynkach lokalnych świadczą usługi pośrednictwa finansowego.

Dzięki współpracy z Open Finance SA partnerzy otrzymują dostęp do szerokiej oferty produktów finansowych, jak i platformy z aktualnymi informacjami o tych produktach, a także korzystają z know-how i wsparcia merytorycznego pracowników Open Finance SA. Na tym nie koniec – to także możliwość korzystania ze specjalistycznych narzędzi informatycznych, które wspierają sprzedaż, a co może mieć wpływ na zwiększenie obrotów pośredników.   

Obecnie, rekordowe wyniki sprzedaży - w ramach współpracy partnerskiej - odnotowywane są przede wszystkim w kredytach hipotecznych, gotówkowych oraz w produktach dla firm. Przykładowo, w przypadku kredytów gotówkowych - od 2013 roku - jest to wzrost aż 40 krotny!

Open Partners to strzał w dziesiątkę. Zależy nam na lokalnej współpracy z przedsiębiorcami, którzy są liderami na swoim rynku, znają Klientów od lat i chcą dalej rozwijać „biznes”  – mówi Paweł Komar, członek zarządu Open Finance SA odpowiedzialny za rozwój sieci partnerskiej w Spółce.Współpraca z nami jest przejrzysta, opiera się na zaufaniu i autonomii działania lokalnych pośredników. Korzyścią dla naszych partnerów są też m.in. oferty specjalne np. z banków, które są niedostępne dla innych pośredników – dodaje Paweł Komar.  

W branży finansowej funkcjonuję już od wielu lat, ale z tak kompleksowym podejściem do tematu współpracy z pośrednikiem spotkałam się po raz pierwszy – mówi Ewa Kurcz, Prezes Zarządu w firmie Invest Money Sp. z o.o. W ramach biznesowej kooperacji z Open Partners otrzymaliśmy profesjonalne narzędzia sprzedażowe np. dostęp do banku wiedzy, porównywarki kredytowej czy systemu do rejestracji sprzedaży. To realne wsparcie, które naprawdę ułatwia prowadzenie biznesu i pozwala zwiększyć jego skalę – dodaje Ewa Kurcz.

Najbliższy 2016 rok to plany dalszego rozwoju i zwiększenia bazy pośredników skupionych wokół Open Partners, jak również poszerzania portfolio o produkty ubezpieczeniowe i nowe obszary pokrewne do rynku finansowego. Spółka zakłada, że do końca przyszłego roku będzie skupiać w sieci partnerskiej co najmniej 1 300 firm w całej Polsce.

Komentarz Pawła Komara, Członka Zarządu Open Finance SA, o Open Partners - https://www.youtube.com/watch?v=vdjPgCZV4IY

Karolina Bursa
Rzecznik prasowy
781 141 460
pr@open.pl