×
  Cezary Andrzejczyk

  Cezary Andrzejczyk / Rzecznik Prasowy Rzecznik Prasowy

  Poprawa wyników finansowych po I półroczu 2018 Kredyt gotówkowy

  Grupa Open Finance S.A. odnotowała w I półroczu br. przychody na poziomie 192,2 mln złotych, co oznacza wzrost o 6,6% w stosunku do analogicznego okresu roku 2017. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku 2018 Grupa wygenerowała zysk netto w kwocie 7,5 mln zł.

  Wśród danych finansowych za I półrocze 2018 roku warto zwrócić uwagę na przychody spółki Open Finance na poziomie 156,2 mln złotych, co jest wzrostem o 9,6% w stosunku do I półrocza 2017 roku. Wzrost o ponad 43% odnotowano na wskaźniku EBIDTA, który dla spółki Open Finance za pierwsze 6 miesięcy roku 2018 wyniósł 13,4 mln zł.

  Warto w tym miejscu przypomnieć, że sieci sprzedaży Open Finance S.A. zamknęły pierwsze półrocze 2018 roku sprzedażą kredytów na poziomie 5,3 mld zł, co stanowi wzrost o 25% w stosunku do analogicznego okresu w roku 2017. Ponad 4,4 mld zł z tego stanowiły kredyty hipoteczne, których sprzedaż dynamicznie wzrosła (30% rok do roku). Spółka zanotowała wzrosty również w segmencie kredytów gotówkowych (485 mln zł, +11% rok do roku) oraz firmowych (418 mln zł, +6% rok do roku).

  Pierwsze półrocze 2018 roku to rynkowo czas dosyć trudny, ale mimo to udało nam się dokonać pozytywnych zmian w naszej Grupie. Zintegrowaliśmy i wzmocniliśmy nasze trzy kluczowe sieci sprzedaży, postawiliśmy na rozwój technologii i wzrost efektywności spółek, ale przede wszystkim poprawiliśmy wynik finansowy. Współpracujemy już
  z 44 instytucjami finansowymi i sfinalizowaliśmy transakcje z prawie 45 tys. klientów. To wszystko pozwoliło nam umocnić się na pozycji lidera, zarówno w pośrednictwie finansowym, jak i nieruchomościowym -
  mówi Joanna Tomicka-Zawora, Prezes Zarządu Open Finance S.A. i Home Broker S.A.

  W spółce Home Broker S.A. przychody za I półrocze 2018 roku wyniosły 33,5 mln złotych, co oznacza spadek o 18,1% w stosunku do tego samego okresu w roku 2017. Natomiast EBIDTA ukształtowała się na poziomie 2,3 mln zł, co jest spadkiem o 11,7% względem I półrocza 2017 roku. Strata netto spółki za pierwsze 6 miesięcy roku 2018 wyniosła 2,1 mln zł. Jest to przede wszystkim spowodowane spadkiem popytu na nowe mieszkania, co obserwowane jest na całym rynku mieszkaniowym. Wg danych firmy doradczej REAS sprzedaż nowych mieszkań w największych miastach w II kw. 2018 roku była o 11% niższa niż w analogicznym okresie przed rokiem. Głównym powodem jest fakt, że nie wszyscy kupujący akceptują wzrosty cen mieszkań wywołane rosnącymi kosztami budowy i cenami ziemi niezbędnej do budowy bloków.

  Home Broker nadal utrzymuje jednak silną pozycję w roli kluczowego partnera biznesowego dla deweloperów – dotyczy to zwłaszcza współpracy na zasadach „wyłączności”, jak i kompleksowego wsparcia deweloperów świadcząc m.in. usługę outsourcingu działów sprzedaży.

  Ekspert Finansowy

  Cezary Andrzejczyk
  Rzecznik Prasowy

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie