×
  Karolina Bursa

  Karolina Bursa /

  Rekordowy 2017 rok dla Open Finance i Home Broker Kredyt gotówkowy

  W 2017 roku wypracowaliśmy bardzo dobre wyniki sprzedażowe Open Finance SA i Home Broker SA oraz umocnił ich pozycję liderów rynku pośrednictwa finansowego oraz nieruchomościowego.

  Obie spółki mogą pochwalić się rekordowymi danymi - sprzedaż produktów finansowych czyli kredytów i produktów inwestycyjnych za pośrednictwem Open Finance SA wyniosła 8,7 mld złotych, co jest wzrostem o 17% w porównaniu do 2016 roku. Natomiast, wartość sprzedanych w zeszłym roku nieruchomości za pośrednictwem Home Broker SA wyniosła 3,5 mld złotych, co jest aż 20% wzrostem w odniesieniu do 2016 roku.

  Wysokie standardy obsługi Klientów, ciężka praca, profesjonalizm – to nasza recepta na sukces w 2017 roku. Nie ma co ukrywać – to był trudny i pełen wyzwań czas, zwłaszcza w kontekście nowych regulacji prawnych jak np. ustawy o kredycie hipotecznym czy zmieniających się okoliczności rynkowych – przede wszystkim w kontekście zakończenia  programu „Mieszkanie dla Młodych”. Mimo to nasze spółki potrafiły perfekcyjnie dostosowywać się do zmian, nie tracąc na dynamice sprzedaży oraz stale pozyskując nowych Klientów – mówi Przemysław Guberow, Prezes Zarządu Open Finance SA i Home Broker SA. Podsumowanie czwartego kwartału i całego 2017 roku pokazuje, że nie schodzimy ze szczytu podium, a energia i ambicja naszych zespołów po raz kolejny przyniosły sukces rynkowy. Nie mogę nie wspomnieć o naszych Klientach – to dzięki ich zaufaniu oraz docenieniu naszych usług 2017 rok był tak satysfakcjonujący – dodaje Przemysław Guberow.

  Mocne wyniki obie spółki odnotowały także w samym IV kwartale 2017 roku. Open Finance SA pośredniczył w sprzedaży produktów finansowych o wartości łącznej 2,1 mld złotych, z kolei Home Broker SA potwierdził swoją pozycję rynkową dzięki pośrednictwu w sprzedaży nieruchomości na kwotę 811 mln złotych.

  Niezmiennym atutem Open Finance SA pozostaje liczba udzielanych kredytów hipotecznych za pośrednictwem największego pośrednika. Wartość sprzedanych kredytów hipotecznych w całym 2017 roku wyniosła 6,7 mld złotych (wzrost o 18% w stosunku do 2016 roku). Natomiast w IV kwartale ubiegłego roku wartość ta wyniosła 1,6 mld złotych w porównaniu do 1,4 mld w analogicznym okresie w 2016 roku.

  Pośrednik odnotował również kolejny rekord w kredytach firmowych. Wsparcie MŚP w finansowaniu oraz bieżącej działalności staje się jednym z priorytetowych obszarów w założeniach biznesowych oraz sprzedażowych spółki także w 2018 roku. 769 mln złotych – tyle wyniosła wartość kredytów zaciąganych przez przedsiębiorców za pośrednictwem Open Finance SA w 2017 roku. To jednocześnie 51% wzrost w stosunku do tego samego okresu w 2016 roku (509 mln złotych). Ostatni kwartał 2017 roku także był satysfakcjonujący w tym segmencie – wartość kredytów firmowych wyniosła 199 mln złotych, w porównaniu do 167 mln złotych w IV kwartale 2016 roku.

  Z drugiej strony, trudno nie wspomnieć o nieznacznym spadku na poziomie -9% sprzedaży kredytów gotówkowych w 2017 roku vs. 2016 roku (wartość „sprzedanych” kredytów to 840 mln złotych), z uwagi na skupienie uwagi na segmenty rynku generujące mniejsze ryzyko.

  Równocześnie, 2017 rok to także okres, w którym Open Finance SA odnotował wzrost sprzedanych produktów inwestycyjnych za pośrednictwem spółki. Wolumen zaoferowanych obligacji, funduszy, ubezpieczeń oraz produktów regularnego oszczędzania wyniósł 364 mln złotych, co jest wzrostem o 25%
  w porównaniu do 2016 roku. Na uwagę zasługuje zwłaszcza zainteresowanie oraz większe zaufanie Klientów do produktów regularnego oszczędzania, których sprzedaż wzrosła o 50%, porównując 2016 i 2017 rok.

  Home Broker SA – także stale umacnia swoją pozycję lidera na rynku nieruchomości, publikując rekordowe wyniki sprzedażowe.

  Home Broker pośredniczył przy 13 025 transakcjach (zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym) w całym roku, co daje 19% wzrost do analogicznego okresu w 2016 roku. Taka liczba sprzedanych mieszkań w jednym roku jest historycznym rekordem rynkowym. Rozpatrując natomiast wartość sprzedanych nieruchomości za pośrednictwem spółki w 2017 roku to wyniosła ona 3,5 mld złotych, co daje mocny 20% wzrost vs ten sam okres w 2016 rok.

  Rynek nieruchomości w Polsce odnotowuje historyczne wysokie wyniki, sprzedaż nieruchomości stale wzrasta czemu pomaga ogólna sytuacja makroekonomiczna i sprzyjające uwarunkowania na rynku finansowym jak niskie stopy procentowe i dobry dostęp do kredytów, ale także ogromna aktywność samych deweloperów - z pewnością przyczyniają się do atrakcyjności i wzrostu zainteresowania Klientów nieruchomościami. Dotyczy to zarówno kupna na tzw. potrzeby własne, jak i kupna nieruchomości jako alternatywy dla lokowania nadwyżek kapitałowych. Nie tracimy takich „okazji”, co dobitnie pokazuje sprzedaż w 2017 roku w której potrafiliśmy rosnąć jeszcze mocniej niż rynek i kolejny rok z rzędu (po świetnym 2016 roku) utrzymywać w tym obszarze dynamikę godną start-upu pomimo bardzo dużej bazy i dotychczasowej skali naszego działania – mówi Paweł Komar, Członek Zarządu w Open Finance SA i Home Broker SA.

  W połączeniu z zaangażowaniem naszych doradców po raz kolejny sięgamy po tytuł lidera pośrednictwa oraz nie zwalniamy tempa w 2018 roku, który zapowiada się również obiecująco na rynku nieruchomości – dodaje Paweł Komar.

  2017 rok to sukces pod kątem pośrednictwa przy sprzedaży nieruchomości na rynku pierwotnym, opiewający na kwotę 2,2 mld złotych. To wzrost o 28% w porównaniu do 2016 roku. IV kwartał 2017 roku to też powód do dumy – wartość sprzedanych nieruchomości wyniosła 488 mln złotych, zaś 468 mln złotych w analogicznym okresie 2016 roku.

  Ponadto, warto przyjrzeć się również liczbie transakcji na rynku nieruchomości za pośrednictwem Home Broker SA. Przez cały 2017 rok, na rynku pierwotnym, pośrednik wsparł Klientów w wyborze i kupnie wymarzonego „M” uczestnicząc w  8 074 transakcjach. To wzrost aż o 28% vs 2016 roku. W samym IV kwartale ubiegłego roku tych transakcji było 1 786.

  Kontynuując - rynek wtórny nieruchomości też odnotował znaczący wzrost w 2017 roku. Wartość nieruchomości „z drugiej ręki”, sprzedanych za pośrednictwem Home Broker SA wyniosła 1,3 mld złotych, co jest 9% wzrostem w porównaniu do 2016 roku. Liczba transakcji na tym rynku wyniosła zaś 4 951 (wzrost o 7% vs 2016 rok).

  Ekspert Finansowy

  Karolina Bursa

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie