Według danych spółki, najchętniej wybieranymi przez przedsiębiorców rozwiązaniami są kredyty inwestycyjne na zakup, budowę lub modernizację nieruchomości. Takich wniosków - za pośrednictwem doradców finansowych Open Finance SA – złożono od stycznia do września br. blisko 2 000. W drugiej kolejności przedsiębiorcy korzystają z porad doradców – ponad 1 000 złożonych wniosków - w zakresie uzyskania kredytów na finansowanie bieżącej działalności firmy oraz kredytów „na start” czyli na rozpoczęcie własnego biznesu.

W najbliższym czasie Open Finance SA planuje dodatkowo wzmocnić swoje działania w temacie wsparcia przedsiębiorców przy pozyskiwaniu dotacji ze środków unijnych. Związane jest to z informacją, że w ciągu najbliższych lat - w ramach Nowej Perspektywy UE na lata 2014-2020 - zostanie rozdysponowanych ponad 82 miliardów euro na rzecz przedsiębiorców i samorządów. To ważny sygnał dla polskiego biznesu, który stwarza nowe możliwości inwestycyjne. Open Finance SA liczy na zwiększenie usług doradczych w tym zakresie.

Przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie naszych doradców już na etapie planowania inwestycji m.in. poprzez pomoc w przygotowaniu profesjonalnego biznesplanu oraz wycenę. W związku z tym utworzyliśmy w firmie wyspecjalizowaną grupę ekspercką, która wspiera wyłącznie przedsiębiorców we wszystkich formalnościach związanych z pozyskaniem finansowania przy otwieraniu własnego „biznesu” – mówi Marcin Kopciara, dyrektor Departamentu Produktów Firmowych Open Finance SA.

Co więcej, w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się kredyty deweloperskie w tym kredyty dla tzw. mini deweloperów, którzy realizują swoje pierwsze inwestycje. Jak pokazują ostatnie wyniki Głównego Urzędu Statystycznego za 9 miesięcy 2015 roku, wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym na budowę 138 097 mieszkań. To jest o 14,8% więcej w porównaniu do 2014 roku. Wzrosła też liczba mieszkań, które już są w trakcie budowy. Warta uwagi jest liczba 57% w tych statystykach - to udział inwestorów indywidualnych czyli właśnie tzw. mini deweloperów w ogólnej liczbie mieszkań oddanych do użytkowania.

Open Finance SA od 2013 roku wspiera przedsiębiorców w uzyskaniu finansowania na każdym etapie rozwoju ich biznesu. Dotyczy to zarówno nowo założonych podmiotów, tzw. start-upów, jak i tych z ugruntowaną pozycją na rynku. Aktualnie Spółka współpracuje z kluczowymi bankami oraz instytucjami specjalizującymi się w rozwiązaniach dla firm. Open Finance pośredniczy w imieniu przedsiębiorców w uzyskiwaniu m.in. kredytów inwestycyjnych, kredytów ze wsparciem Unii Europejskiej, kredytów na finansowanie działalności bieżącej, czy kredytów „na start”. Znacznym obszarem wsparcia przedsiębiorców jest także leasing i faktoring. 

 

Karolina Bursa
Rzecznik prasowy
781 141 460
pr@open.pl