×
  Karolina Bursa

  Karolina Bursa /

  „Świąteczna gotówka” – jak uniknąć pułapek „chwilówek”? Kredyt gotówkowy

  Prezenty dla najbliższych, organizacja świąt bożonarodzeniowych, plany sylwestrowe, a może wybór ofert na ferie zimowe w przyszłym roku? Wszystko to z pewnością obciąża nasze domowe budżety, dlatego warto zastanowić się nad dodatkowym – ale i rozsądnym dla naszego portfela - „zastrzykiem” gotówki w okresie świąteczno-noworocznym.

  Jak pokazują najnowsze wyniki badań firmy Deloitte, Polacy zamierzają w tym roku wydać o 11% więcej pieniędzy niż w 2014 roku na przygotowania przedświąteczne. Według statystyk kwota, jaką chcemy przeznaczyć na organizację tegorocznych świąt i zakup upominków, to blisko 1 300 złotych. Nie każdy jednak budżet domowy jest w stanie „udźwignąć” dodatkowe wydatki świąteczne, dlatego warto rozważyć zaciągniecie kredytu konsumpcyjnego, nazywanego również „gotówkowym”.

  W okresie przedświątecznym można zaobserwować zdecydowanie większe zainteresowanie Klientów pożyczkami gotówkowymi – statystycznie nawet  o 30% iż w pozostałych miesiącach.To już niemal prawidłowość, że dokładnie o tej porze roku Klienci zaczynają planować z „ołówkiem w ręku” swoje wydatki na święta, sylwestra czy pierwsze wyjazdy narciarskie. Jak nie chcemy rezygnować z tych planów warto pomyśleć właśnie o kredycie gotówkowym w jednym z banków. Z tylu ofert na rynku na pewno znajdzie się propozycja, która sprosta naszym oczekiwaniom, ale i możliwościom finansowym, zwłaszcza w kwestii spłaty raty miesięcznej – mówi Renata Stępień, doradca finansowy w Open Finance SA.

  Najważniejsza wskazówka dla Klientów? Nie wierzyć ślepo sugestywnym reklamom, gdyż nie wszystkie rzeczywiste warunki kredytu gotówkowego są w nich wyraźnie przedstawione, zwłaszcza te dotyczące dodatkowych kosztów okołokredytowych jak np. prowizja czy ubezpieczenie. Należy również być ostrożnym oraz powściągliwym w korzystaniu z usług parabanków albo firm oferujących tzw. „chwilówki”. Warunki, na których udzielane jest w tych instytucjach wsparcie finansowe, często są niekorzystne dla klientów, a wręcz zwiększają koszty ich „zadłużenia”.

  Warto także wspomnieć, że obecnie stopy procentowe są na niskim poziomie, co może mieć wpływ na wysokość kredytu gotówkowego. Jeżeli mamy w planach ferie zimowe dla dzieci w przyszłym roku za granicą albo naukę jazdy na nartach albo spełnienie marzenia noworocznego to warto rozważyć zaciągniecie większego kwotowo kredytu. Takie działanie będzie optymalniejsze dla domowego budżetu i bieżących finansów.

  Biorąc pod uwagę fakt jak obecnie kształtuje się WIBOR, jest to bardzo dobry moment na zaciąganie kredytów - są po prostu tanie. Nikt nie jest w stanie zagwarantować jednak, że w 2016 roku stopy procentowe nie pójdą w górę. Jeżeli zatem ktoś waha się czy wnioskować o pożyczkę teraz czy za kilka miesięcy, to zdecydowanie zachęcam, by zrobić to jak najszybciej – dodaje Renata Stępień z Open Finance SA. 

  Komentarz video: http://video.mu.pl/ygBgojk.play.mu

  Ekspert Finansowy

  Karolina Bursa

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie