×
  Karolina Bursa

  Karolina Bursa /

  Świetne wyniki sprzedażowe Grupy Open Finance SA Kredyt hipoteczny

  Pierwsza połowa 2017 roku podtrzymała bardzo dobrą passę wyników sprzedażowych liderów na rynku pośrednictwa finansowego oraz nieruchomościowego. Obie spółki mogą pochwalić się mocnymi danymi - po I półroczu 2017 roku sprzedaż produktów finansowych za pośrednictwem Open Finance wyniosła 4,4 mld zł.

  Z ogromną dumą i satysfakcją publikujemy wyniki za I półrocze 2017 roku. To był trudny początek roku w branży, przede wszystkim pośrednictwa finansowego - pełen nowych regulacji prawnych, zapowiedzi kolejnych zmian na rynku finansowym oraz bankowym, jak i zdarzeń zupełnie niezależnych od nas jak np. szybkie wyczerpanie środków z programu MdM. Mimo to spółki – jak na „jedynki” rynku przystało - odnotowały bardzo dobre wyniki sprzedażowe, zgodne z naszymi założeniami oraz planem – mówi Przemysław Guberow, Prezes Zarządu Open Finance SA i Home Broker SA. Mierzymy jednak wyżej – liczymy, że druga połowa roku także będzie dla nas pomyślna, zwłaszcza, że Open Finance SA doskonale przygotował się do wyzwania, jakim jest nowa ustawa o kredycie hipotecznym, która obowiązuje już od 22 lipca br. oraz znacząco wpływa na regulację całego rynku pośrednictwa – dodaje Przemysław Guberow.

  Obiecujące wyniki obie spółki odnotowały także za II kwartał 2017 roku. Open Finance SA pośredniczył w sprzedaży produktów finansowych o wartości łącznej aż 2,3 mld złotych, z kolei Home Broker SA wzmocnił swoją pozycję rynkową dzięki pośrednictwu w sprzedaży nieruchomości na kwotę 879 mln złotych.

  Warto również zaznaczyć, że zarówno wyniki za I półrocze, jak i II kwartał 2017 roku, znacznie wzrosły w porównaniu do analogicznego okresu rozliczeniowego w 2016 roku. W przypadku Open Finance SA, za pierwsze sześć miesięcy 2017 roku wzrost sprzedaży wyniósł 22% w stosunku do tego samego czasu w ubiegłym roku. Co do II kwartału br., to wynik sprzedażowy Open Finance SA w 2016 roku był na poziomie 1,9 mld złotych, zaś w tym roku – 2,3 mld złotych.

  Jednocześnie, Home Broker SA także konsekwentnie poprawia swoje wyniki – w porównaniu do I półrocza 2016 roku, wartość sprzedanych nieruchomości za pośrednictwem spółki wzrosła w analogicznym okresie w 2017 roku aż o 33%. Sprzedaż pośrednika nieruchomości też jest wyższa porównując II kwartał 2016 i 2017 roku – w zeszłym roku było to 678 mln złotych, a w tym już 879 mln złotych.

  Co należy podkreślić to fakt, że silnym atutem Open Finance SA niezmiennie pozostaje liczba udzielanych kredytów hipotecznych za pośrednictwem największego pośrednika. Wartość sprzedanych kredytów hipotecznych w I półroczu 2017 roku wyniosła 3,4 mld złotych (wzrost o 21% w stosunku do I połowy 2016 roku). Natomiast w II kwartale br. wartość ta wyniosła 1,7 mld złotych w porównaniu do 1,5 mld w analogicznym okresie w 2016 roku.

  Open Finance SA odnotował także rekordowy i ponadprzeciętny 87% wzrost sprzedanych kredytów firmowych przy udziale pośrednika w I półroczu br. (393 mln złotych) w stosunku do tego okresu w zeszłym roku (125 mln złotych).

  Z drugiej strony, trudno nie wspomnieć o niewielkim spadku – 8% - sprzedaży kredytów gotówkowych w pierwszym półroczu 2017 roku vs I półrocze 2016 roku.

  Równocześnie, w Open Finance SA nastąpił wzrost sprzedanych produktów inwestycyjnych za pośrednictwem spółki. Wolumen zaoferowanych UFK jednorazowych, obligacji, funduszy, ubezpieczeń  oraz produktów regularnego oszczędzania wyniósł 187 mln złotych w I półroczu br., co jest wzrostem aż o 35% w porównaniu do pierwszej połowy 2016 roku. Na uwagę zasługuje zwłaszcza ponowne zainteresowanie Klientów produktami regularnego oszczędzania, których sprzedaż wzrosła o 133%, porównując I półrocze 2017 i 2016 roku.

  Druga ze spółek – Home Broker SA – także umacnia swoją pozycję lidera na rynku nieruchomości publikując bardzo dobre wyniki sprzedażowe. Spółka nie tylko bardzo dobrze wykorzystuje sprzyjający rynek, ale w poszczególnych kategoriach osiąga zdecydowanie lepsze dynamiki niż średnia rynkowa, zwiększając tym samym swój udział w rynku sprzedaży, zarówno nowych, jak i mieszkań z tzw. „drugiej ręki”.

  I półrocze tego roku to sukces pod kątem pośrednictwa przy sprzedaży nieruchomości na rynku pierwotnym, opiewający na kwotę 1,1 mld złotych. To wzrost o 45% w porównaniu do pierwszego półrocza 2016 roku.  II kwartał 2017 roku to też powód do dumy – wartość sprzedanych nieruchomości wyniosła 555 mln złotych do 387 mln złotych w analogicznym okresie 2016 roku.

  Co więcej, warto przyjrzeć się również liczbie transakcji na rynku nieruchomości za pośrednictwem Home Broker SA. W pierwszych sześciu miesiącach tego roku, na rynku pierwotnym, pośrednik wsparł Klientów w wyborze i kupnie wymarzonego „M” uczestnicząc w  4 248 transakcjach. To wzrost o 42% vs I półrocze 2016 roku. W samym II kwartale br. tych transakcji było 2 146.

  W kolejnych kwartałach przewidujemy dalszy rozwój tej kategorii i liczymy na zwiększenie dynamiki. W ostatnim czasie pozyskaliśmy sporą liczbę nowych partnerów - firm deweloperskich - którzy oddają nam do sprzedaży swoje inwestycje, i to na wyłączność! Oprócz tego zwiększamy dynamicznie liczbę nowych inwestycji deweloperskich, żeby uatrakcyjniać ofertę dla Klienta i wchodzimy do mniejszych miast, w których do tej pory nas nie było, świadcząc tam także usługę outsourcingu działów sprzedaży. Pozytywnie kontrybuuje także model „e-baza nieruchomości”, który zarówno wśród deweloperów, jak agentów nieruchomości cieszy się coraz większą popularnością – mówi Paweł Komar, Członek Zarządu Open Finance SA i Home Broker SA.

  Na tym nie koniec - rynek wtórny nieruchomości też odnotowuje stabilny wzrost w 2017 roku. Home Broker pośredniczył przy 2 495 transakcjach w I półroczu, co daje 9% wzrost do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Rozpatrując natomiast wartość sprzedanych nieruchomości za pośrednictwem spółki – także w I półroczu br. - to wyniosła ona 642 mln złotych, co daje 13% wzrost vs ten sam okres w 2016 rok.

  Ekspert Finansowy

  Karolina Bursa

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie