×
  Andżelika Sokół

  Andżelika Sokół / p.o. Rzecznika prasowego p.o. Rzecznika prasowego

  Wyniki finansowe Grupy Open Finance SA Kredyt gotówkowy

  Produkty kredytowe i pośrednictwo w obrocie nieruchomości to dwa najsilniejsze filary w sprawozdaniu finansowym Grupy Open Finance SA po III kwartale 2016 roku.

  Open Finance SA utrzymuje pozycję lidera w pośrednictwie udzielanych kredytów hipotecznych w Polsce, a Home Broker SA kontynuuje wysoką dynamikę sprzedaży nieruchomości na rynku pierwotnym. Niewątpliwie Grupa Open Finance SA umacnia się jako wiarygodny i zaufany partner w branży.

  Mocnym atutem Grupy – w skład, której wchodzą Open Finance SA, Home Broker SA, Open TFI SA, Open Life TU Życie SA i Open Brokers SA – pozostaje pośrednictwo Open Finance SA w udzielaniu kredytów hipotecznych i firmowych w Polsce. Ich wartość w III kwartale 2016 roku wyniosła dokładnie 1 568 mln złotych i jest wyższa o 14% w porównaniu do  analogicznego okresu w 2015 roku.

  Ponadto, Grupa odnotowała dobry wynik w obszarze sprzedaży kredytów gotówkowych. Po trzech kwartałach bieżącego roku wartość ta wyniosła 703 mln złotych. W samym III kwartale 2016 roku wartość sprzedaży kredytów gotówkowych wynosi 226 mln złotych.

  III kwartał 2016 roku to korzystny okres również dla produktów o składce regularnej. Wolumeny sprzedaży tych produktów w III kwartale wynoszą 3 908 tys. zł. Wartość sprzedanych jednorazowych produktów inwestycyjnych w III kwartale wynosi 71 mln zł i jest to trzyprocentowy wzrost w porównaniu do poprzedniego kwartału. W kwocie 71 mln zł wartości sprzedanych produktów inwestycyjnych znajdują się zarówno fundusze inwestycyjne jak również UFK.

  III kwartał 2016 roku był także bardzo udanym okresem dla Home Broker SA – lidera na rynku pośrednictwa nieruchomości.  W zakresie wolumenów sprzedaży w obrocie nieruchomościami, w III kwartale bieżącego roku, nastąpił wzrost aż o 43% liczby transakcji na rynku pierwotnym w stosunku do analogicznego okresu w 2015 roku.

  Home Broker SA pomógł Klientom w zamieszkaniu w ich wymarzonym „M”, pośrednicząc w 1 602 transakcjach na rynku pierwotnym. Co istotne, średnia wartość nieruchomości wzrosła w III kwartale tego roku o 5,5% odnosząc się do III kwartału 2015 roku. Utrzymanie wysokiego wolumenu sprzedaży było możliwe dzięki stałemu zwiększaniu liczby ofert na wyłączność.

  Wyniki na rynku wtórnym również są dla Grupy satysfakcjonujące – w III kwartale 2016 roku Home Broker SA przeprowadził 1 211 transakcji na tym rynku. Liczba transakcji na rynku wtórnym wzrosła o 9% w stosunku do kwartału drugiego przy jednoczesnym spadku średniej wartości nieruchomości o 2,7%.

  Open TFI SA

  Warto wspomnieć również o wyniku finansowym Open Finance TFI SA, którego zysk za trzeci kwartał 2016 roku wyniósł 14,1 mln złotych. Największy przyrost aktywów nastąpił w tym okresie w funduszach obligacji korporacyjnych. Dodatkowo na 31 października 2016 roku aktywa w zarządzaniu Open Finance TFI SA wynosiły ponad 4 mld złotych, w tym ponad 3 mld złotych w funduszach rynku kapitałowego.

  Zarząd Open Finance SA rozpoczął prace nad projektem połączenia spółki zależnej Open Finance TFI SA ze spółką Noble Funds TFI SA. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszym półroczu 2017 roku i jest to strategiczny krok w działalności biznesowej Open Finance SA, który ma na celu zbudowanie jednego z rynkowych liderów zarządzających funduszami inwestycyjnymi.

  Open Life TU Życie SA

  10,9 mln złotych – tyle w III kwartale bieżącego roku wyniósł wynik finansowy Open Life SA. Liczba aktywnych polis to 348,5 tys. sztuk. Na koniec września 2016 roku aktywa UFK wynoszą 7,4 mln zł. Udział w rynku Open Life SA wynosi 5%.

   

  Ekspert Finansowy

  Andżelika Sokół
  p.o. Rzecznika prasowego
  Przyokopowa 33
  01-208 Warszawa

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie