×
  Cezary Andrzejczyk

  Cezary Andrzejczyk / Rzecznik Prasowy Rzecznik Prasowy

  Wyniki sprzedaży Open Finance S.A po 3 kw. 2018 Kredyt gotówkowy

  Niesłabnące zainteresowanie Polaków kredytami hipotecznymi, zmiany organizacyjno-procesowe w spółce, a także duża aktywność w pozyskiwaniu nowych Klientów to czynniki, które miały istotny wpływ na wyniki sprzedażowe Open Finance S.A. i Home Broker S.A. w 3 kwartałach 2018 roku.

  Całkowita wartość sprzedaży produktów finansowych oraz nieruchomości za ten okres wynosi już ponad 10 mld złotych.

  Spółka Open Finance S.A. zamknęła 3 kwartały 2018 roku sprzedażą kredytów na poziomie 8,1 mld zł, co stanowi wzrost o 29% w stosunku do analogicznego okresu w roku 2017. Prawie 6,8 mld zł z tej sumy stanowiły kredyty hipoteczne, których sprzedaż dynamicznie wzrosła, bo aż o 34% rok do roku.

  Warto zauważyć, że spółka zanotowała wzrosty nie tylko w segmencie kredytów mieszkaniowych, ale również gotówkowych, gdzie sprzedaż wyniosła 719 mln zł, co daje poprawę wyniku o 12% w ujęciu rok do roku oraz firmowych ze sprzedażą na poziomie 601 mln zł, co oznacza wzrost o 5% rok do roku.

  W tym samym okresie, wartość nieruchomości sprzedanych za pośrednictwem Home Broker S.A. wyniosła 2,1 mld zł, co oznacza spadek o 20% względem analogicznego okresu roku ubiegłego. Natomiast niewielki wzrost nastąpił w obszarze rynku wtórnego, gdzie wartość sprzedanych nieruchomości osiągnęła 980 mln zł, co oznacza poprawę o 2% rok do roku.

  W obszarze sprzedaży produktów inwestycyjnych - wolumen zaoferowanych UFK jednorazowych, obligacji, funduszy, ubezpieczeń oraz produktów regularnego oszczędzania wyniósł 211 mln zł w 3 kwartałach 2018 roku, co jest spadkiem o 21% w porównaniu do analogicznego okresu roku 2017.

  Z satysfakcją stwierdzam, że za nami solidne 3 kwartały – możemy po raz kolejny pochwalić się stabilnymi danymi sprzedażowymi. Rynek nam sprzyja, a my potrafimy wykorzystać tę sytuację i dostosować się do trendów, pozyskując nowych Klientów. Stale rośnie popyt na kredyty hipoteczne, zauważamy też coraz większe zainteresowanie kredytami gotówkowymi. Liczymy, że końcówka 2018 roku będzie dla nas bardzo dobra – mówi Joanna Tomicka-Zawora, Prezes Zarządu Open Finance S.A. i Home Broker S.A.

  Ekspert Finansowy

  Cezary Andrzejczyk
  Rzecznik Prasowy

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie