×
  Biuro Prasowe

  Biuro Prasowe Open Finance /

  Wysoka sprzedaż kredytów w I kwartale 2018 r. Kredyt gotówkowy

  Dzięki dobrej sprzedaży kredytów hipotecznych Open Finance SA i Home Broker SA utrzymały dobrą passę wyników sprzedażowych i pozycje liderów rynku pośrednictwa finansowego oraz nieruchomościowego.

  Wolumen kwotowy kredytów wynoszący prawie 2,6 mld zł to więcej niż w którymkolwiek kwartale ubiegłego roku - w relacji do pierwszego kwartału 2017 r. oznacza on wzrost aż o 25%.

  Doskonale wykorzystaliśmy możliwości jakie pojawiły się na rynku m.in. w związku z „boomem” na kredyty hipoteczne w programie Mieszkanie dla Młodych, dzięki czemu kolejny kwartał kończymy ze świetnymi wynikami – mówi Joanna Tomicka-Zawora, Prezes Zarządu Open Finance SA i Home Broker SA. – Udany czas zawdzięczamy ciężkiej pracy nad jakością świadczonych usług oraz profesjonalnemu podejściu do pośrednictwa finansowego oraz nieruchomościowego. Mimo pojawiających się przeszkód potrafiliśmy skupić się a tym, co dla nas najważniejsze, czyli najwyższym standardzie obsługi Klientów – dodaje Tomicka-Zawora

  Sieci sprzedaży Open Finance SA zamknęły pierwszy kwartał 2018 r. sprzedażą kredytów na poziomie 2,59 mld zł, o 25% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. 2,15 mld zł z tego stanowiły kredyty hipoteczne, których sprzedaż dynamicznie wzrosła (29% rok do roku).

  Warto zauważyć, że Open Finance SA i Home Broker SA zanotowały wzrosty nie tylko w segmencie kredytów mieszkaniowych, ale i gotówkowych (243 mln zł, +14% rok do roku) oraz firmowych (196 mln zł, +2% rok do roku). – Skupiamy się na potrzebach Klientów i robimy wszystko, by wychodzić z ofertą dokładnie na wprost ich oczekiwań. – wyjaśnia Paweł Komar, Wiceprezes Zarządu Open Finance SA i Home Broker SA. – Dla wielu Klientów kluczowe jest dziś rozwijanie ich własnej działalności biznesowej, wkładają w to swoje oszczędności, ale również potrzebują zewnętrznego finansowania – dodaje Komar.

  Pochodną koniunktury i oczekiwań Klientów w pierwszym kwartale br. jest także sprzedażowe „przerzucenie sił” z produktów inwestycyjnych na kredytowe. – Chcieliśmy jak najlepiej wykorzystać szansę, która otworzyła się przed nami na rynku kredytowym, stąd 17% spadek sprzedaży jednorazowych produktów inwestycyjnych. Większy nacisk położyliśmy na ubezpieczenia, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy z Open Brokers SA, co zaowocowało wzrostem sprzedaży o 33% rok do roku. Pracujemy już nad nowymi rozwiązaniami inwestycyjnymi i oszczędnościowymi, które w naszej ofercie powinny pojawić się jeszcze w drugim kwartale 2018 r. Będą to konstrukcje dopasowane do sytuacji rynkowej i potrzeb Klientów – zapowiada Paweł Komar.

  Łącznie w pierwszym kwartale 2018 r. Open Finance SA pośredniczył w sprzedaży produktów inwestycyjnych (obligacje, fundusze, ubezpieczenia oraz produkty regularnego oszczędzania) na łączną kwotę 82 mln zł. Największą część z tego stanowiły inwestycje jednorazowe (77 mln zł), których rola z kwartału na kwartał rośnie, kosztem produktów regularnego oszczędzania.

  W branży mieszkaniowej Home Broker SA nadal  pozostaje na pozycji lidera w ilości sprzedawanych nieruchomości, osiągając jednak nieco niższy wynik niż przed rokiem (porównując analogiczny okres 2017 roku).

  W pierwszym kwartale 2018 r. doradcy Home Broker pośredniczyli przy 2884 transakcjach na rynku mieszkaniowym, z czego 1653 nieruchomości sprzedano na rynku pierwotnym, a 1231 stanowiły lokale na rynku wtórnym. Łącznie wartość sprzedanych za pośrednictwem spółki mieszkań wyniosła 789 mln złotych, o 13% mniej niż rok wcześniej. Wartą zauważenia jest zmiana średniej wartości sprzedanego lokalu. Na rynku pierwotnym wzrosła ona o 3,9%, a na wtórnym o 0,4%.

  Spadek wolumenu sprzedaży mieszkań wynika w dużej mierze z braków podażowych wśród firm z którymi współpracujemy na rynku. W ostatnich kwartałach skupiliśmy się na klientach kupujących mieszkania w celach inwestycyjnych (często są to transakcje obejmujące zakupy na większą skalę niż jeden lokal), przeważnie na wynajem. Dla wielu z nich jest to alternatywa dla lokat bankowych i obligacji skarbowych, które oferują dziś oprocentowanie poniżej oczekiwań Klientów. Atrakcyjnych z tego punktu widzenia lokali jest obecnie coraz mniej - lub ich oddanie do użytkowania zaplanowane jest w zbyt odległym czasie, przez co nie spełniają wymagań inwestorów gotówkowych oczekujących sprawnej transakcji i szybkiego odbioru nieruchomości. Dlatego aktualnie również pracujemy nad kolejnymi umowami współpracy z deweloperami w trybie „na wyłączność” - prowadząc projekt od A do Z, które dadzą naszym Klientom szansę na zakup odpowiednich dla ich celów lokali. Jesteśmy przekonani, że unikalne doświadczenie doradców Home Broker oraz współpraca we wspólnych oddziałach z ekspertami Open Finance zaprocentuje zadowoleniem Klientów i dobrymi wynikami sprzedaży w kolejnych kwartałach – mówi Paweł Komar, Wiceprezes Zarządu Open Finance SA i Home Broker SA.

  Ekspert Finansowy

  Biuro Prasowe Open Finance

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie