×
  Cezary Andrzejczyk

  Cezary Andrzejczyk / Rzecznik Prasowy Rzecznik Prasowy

  Znaczący wzrost sprzedaży w I półroczu 2018 roku Kredyt gotówkowy

  Pierwsza połowa 2018 roku okazała się bardzo udana dla największego w Polsce pośrednika finansowego. Łączna wartość sprzedaży produktów finansowych oraz nieruchomości za ten okres wyniosła prawie 7 mld złotych.

  Sieci sprzedaży Open Finance S.A. zamknęły pierwsze półrocze 2018 roku sprzedażą kredytów na poziomie 5,3 mld zł, co stanowi wzrost o 25% w stosunku do analogicznego okresu w roku 2017. Ponad 4,4 mld zł z tego stanowiły kredyty hipoteczne, których sprzedaż dynamicznie wzrosła (30% rok do roku).

  Warto zauważyć, że spółka Open Finance zanotowała wzrosty nie tylko w segmencie kredytów mieszkaniowych, ale również gotówkowych (485 mln zł, +11% rok do roku) oraz firmowych (418 mln zł, +6% rok do roku).

  Natomiast, w tym samym okresie, wartość nieruchomości sprzedanych za pośrednictwem Home Broker S.A. wyniosła nieco ponad 1,5 mld zł, co oznacza spadek o 15% względem I półrocza roku ubiegłego. Wzrost nastąpił natomiast w segmencie rynku wtórnego, gdzie wartość sprzedanych nieruchomości osiągnęła 679 mln zł, co oznacza poprawę o 6% w stosunku do analogicznego okresu 2017 r.

  W obszarze sprzedaży produktów inwestycyjnych - wolumen zaoferowanych UFK jednorazowych, obligacji, funduszy, ubezpieczeń oraz produktów regularnego oszczędzania wyniósł 152 mln zł w I półroczu br., co jest spadkiem o 19% w porównaniu do pierwszej połowy 2017 roku.

  To było dla nas trudne półrocze – musieliśmy się zmierzyć ze zmianami w branży, nowymi regulacjami oraz rozpocząć niezbędne zmiany organizacyjne w naszych spółkach. Tym bardziej z dużą satysfakcją publikujemy dane za I półrocze 2018 roku. Jako grupa odnotowaliśmy bardzo dobre wyniki sprzedażowe. W kolejnych kwartałach zamierzamy jeszcze mocniej zwiększać dynamikę sprzedaży – mówi Joanna Tomicka-Zawora, Prezes Zarządu Open Finance S.A. i Home Broker S.A.

  Ekspert Finansowy

  Cezary Andrzejczyk
  Rzecznik Prasowy

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie