Co szósty kredyt mieszkaniowy z Open Finance

06/05/2018

16,6% – przy takiej części udzielonych kredytów hipotecznych pośredniczył Open Finance w pierwszym kwartale br. To najwyższy udział w rynku od 6 lat.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

Udział Open Finance w rynku kredytów hipotecznych

W ciągu zaledwie 3 miesięcy br. banki udzieliły prawie 55,2 tysięcy kredytów mieszkaniowych o wartości ponad 12,9 miliardów złotych – wynika z najnowszego raportu AMRON – SARFiN. To najwyższy wynik od 2012 roku. W tym rynkowym torcie firmy pośrednictwa finansowego mają spory udział. Pozycję lidera niezmiennie zajmuje Open Finance, który w pierwszym kwartale 2018 roku pośredniczył w udzielaniu ponad 2,1 miliardów kredytów mieszkaniowych. Odpowiada to niemal 17-proc. udziałowi w rynku.

- Lata pracy pozwalają nam dziś cieszyć się z tego, że właśnie z pomocą Open Finance wypłacono co szóstą złotówkę kredytu hipotecznego. Jest to zasługa nie tylko sprawnej organizacji, ale też wielu lat żmudnego budowania zaufania, wsłuchiwania się w potrzeby Klientów i pomocy im w realizacji marzeń o własnych „czterech kątach” – mówi Joanna Tomicka-Zawora, Prezes Zarządu Open Finance SA i Home Broker SA.

Łatwo o pracę i finansowanie

Tak dobre wyniki w skali całego rynku są zasługą przynajmniej dwóch czynników. Po pierwsze mamy do czynienia z najlepszą sytuacja na rynku pracy w najnowszej historii Polski. Rosnące zatrudnienie i szybko rosnące wynagrodzenia przekładają się na coraz większe możliwości finansowe polskich rodzin.

- Obserwujemy bardzo wyraźny przypływ nowych Klientów szukających finansowania przy zakupie nieruchomości. Nie byłoby to możliwe gdyby dobre wyniki gospodarki nie przekładały się na rosnący optymizm wśród gospodarstw domowych. To oznacza, że rozpędzona gospodarka poprawia jakość życia obywateli i tworzy poczucie bezpieczeństwa. W takiej sytuacji łatwiej zdecydować o zadłużeniu się na lat 20 czy 30. – zauważa Przemysław Guberow, Wiceprezes Zarządu Open Finance SA i Home Broker SA.

Trudno się temu dziwić skoro wg GUS w 2017 roku przeciętna osoba zatrudniona zarabiała ponad 4270 zł brutto miesięcznie, czyli o 5,4% więcej niż rok wcześniej. Najnowsze dane pokazują ponadto, że w 2018 roku sytuacja dalej się poprawia. Przeciętne wynagrodzenie w przedsiębiorstwach było w okresie od stycznia do kwietnia o 7,2% wyższe niż w analogicznym okresie przed rokiem. W tym samym czasie przeciętne zatrudnienie wzrosło natomiast o 3,7%.

- Za dużym popytem na kredyty stoi oczywiście też niski poziom stóp procentowych. To dzięki nim kredyty są relatywnie tanie. W efekcie kuszącym rozwiązaniem jest zadłużenie się i zakup mieszkania na wynajem. Wiąże się to oczywiście z ryzykiem, ale na wynajmie można dziś zarobić nawet 3-4 razy więcej niż na bankowej lokacie, a gdyby tego było mało, to w większości przypadków czynsz powinien z nawiązką pokryć koszty kredytu – tłumaczy Paweł Komar, Wiceprezes Zarządu Open Finance SA i Home Broker SA.

 

Sprawdź też:

Ranking kredytów hipotecznych maj 2021

Jaka jest korzyść dla kredytobiorcy z historycznie niskich stóp procentowych?

 

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg

Powiązane artykuły

kredyt bez wkładu.png
12/03/2021

Mieszkanie bez wkładu własnego

Nowy program rządu „Mieszkanie bez wkładu własnego” daje możliwość zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego bez wymaganego wkładu własnego. Dla młodych osób odłożenie wymaganego przez banki minimalnego wkładu własnego na poziomie 10% jest czasochłonne, mogłoby zająć nawet kilka lat. Państwo zdecydowało się na ułatwienie tego procederu, tak więc przyjrzyjmy się założeniom narzuconym przez rządzących.
więcej >
Kredyt gotówkowy jak się przygotować.png
12/03/2021

Kredyt gotówkowy – jak się przygotować?

Zbliżają się święta, a co za tym idzie zwiększone wydatki. Jeśli już dziś martwisz się, że Twój budżet tego nie wytrzyma, to może nie warto się zamartwiać tylko sprawdzić jak możemy sami sobie pomóc. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest poszukać korzystnego kredytu gotówkowego, który pomoże nam zrealizować nasze plany. Jak uniknąć błędów przy wyborze oferty kredytu gotówkowego? Podpowiemy Ci w tym artykule.
więcej >
Co jeśli nie będę spłacać raty kredytu
12/03/2021

Kredyt hipoteczny – co jeśli nie będę spłacać rat kredytu

Dobrze jest patrzeć zawsze optymistycznie w przyszłość, ale trzeba również zakładać te czarne scenariusze. Dlaczego? Żeby nic w życiu nas nie zaskoczyło. W obecnej sytuacji ekonomicznej, z wciąż rosnącymi stopami procentowymi również należy przygotować się na różne sytuacje. Warto zastanowić się już dziś, co trzeba byłoby zrobić, jeśli utracilibyśmy płynność finansową z różnych powodów.
więcej >