Co to jest polisa z UFK?

09/26/2019

Każdy z nas chce zabezpieczyć swoją przyszłość pod względem finansowym. W tym celu poszukujemy optymalnie dobranych produktów, które będą stanowić zabezpieczenie naszej przyszłości, a jednocześnie pozwolą nam pomnażać posiadane przez nas oszczędności.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

Jednym z takich rozwiązań jest polisa z UFK. Wciąż jednak wiele osób nie wie czym się charakteryzuje. Czas rozwiać wątpliwości.

Czym jest polisa z UFK?

Pod nazwą polisa z UFK kryje się ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. To jedno z popularnych narzędzi finansowych, które służyć ma nam zarówno w celu gromadzenia i pomnażania pieniędzy, jak i stanowić ochronę naszego życia i zdrowia. W zależności od tego, jaki wariant polisy wybierzemy, może być ona zarówno ubezpieczeniem i sposobem na pomnażanie swoich pieniędzy, jak i przede wszystkim narzędziem do inwestowania. 

Klient, który jest zainteresowany tego typu polisą może jednorazowo wpłacić znaczną kwotę pieniędzy lub też zdecydować się na płacenie równych, miesięcznych składek, co jest doskonałą opcją dla osób, które chcą zacząć długofalowo oszczędzać. 

W jaki sposób możemy wykorzystać ubezpieczenie na życie z UFK?

Polisa ta jest produktem bardzo elastycznym, który możemy wykorzystywać w wielu różnych celach. Dla sporej części osób jest po prostu motywatorem do oszczędzania, dzięki któremu mogą jednocześnie osiągać większe zyski, niż na lokacie czy rachunku oszczędnościowym. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie tej polisy. Może być ona również stosowana jako zabezpieczenie dla przyszłości naszych dzieci. Pozwala nie tylko odłożyć spore oszczędności, ale również gwarantuje ich wypłatę na wypadek naszej śmierci. Polisa z UFK może być również traktowana jako dodatkowe ubezpieczenie emerytalne, które w dzisiejszych czasach powinien posiadać każdy z nas. Wszyscy bowiem wiemy, że prognozy dotyczące wysokości emerytur nie są niestety optymistyczne. 

W jaki sposób pieniądze są pomnażane?

Wspominaliśmy już, że w przypadku polisy z UFK nie tylko gromadzimy swoje pieniądze, ale również mamy szansę je pomnażać. W jaki sposób? Część zgromadzonego przez nas kapitału jest bowiem inwestowana w różnego rodzaju elementy. Wśród nich wymienić można akcje czy obligacje. Możliwe jest również inwestowanie mieszane, a także określanie, jaka część naszego kapitału ma być inwestowana w obligacje, a jaka w akcje. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ inwestowanie w akcje może oznaczać większe zyski, ale jest również obarczone ryzykiem, czyli może spowodować nawet utratę części naszych pieniędzy.

Na jak długo zakłada się polisę z UFK?

W przeciwieństwie do lokat i polisolokat ubezpieczenie na życie z UFK to produkt, z którego korzystamy przez długi okres wynoszący najczęściej kilkanaście lat. Po zakończeniu okresu trwania polisy możemy zdecydować się na wypłatę zgromadzonych i pomnożonych pieniędzy lub zdecydować się na jej kontynuowanie. Co ważne, skrócenie czasu trwania umowy może oznaczać utratę części wypracowanych zysków dlatego też niezwykle ważne jest sprawdzanie warunków umowy i OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia).

Podsumowując, polisa z UFK to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą długofalowo oszczędzać oraz pomnażać swój kapitał.

 

Sprawdź też:

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na życie?

Jaki wpływ ma Covid-19 na rynek ubezpieczeniowy?

 

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg

Powiązane artykuły

kredyt hipo przy niskich dochodach.png
10/22/2021

Jak uzyskać kredyt hipoteczny przy niskich dochodach?

Jak wynika z badań sondażowych przeprowadzonych wśród Polaków posiadanie własnego domu lub mieszkania to jeden z życiowych priorytetów. Liczby nie kłamią i jak wskazuje Biuro Informacji Kredytowej (dalej BIK) popyt na kredyty mieszkaniowe wciąż rośnie. Nie dla każdego jednak kredyt hipoteczny jest na wyciągnięcie ręki. Problem pojawia się wówczas, gdy co miesiąc na konto wpływa zbyt niski przelew od pracodawcy.
więcej >
ranking kredytów.png
10/22/2021

Ranking kredytów hipotecznych październik 2021

Zapraszamy na do zapoznania się z październikowym zestawieniem najtańszych ofert kredytu hipotecznego porównanych pod kątem najniższych kosztów całkowitych.
więcej >
shutterstock_761039812.png
10/20/2021

Czy stopy procentowe jeszcze wzrosną?

6 października 2021 roku Rada Polityki Pieniężnej, czyli organ decyzyjny Narodowego Banku Polskiego ogłosiła podwyżkę stóp procentowych z poziomu 0,1% do 0,5%. Następnego dnia Prezes NBP tłumacząc przyczyny takiej decyzji, zastrzegł również, że nie wyklucza, że jest to jedyna podwyżka w najbliższym czasie. Co myślą o tym analitycy bankowi? Czego możemy się spodziewać?
więcej >