Co to jest polisa z UFK?

09/26/2019

Każdy z nas chce zabezpieczyć swoją przyszłość pod względem finansowym. W tym celu poszukujemy optymalnie dobranych produktów, które będą stanowić zabezpieczenie naszej przyszłości, a jednocześnie pozwolą nam pomnażać posiadane przez nas oszczędności.

Jednym z takich rozwiązań jest polisa z UFK. Wciąż jednak wiele osób nie wie czym się charakteryzuje. Czas rozwiać wątpliwości.

Czym jest polisa z UFK?

Pod nazwą polisa z UFK kryje się ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. To jedno z popularnych narzędzi finansowych, które służyć ma nam zarówno w celu gromadzenia i pomnażania pieniędzy, jak i stanowić ochronę naszego życia i zdrowia. W zależności od tego, jaki wariant polisy wybierzemy, może być ona zarówno ubezpieczeniem i sposobem na pomnażanie swoich pieniędzy, jak i przede wszystkim narzędziem do inwestowania. 

Klient, który jest zainteresowany tego typu polisą może jednorazowo wpłacić znaczną kwotę pieniędzy lub też zdecydować się na płacenie równych, miesięcznych składek, co jest doskonałą opcją dla osób, które chcą zacząć długofalowo oszczędzać. 

W jaki sposób możemy wykorzystać ubezpieczenie na życie z UFK?

Polisa ta jest produktem bardzo elastycznym, który możemy wykorzystywać w wielu różnych celach. Dla sporej części osób jest po prostu motywatorem do oszczędzania, dzięki któremu mogą jednocześnie osiągać większe zyski, niż na lokacie czy rachunku oszczędnościowym. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie tej polisy. Może być ona również stosowana jako zabezpieczenie dla przyszłości naszych dzieci. Pozwala nie tylko odłożyć spore oszczędności, ale również gwarantuje ich wypłatę na wypadek naszej śmierci. Polisa z UFK może być również traktowana jako dodatkowe ubezpieczenie emerytalne, które w dzisiejszych czasach powinien posiadać każdy z nas. Wszyscy bowiem wiemy, że prognozy dotyczące wysokości emerytur nie są niestety optymistyczne. 

W jaki sposób pieniądze są pomnażane?

Wspominaliśmy już, że w przypadku polisy z UFK nie tylko gromadzimy swoje pieniądze, ale również mamy szansę je pomnażać. W jaki sposób? Część zgromadzonego przez nas kapitału jest bowiem inwestowana w różnego rodzaju elementy. Wśród nich wymienić można akcje czy obligacje. Możliwe jest również inwestowanie mieszane, a także określanie, jaka część naszego kapitału ma być inwestowana w obligacje, a jaka w akcje. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ inwestowanie w akcje może oznaczać większe zyski, ale jest również obarczone ryzykiem, czyli może spowodować nawet utratę części naszych pieniędzy.

Na jak długo zakłada się polisę z UFK?

W przeciwieństwie do lokat i polisolokat ubezpieczenie na życie z UFK to produkt, z którego korzystamy przez długi okres wynoszący najczęściej kilkanaście lat. Po zakończeniu okresu trwania polisy możemy zdecydować się na wypłatę zgromadzonych i pomnożonych pieniędzy lub zdecydować się na jej kontynuowanie. Co ważne, skrócenie czasu trwania umowy może oznaczać utratę części wypracowanych zysków dlatego też niezwykle ważne jest sprawdzanie warunków umowy i OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia).

Podsumowując, polisa z UFK to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą długofalowo oszczędzać oraz pomnażać swój kapitał.

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg

Powiązane artykuły

Raty stałe czy raty malejące
03/17/2021

Raty stałe a raty malejące – które są lepsze?

Szukając najlepszego kredytu hipotecznego musimy stawić czoło wielu zagadnieniom, których zazwyczaj nie bierzemy pod uwagę przy finansowaniu gotówkowym. Kredyt hipoteczny towarzyszy nam często przez długi okres, dlatego tak ważne jest by był on dopasowany do indywidualnych potrzeb i możliwości. Jednym z wyborów jakiego musimy dokonać jest czy lepsze są raty stałe czy malejące.
więcej >
Zdolność kredytowa w pigułce
03/11/2021

Kredyt - czy możemy się o niego ubiegać? Zdolność kredytowa w pigułce

Nasza zdolność kredytowa to maksymalna ilość środków jaką bank może nam zaoferować w ramach kredytu na zakup naszej wymarzonej nieruchomości. Zdolność można również określić jako prawdopodobieństwo, że klient będzie w stanie udźwignąć określone zobowiązanie finansowe, minimalizując przy tym ryzyko dla banku.
więcej >
of_post_social_feb_5_art.jpg
02/19/2021

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?

Wybór kredytu hipotecznego jest bardzo ważnym momentem w naszym życiu. Pozwala na realizacje swoich marzeń, na znalezienie swojego własnego miejsca na ziemi. W związku z takimi planami zastanawiamy się, co zrobić aby wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?
więcej >