×
  Biuro Prasowe

  Biuro Prasowe Open Finance /

  Co wpływa na wysokość składki ubezpieczeniowej?

  Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie i ochronić osoby, które kocha. Choć więc często optymistycznie zakładamy, że będziemy cieszyć się długim życiem i dobrym zdrowiem, musimy mieć świadomość, że czasem wystarczy chwila, by wszystko legło w gruzach.

  Nie dziwi więc fakt, że polisy ubezpieczeń na życie cieszą się coraz większą popularnością. Wciąż jednak wiele osób nie wie, od czego może zależeć wysokość składki takiego ubezpieczenia. Czas więc to sprawdzić. 

  Składka ubezpieczeń na życie zależy od bardzo wielu czynników

  Poszukujesz polisy na życie i podpytujesz znajomych jakie składki płacą? Z pewnością możesz więc zauważyć, że osoby w podobnym wieku mogą płacić zupełnie inne składki. Wynika to z faktu, że firmy ubezpieczeniowe biorą pod uwagę szereg czynników, które dotyczą wielu cech, jak i oczekiwań osób chcących się ubezpieczyć. Przyjrzyjmy się dokładnie na co mogą zwracać uwagę.

  Wiek

  To jedno z podstawowych kryteriów, które bierze się pod uwagę podczas obliczania składki ubezpieczeniowej. Im osoba starsza, tym więcej będzie musiała płacić za polisę na życie. Jest to całkowicie zrozumiałe. Starsze osoby mają więcej problemów zdrowotnych i mogą częściej potrzebować odszkodowań związanych z chorobami, pobytami w szpitalu czy zabiegami medycznymi. 

  Stan zdrowia

  Choć coraz więcej firm ubezpieczeniowych nie wymaga już od swoich klientów wykonania badań wstępnych, które miałyby zdiagnozować stan zdrowia osoby ubezpieczającej się, to wciąż pojawiają się pytania o stan zdrowia, ewentualne choroby oraz problemy zdrowotne. Pozwala to ocenić ubezpieczycielowi ryzyko zgłaszania roszczeń. Osoby, które posiadają problemy ze zdrowiem muszą liczyć się z tym, że ich składka będzie wyższa. 

  Suma ubezpieczenia

  To kolejny czynnik, który ma wpływ na wysokość składki. Przypomnijmy, że suma ubezpieczenia jest kwotą pieniędzy, którą otrzymują uposażeni w przypadku zgonu osoby ubezpieczonej. Jeśli wysokość ubezpieczenia jest wysoka, musimy przygotować się na to, że składka, jaką musimy płacić będzie wyższa, niż w przypadku mniejszych sum ubezpieczenia.

  Rodzaj wykonywanej pracy

  Ubezpieczyciel pyta również o to, jaką pracę wykonuje osoba chcąca wykupić polisę. Istnieją bowiem zawody, których wykonywanie wiąże się z większym ryzykiem wypadku. Przykładowo, księgowy i operator maszyn będący w tym samym wieku będą płacić inne składki. Oczywistym jest, że obsługa maszyn wiąże się z większym ryzykiem wypadku przy pracy. Co za tym idzie osoba, która wykonuje tę pracę  zmuszona jest do płacenia nieco większych składek.

  Czas trwania polisy

  Również to ma znaczenie przy wysokości składki. Zawierane na wiele lat umowy są dla ubezpieczonych bardziej korzystne, ponieważ mogą oni liczyć na niższe składki. Dlatego też specjaliści od ubezpieczeń zalecają podpisywanie długich umów ubezpieczeniowych w młodym wieku. 

  Podsumowując, wysokość składki ubezpieczeniowej zależy od wielu czynników. Każdy przypadek powinien więc być analizowany indywidualnie przez wykwalifikowanego doradcę ubezpieczeniowego. Porówna on stawki w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych, co pozwoli nam na znalezienie idealnej, najbardziej opłacalnej oferty.

  Open Finance

  Biuro Prasowe Open Finance

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie