×
  Biuro Prasowe

  Biuro Prasowe Open Finance /

  Co zazwyczaj obejmuje ubezpieczenie nieruchomości?

  Nieruchomość, to często najwartościowsze posiadane przez nas mienie, które chcemy chronić. Tym bardziej, że nasze domy i mieszkania są ostoją, w której mamy czuć się bezpiecznie.

  By uchronić się przed wszystkimi zagrożeniami i być pewnym, że w wypadku ich wystąpienia będziemy w stanie naprawić szkody, konieczny jest zakup dobrego ubezpieczenia nieruchomości. Sprawdźmy więc, co zazwyczaj obejmuje taka polisa i na co warto zwrócić uwagę.

  Przed czym chronić może ubezpieczenie nieruchomości

  Podstawowe ubezpieczenie nieruchomości chroni nas przed zagrożeniami takimi jak spalenie domu lub mieszkania w pożarze, kradzież czy zalanie. Możemy jednakże zabezpieczyć się również przed innymi zagrożeniami, takimi jak konsekwencje włamania, zniszczenie mienia czy też uszkodzenie budynku w wyniku powodzi, huraganu lub burzy. Obecnie większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje naprawdę sporo możliwości, dzięki którym możemy wybrać to czego potrzebujemy. Przykładowo, jeśli posiadamy mieszkanie na piętrze zakup ubezpieczenia, które ma chronić nas przed skutkami uderzenia w mieszkanie przez samochód jest nam niepotrzebne. 

  Jakie elementy domu lub mieszkania mogą zostać objęte ubezpieczeniem?

  Decydując się na zakup ubezpieczenia nieruchomości możemy również zdecydować, jakie elementy mieszkania, domu lub wyposażenia nieruchomości były objęte ubezpieczeniem. Możemy zdecydować się na ubezpieczenie mienia ruchomego, czyli przedmiotów znajdujących się w mieszkaniu lub domu. Ubezpieczyć możemy również mienie stałe, a więc elementy wyposażenia, takie jak meble kuchenne, podłogi, instalacje wodne i elektryczne. Dodatkowo zabezpieczyć możemy mury - zewnętrzne ściany oraz budynki gospodarcze, które należą do nieruchomości. Dzięki temu każda osoba, która chce zabezpieczyć swój dom lub mieszkanie może wybrać opcje, które pasują do jego oczekiwań co do zakresu ochrony swojej nieruchomości. 

  Polisa może chronić również mieszkańców

  Mówiąc o ubezpieczeniu nieruchomości większość z nas ma na myśli budynek i jego wyposażenie. Warto jednak mieć świadomość, że polisa taka może chronić również mieszkańców. Obecnie wielu ubezpieczycieli oferuje możliwość dokupienia pakietu, którego celem ma być ochrona przed odpowiedzialnością cywilną osób zamieszkujących daną nieruchomość. Posiadając taką opcję nie ponosimy np. kosztów remontu u sąsiada, który spowodowany byłby np. zalaniem wodą z naszego mieszkania. Jest to interesujące rozwiązanie, które warto rozważyć.

  Ubezpieczenie nieruchomości bywa konieczne

  Warto pamiętać, że istnieją przypadki, w których zakup ubezpieczenia nieruchomości jest konieczny np. gdy decydujemy się na kredyt hipoteczny. W takim przypadku warto dokładnie sprawdzić, jaki zakres ubezpieczenia jest w naszym przypadku wymagany przez bank udzielający kredytu.

  Podsumowując, nie ma konkretnych wytycznych co do tego, które elementy mieszkania mogą zostać ubezpieczone oraz przed jakimi zagrożeniami chcemy się zabezpieczyć. Wszystko zależy wyłącznie od naszych potrzeb. Pozwala to na dopasowanie polisy do naszych oczekiwań oraz na stworzenie kompleksowej ochrony.

  Open Finance

  Biuro Prasowe Open Finance

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie