Czy pożyczka hipoteczna jest na każdy dowolny cel?

06/28/2019

Czy pożyczka hipoteczna może być przeznaczona na każdy dowolny cel? Jest to produkt, który pozwala na finansowanie dowolnego celu niezwiązanego z prowadzeniem działalności gospodarczej.

 

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

Jest to idealny produkt dla właścicieli niezadłużonych nieruchomości, którzy chcą pozyskać dodatkowe środki na realizacje swoich potrzeb. Zaletą takiej pożyczki jest o wiele korzystniejsza niż w przypadku konwencjonalnych kredytów konsumenckich rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli tzw. RRSO.

Na jaki cel można przeznaczyć pożyczkę hipoteczną?

Kredyt pod hipotekę w formie pożyczki to właściwe rozwiązanie w celu realizacji inwestycji związanych z własnym rozwojem, pracami remontowymi czy zakupem nowego wyposażenia do mieszkania. W ten sposób można także sfinansować zakup nowego samochodu albo rezerwację wymarzonych wakacji, poprawić płynność domowego budżetu albo przygotować się na ewentualne nieprzewidziane wydatki w przyszłości. Produkt ten jest jedną z tańszych metod na pozyskanie dodatkowych środków. Bank praktycznie nie ingeruje w sposób, w jaki kredytobiorca wydaje uzyskane w ten sposób pieniądze.

Czym różni się pożyczka od kredytu hipotecznego?

Pożyczka hipoteczna jest produktem przeznaczonym głównie dla właścicieli nieruchomości mieszkaniowych. Jako podstawowe różnice pomiędzy pożyczką a kredytem pod hipotekę wskazuje się przeznaczenie danego produktu, tj. pożyczka może finansować dowolny cel poza działalnością gospodarczą, a kredyt hipoteczny wyłącznie na zakup i wykończenie nieruchomości lub budowę domu.

Dzięki zabezpieczeniu na hipotece pożyczka hipoteczna jest o wiele tańsza od konwencjonalnych kredytów gotówkowych. Podobnie jak kredyt pod hipotekę ma ona charakter długoterminowy. W większości przypadków jest udzielana na okres do 20 lat. Wartość pożyczki, w zależności od oferty, może stanowić do 70% wartości mieszkania lub domu stanowiącego zabezpieczenie. Niektóre banki przewidują zabezpieczenie takiej pożyczki na nieruchomości należącej do osób trzecich.

Czy muszę mieć zdolność kredytową w celu zaciągnięcia pożyczki hipotecznej?

Zdolność kredytowa, rozumiana jako zdolność do regularnego spłacania zaciągniętych zobowiązań jest niezbędna do udzielenia pożyczki hipotecznej. Może być oceniana na podstawie następujących parametrów: dochody i zobowiązania, ilość osób w gospodarstwie domowym, źródła uzyskania dochodu, ocena w BIK (tzw. scoring) oraz wiek kredytobiorcy. Konsultacje z doradcą Open Finance pomogą w uzyskaniu pożyczki na najwyższą dostępną kwotę, która zależy od wartości nieruchomości oraz wyniku badania zdolności kredytowej.

RRSO i koszt pożyczki hipotecznej

RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, to ustandaryzowany miernik kosztu kredytu. Jest on idealnym narzędziem do szybkiego porównywania ofert. Współczynnik ten określa całkowity koszt pożyczki hipotecznej w stosunku rocznym, który poniesie kredytobiorca. Dzięki wskaźnikowi RRSO pożyczkobiorca może ocenić ofertę bez badania, który składnik kosztów, takich jak marża, oprocentowanie, prowizja, opłaty manipulacyjne i podatki czy koszt niezbędnych usług dodatkowych, ma największy wpływ na ostateczny koszt kredytu.

RRSO to narzędzie, które umożliwia każdemu konsumentowi wstępny wybór oferty. W celu idealnego dopasowania produktu finansowego warto skorzystać z pomocy doradcy Open Finance. Wiedza i doświadczenie doradców pomoże w negocjowaniu poszczególnych składowych kosztu pożyczki hipotecznej oraz w wyborze właściwej oferty promocyjnej. Celem konsultacji jest minimalizowanie wskaźnika RRSO, czyli całkowitego kosztu pożyczki hipotecznej.

 

Sprawdź też:

Dodatkowe opłaty przy pożyczce na dowolny cel

Kredyt hipoteczny a pożyczka hipoteczna

 

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg

Powiązane artykuły

kredyt bez wkładu.png
12/03/2021

Mieszkanie bez wkładu własnego

Nowy program rządu „Mieszkanie bez wkładu własnego” daje możliwość zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego bez wymaganego wkładu własnego. Dla młodych osób odłożenie wymaganego przez banki minimalnego wkładu własnego na poziomie 10% jest czasochłonne, mogłoby zająć nawet kilka lat. Państwo zdecydowało się na ułatwienie tego procederu, tak więc przyjrzyjmy się założeniom narzuconym przez rządzących.
więcej >
Kredyt gotówkowy jak się przygotować.png
12/03/2021

Kredyt gotówkowy – jak się przygotować?

Zbliżają się święta, a co za tym idzie zwiększone wydatki. Jeśli już dziś martwisz się, że Twój budżet tego nie wytrzyma, to może nie warto się zamartwiać tylko sprawdzić jak możemy sami sobie pomóc. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest poszukać korzystnego kredytu gotówkowego, który pomoże nam zrealizować nasze plany. Jak uniknąć błędów przy wyborze oferty kredytu gotówkowego? Podpowiemy Ci w tym artykule.
więcej >
Co jeśli nie będę spłacać raty kredytu
12/03/2021

Kredyt hipoteczny – co jeśli nie będę spłacać rat kredytu

Dobrze jest patrzeć zawsze optymistycznie w przyszłość, ale trzeba również zakładać te czarne scenariusze. Dlaczego? Żeby nic w życiu nas nie zaskoczyło. W obecnej sytuacji ekonomicznej, z wciąż rosnącymi stopami procentowymi również należy przygotować się na różne sytuacje. Warto zastanowić się już dziś, co trzeba byłoby zrobić, jeśli utracilibyśmy płynność finansową z różnych powodów.
więcej >