×
  Biuro Prasowe

  Biuro Prasowe Open Finance /

  Czy pożyczka hipoteczna jest na każdy dowolny cel? Kredyt hipoteczny

  Czy pożyczka hipoteczna może być przeznaczona na każdy dowolny cel? Jest to produkt, który pozwala na finansowanie dowolnego celu niezwiązanego z prowadzeniem działalności gospodarczej.

  Jest to idealny produkt dla właścicieli niezadłużonych nieruchomości, którzy chcą pozyskać dodatkowe środki na realizacje swoich potrzeb. Zaletą takiej pożyczki jest o wiele korzystniejsza niż w przypadku konwencjonalnych kredytów konsumenckich rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli tzw. RRSO.

  Na jaki cel można przeznaczyć pożyczkę hipoteczną?

  Kredyt pod hipotekę w formie pożyczki to właściwe rozwiązanie w celu realizacji inwestycji związanych z własnym rozwojem, pracami remontowymi czy zakupem nowego wyposażenia do mieszkania. W ten sposób można także sfinansować zakup nowego samochodu albo rezerwację wymarzonych wakacji, poprawić płynność domowego budżetu albo przygotować się na ewentualne nieprzewidziane wydatki w przyszłości. Produkt ten jest jedną z tańszych metod na pozyskanie dodatkowych środków. Bank praktycznie nie ingeruje w sposób, w jaki kredytobiorca wydaje uzyskane w ten sposób pieniądze.

  Czym różni się pożyczka od kredytu hipotecznego?

  Pożyczka hipoteczna jest produktem przeznaczonym głównie dla właścicieli nieruchomości mieszkaniowych. Jako podstawowe różnice pomiędzy pożyczką a kredytem pod hipotekę wskazuje się przeznaczenie danego produktu, tj. pożyczka może finansować dowolny cel poza działalnością gospodarczą, a kredyt hipoteczny wyłącznie na zakup i wykończenie nieruchomości lub budowę domu.

  Dzięki zabezpieczeniu na hipotece pożyczka hipoteczna jest o wiele tańsza od konwencjonalnych kredytów gotówkowych. Podobnie jak kredyt pod hipotekę ma ona charakter długoterminowy. W większości przypadków jest udzielana na okres do 20 lat. Wartość pożyczki, w zależności od oferty, może stanowić do 70% wartości mieszkania lub domu stanowiącego zabezpieczenie. Niektóre banki przewidują zabezpieczenie takiej pożyczki na nieruchomości należącej do osób trzecich.

  Czy muszę mieć zdolność kredytową w celu zaciągnięcia pożyczki hipotecznej?

  Zdolność kredytowa, rozumiana jako zdolność do regularnego spłacania zaciągniętych zobowiązań jest niezbędna do udzielenia pożyczki hipotecznej. Może być oceniana na podstawie następujących parametrów: dochody i zobowiązania, ilość osób w gospodarstwie domowym, źródła uzyskania dochodu, ocena w BIK (tzw. scoring) oraz wiek kredytobiorcy. Konsultacje z doradcą Open Finance pomogą w uzyskaniu pożyczki na najwyższą dostępną kwotę, która zależy od wartości nieruchomości oraz wyniku badania zdolności kredytowej.

  RRSO i koszt pożyczki hipotecznej

  RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, to ustandaryzowany miernik kosztu kredytu. Jest on idealnym narzędziem do szybkiego porównywania ofert. Współczynnik ten określa całkowity koszt pożyczki hipotecznej w stosunku rocznym, który poniesie kredytobiorca. Dzięki wskaźnikowi RRSO pożyczkobiorca może ocenić ofertę bez badania, który składnik kosztów, takich jak marża, oprocentowanie, prowizja, opłaty manipulacyjne i podatki czy koszt niezbędnych usług dodatkowych, ma największy wpływ na ostateczny koszt kredytu.

  RRSO to narzędzie, które umożliwia każdemu konsumentowi wstępny wybór oferty. W celu idealnego dopasowania produktu finansowego warto skorzystać z pomocy doradcy Open Finance. Wiedza i doświadczenie doradców pomoże w negocjowaniu poszczególnych składowych kosztu pożyczki hipotecznej oraz w wyborze właściwej oferty promocyjnej. Celem konsultacji jest minimalizowanie wskaźnika RRSO, czyli całkowitego kosztu pożyczki hipotecznej.

  Open Finance

  Biuro Prasowe Open Finance

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie