×
  Biuro Prasowe

  Biuro Prasowe Open Finance /

  Czym jest kredyt refinansowy? Kredyt hipoteczny

  Kredyt refinansowy to rozwiązanie umożliwiające przeniesienie istniejącego zobowiązania do innego banku, a co za tym idzie – zmianę warunków umowy na korzystniejsze.

  Kredyt refinansowy – kto może z niego skorzystać?

  Jest to rozwiązanie dla osób spłacających kredyt hipoteczny, którym nie odpowiadają jego warunki.

   

  Kiedy warto skorzystać z kredytu refinansowego?

  Skorzystanie z refinansowania kredytu może okazać się opłacalne w przypadku, gdy na rynku pojawiają się oferty o wiele korzystniejsze niż te dostępne wówczas, gdy została podpisana umowa kredytowa. Może mieć to związek z obniżaniem stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej czy spadkiem wartości wskaźnika WIBOR, skutkującymi obniżeniem raty kredytów.

   

  Jak wygląda procedura refinansowania kredytu?

  Procedura refinansowania przypomina ponowne wzięcie kredytu hipotecznego. Bank ponownie analizuje zdolność kredytową i wycenia nieruchomość będącą zabezpieczeniem zobowiązania. Trzeba również ponieść dodatkowy koszt i zapłacić za ubezpieczenie pomostowe stanowiące zabezpieczenie kredytu do momentu wpisu hipoteki do księgi wieczystej. Nowy bank może również wymagać od kredytobiorców skorzystania z produktów dodatkowych, takich jak konto czy karta kredytowa (jest to tzw. cross-selling).

  W przypadku pozytywnej decyzji o refinansowaniu kredytu, środki wypłacone przez bank są automatycznie przeznaczane na spłatę poprzedniego zobowiązania. Ostatni etap to wykreślenie z księgi wieczystej nieruchomości poprzedniego banku i wpisanie do niej tego, który przyznał kredyt refinansowy.

  Aby być na bieżąco z aktualną ofertą, warto korzystać z porównywarki kredytów hipotecznych i kalkulatorów kredytowych dostępnych na stronie Open Finance.

  Open Finance

  Biuro Prasowe Open Finance

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie