Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na życie?

03/10/2020

Kiedy planujemy swoją przyszłość, zazwyczaj widzimy ją w różowych kolorach. Nie dopuszczamy do siebie myśli, że może spotkać nas coś, co pozbawi nas zdrowia lub nawet życia. Tymczasem wypadki i choroby przydarzyć mogą się każdemu z nas.

Warto mieć tego świadomość i wybrać odpowiednie ubezpieczenie na życie . Dlaczego? Przekonajmy się. 

Zwiększone poczucie bezpieczeństwa

Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie. To zupełnie zrozumiałe. I choć optymistycznie zakładamy, że nie stanie się nam nic złego, a członkowie naszych rodzin będą cieszyli się dobrym zdrowiem i samopoczuciem, posiadanie polisy zwiększa nasze poczucie bezpieczeństwa. Mamy bowiem świadomość, że w pełni zabezpieczyliśmy się na wypadek różnego rodzaju zdarzeń losowych i w razie ich wystąpienia nie będziemy musieli samodzielnie radzić sobie z ich materialnymi konsekwencjami. Dla wielu osób ma to ogromne znaczenie i pozwala im spać spokojnie.

Zabezpieczenie w przypadku utraty możliwości spłaty zobowiązań

W dzisiejszych czasach wielu z nas posiada zobowiązania, takie jak kredyt hipoteczny czy kredyty gotówkowe. O ile ich spłata na co dzień w większości przypadków nie sprawia nam problemu, o tyle w sytuacji, w której dotyka nas choroba lub zostajemy poszkodowani w wypadku, może być nam naprawdę ciężko. Tego typu zdarzenia losowe powodują najczęściej niezdolność do pracy, która może trwać przez wiele miesięcy. Tymczasem na zwolnieniu lekarskim nasze dochody znacznie się zmniejszają, a wysokość rent zdrowotnych bywa bardzo niska.
Posiadając ubezpieczenie na życie zyskujemy pewność, że poradzimy sobie ze spłatą swoich zobowiązań nawet w tak trudnej sytuacji. Wysokość odszkodowania często pozwala przez wiele miesięcy nie obawiać się zbytniego obciążenia domowego budżetu. 

Środki dla rodziny, która straciła żywiciela

W sytuacji, w której umiera członek rodziny, który był jej głównym lub jedynym żywicielem, bliscy muszą uporać się nie tylko z bólem, ale również kosztami pogrzebu, które są coraz wyższe oraz znalezieniem sposobu na późniejsze godne życie. Posiadanie ubezpieczenia na życie chroni bliskich w takim przypadku. Mają oni bowiem środki na to, by nie tylko godnie pochować osobę im bliską, ale również żyć bez stresu o brak pieniędzy, dopóki sytuacja się nie unormuje. Taki komfort pozwala na spokojne przeżycie żałoby i daje szansę na odzyskanie wewnętrznego spokoju. 

Pieniądze na kosztowne leczenie i rehabilitację

W wyniku zdarzeń losowych lub choroby może dojść do naprawdę poważnych problemów zdrowotnych, które wymagać będą najlepszej opieki. Nasza służba zdrowia nie jest nam często w stanie zapewnić refundacji wielu zabiegów czy nowoczesnych form rehabilitacji. Posiadając ubezpieczenie na życie nie musimy martwić się o koszty związane ze skutecznym leczeniem i skupić się na powrocie do pełni sił i zdrowia.

Podsumowując, warto posiadać ubezpieczenie na życie, dzięki któremu możemy poczuć się znacznie bardziej komfortowo i pewnie. W przypadku trudnej sytuacji życiowej stanie się ono bowiem nieocenioną pomocą w radzeniu sobie z finansowymi skutkami choroby lub wypadku.

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg

Powiązane artykuły

Raty stałe czy raty malejące
03/17/2021

Raty stałe a raty malejące – które są lepsze?

Szukając najlepszego kredytu hipotecznego musimy stawić czoło wielu zagadnieniom, których zazwyczaj nie bierzemy pod uwagę przy finansowaniu gotówkowym. Kredyt hipoteczny towarzyszy nam często przez długi okres, dlatego tak ważne jest by był on dopasowany do indywidualnych potrzeb i możliwości. Jednym z wyborów jakiego musimy dokonać jest czy lepsze są raty stałe czy malejące.
więcej >
Zdolność kredytowa w pigułce
03/11/2021

Kredyt - czy możemy się o niego ubiegać? Zdolność kredytowa w pigułce

Nasza zdolność kredytowa to maksymalna ilość środków jaką bank może nam zaoferować w ramach kredytu na zakup naszej wymarzonej nieruchomości. Zdolność można również określić jako prawdopodobieństwo, że klient będzie w stanie udźwignąć określone zobowiązanie finansowe, minimalizując przy tym ryzyko dla banku.
więcej >
of_post_social_feb_5_art.jpg
02/19/2021

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?

Wybór kredytu hipotecznego jest bardzo ważnym momentem w naszym życiu. Pozwala na realizacje swoich marzeń, na znalezienie swojego własnego miejsca na ziemi. W związku z takimi planami zastanawiamy się, co zrobić aby wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?
więcej >