Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na życie?

03/10/2020

Kiedy planujemy swoją przyszłość, zazwyczaj widzimy ją w różowych kolorach. Nie dopuszczamy do siebie myśli, że może spotkać nas coś, co pozbawi nas zdrowia lub nawet życia. Tymczasem wypadki i choroby przydarzyć mogą się każdemu z nas.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

Warto mieć tego świadomość i wybrać odpowiednie ubezpieczenie na życie . Dlaczego? Przekonajmy się. 

Jak zwiększyć poczucie bezpieczeństwa

Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie. To zupełnie zrozumiałe. I choć optymistycznie zakładamy, że nie stanie się nam nic złego, a członkowie naszych rodzin będą cieszyli się dobrym zdrowiem i samopoczuciem, posiadanie polisy zwiększa nasze poczucie bezpieczeństwa. Mamy bowiem świadomość, że w pełni zabezpieczyliśmy się na wypadek różnego rodzaju zdarzeń losowych i w razie ich wystąpienia nie będziemy musieli samodzielnie radzić sobie z ich materialnymi konsekwencjami. Dla wielu osób ma to ogromne znaczenie i pozwala im spać spokojnie.

Jak zabezpieczyć się w przypadku utraty możliwości spłaty zobowiązań

W dzisiejszych czasach wielu z nas posiada zobowiązania, takie jak kredyt hipoteczny czy kredyty gotówkowe. O ile ich spłata na co dzień w większości przypadków nie sprawia nam problemu, o tyle w sytuacji, w której dotyka nas choroba lub zostajemy poszkodowani w wypadku, może być nam naprawdę ciężko. Tego typu zdarzenia losowe powodują najczęściej niezdolność do pracy, która może trwać przez wiele miesięcy. Tymczasem na zwolnieniu lekarskim nasze dochody znacznie się zmniejszają, a wysokość rent zdrowotnych bywa bardzo niska.
Posiadając ubezpieczenie na życie zyskujemy pewność, że poradzimy sobie ze spłatą swoich zobowiązań nawet w tak trudnej sytuacji. Wysokość odszkodowania często pozwala przez wiele miesięcy nie obawiać się zbytniego obciążenia domowego budżetu. 

Co ze środkami dla rodziny, która straciła żywiciela

W sytuacji, w której umiera członek rodziny, który był jej głównym lub jedynym żywicielem, bliscy muszą uporać się nie tylko z bólem, ale również kosztami pogrzebu, które są coraz wyższe oraz znalezieniem sposobu na późniejsze godne życie. Posiadanie ubezpieczenia na życie chroni bliskich w takim przypadku. Mają oni bowiem środki na to, by nie tylko godnie pochować osobę im bliską, ale również żyć bez stresu o brak pieniędzy, dopóki sytuacja się nie unormuje. Taki komfort pozwala na spokojne przeżycie żałoby i daje szansę na odzyskanie wewnętrznego spokoju. 

Czy uzyskam pieniądze na kosztowne leczenie i rehabilitację

W wyniku zdarzeń losowych lub choroby może dojść do naprawdę poważnych problemów zdrowotnych, które wymagać będą najlepszej opieki. Nasza służba zdrowia nie jest nam często w stanie zapewnić refundacji wielu zabiegów czy nowoczesnych form rehabilitacji. Posiadając ubezpieczenie na życie nie musimy martwić się o koszty związane ze skutecznym leczeniem i skupić się na powrocie do pełni sił i zdrowia.

Podsumowując, warto posiadać ubezpieczenie na życie, dzięki któremu możemy poczuć się znacznie bardziej komfortowo i pewnie. W przypadku trudnej sytuacji życiowej stanie się ono bowiem nieocenioną pomocą w radzeniu sobie z finansowymi skutkami choroby lub wypadku.

 

Sprawdź też:

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania lub domu?

Ubezpieczenia na życie, czy to ważne?

 

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg

Powiązane artykuły

kredyt hipo przy niskich dochodach.png
10/22/2021

Jak uzyskać kredyt hipoteczny przy niskich dochodach?

Jak wynika z badań sondażowych przeprowadzonych wśród Polaków posiadanie własnego domu lub mieszkania to jeden z życiowych priorytetów. Liczby nie kłamią i jak wskazuje Biuro Informacji Kredytowej (dalej BIK) popyt na kredyty mieszkaniowe wciąż rośnie. Nie dla każdego jednak kredyt hipoteczny jest na wyciągnięcie ręki. Problem pojawia się wówczas, gdy co miesiąc na konto wpływa zbyt niski przelew od pracodawcy.
więcej >
ranking kredytów.png
10/22/2021

Ranking kredytów hipotecznych październik 2021

Zapraszamy na do zapoznania się z październikowym zestawieniem najtańszych ofert kredytu hipotecznego porównanych pod kątem najniższych kosztów całkowitych.
więcej >
shutterstock_761039812.png
10/20/2021

Czy stopy procentowe jeszcze wzrosną?

6 października 2021 roku Rada Polityki Pieniężnej, czyli organ decyzyjny Narodowego Banku Polskiego ogłosiła podwyżkę stóp procentowych z poziomu 0,1% do 0,5%. Następnego dnia Prezes NBP tłumacząc przyczyny takiej decyzji, zastrzegł również, że nie wyklucza, że jest to jedyna podwyżka w najbliższym czasie. Co myślą o tym analitycy bankowi? Czego możemy się spodziewać?
więcej >