Do czego służy kalkulator kredytu hipotecznego?

08/10/2021

Kalkulatory i porównywarki to zdecydowanie bardzo przydatne aplikacje. Pozwalają one na samodzielne wyszukanie ofert oraz porównywanie ich, a także wstępne wyliczanie np. rat kredytu. Jest to bardzo praktyczne do ustalenia możliwości domowego budżetu z założeniem uzyskania kredytu hipotecznego. Pozwala wyszukać najkorzystniejsze oferty, a może również służyć jako czasowe rozeznanie na rynku kredytów hipotecznych.

 

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

 

Kalkulator kredytu hipotecznego – co to jest?

Na początku drogi do kredytu hipotecznego spotkamy się z ważnymi decyzjami takimi jak wysokość raty oraz ogólne warunki kredytu. Znając już orientacyjne ceny nieruchomości jakimi się interesujemy, możemy przeliczyć wysokość comiesięcznej raty kredytu. Jest to ważne by dobrze zorganizować domowy budżet, aby spłata kredytu nie sprawiała żadnych trudności. Działa to także w drugą stronę – możemy przeliczyć jaka rata będzie dla nas wygodna i na podstawie kwoty kredytu szukać nieruchomości. W tej sytuacji z pomocą przychodzi kalkulator kredytu hipotecznego, który przelicza wysokość raty na podstawie kwoty, okresu spłaty oraz oprocentowania. Dzięki temu możemy orientacyjnie poznać wysokość raty i zdecydować jak duży kredyt możemy wziąć. Jak jednak poznać wysokość oprocentowania, którą mamy wpisać? Może się ona różnić w zależności od sytuacji na rynku kredytowym, dlatego warto już zawczasu zacząć śledzić rynek, by wyłapać najlepszy moment na realizację kredytu hipotecznego. Korzystanie z kalkulatora kredytu hipotecznego jest bezpłatne i niezobowiązujące, dlatego można z niego korzystać dowolną ilość razy.

 

Czy w kalkulatorze kredytu hipotecznego są wszystkie oferty?

Kalkulator kredytu hipotecznego bazuje na danych, które pobiera z różnych banków i podaje jedną wartość, dlatego kwoty są uśrednione. Wynik kalkulacji nie jest ofertą banku, dlatego może się różnić od faktycznych ofert, które mogą być dużo korzystniejsze. Dodatkowo kalkulator oblicza raty docelowe a nie przejściowe. Czym się to rożni? Rata docelowa to taka, którą spłacamy po odjęciu opłat przejściowych. Rata przejściowa to taka, którą płacimy na początku z kosztami dodatkowymi. Są nimi np. opłata pomostowa, czyli ubezpieczenie do czasu wpisania hipoteki do księgi wieczystej. Czas uzależniony jest od sądu, w którym składamy wniosek, a może trwać nawet pół roku. W kalkulatorze nie znajdują się także oferty promocyjne i czasowe, o nie warto zapytać naszych Ekspertów Finansowych, którzy będą mieli dostęp do pełnych ofert banków.

 

Gdzie można sprawdzić dokładne oferty banków?

Kalkulator kredytu hipotecznego obrazuje przybliżone kwoty kredytu. Aby poznać konkretne oferty banków zachęcamy do skorzystania z porównywarki kredytów hipotecznych, w której znajdziemy oferty z 13 banków w jednym miejscu. Aby z niej skorzystać należy wpisać kwotę kredytu jaka nas interesuje, wartość wybranej nieruchomości oraz okres spłaty. Po naciśnięciu znajdź kredyt hipoteczny otrzymamy oferty banków mieszczące się w naszych wymaganiach. W wynikach otrzymujemy takie informacje jak rata kredytu, oprocentowanie, marża oraz prowizja. Po naciśnięciu pokaż szczegóły dowiadujemy się o wymaganych produktach dodatkowych oraz usługach, które mogą być dodatkowo płatne. Poza tym zostaje wyliczona również rata przejściowa, rata docelowa oraz całkowity koszt kredytu. Korzystanie z porównywarki kredytów hipotecznych jest darmowe i niezobowiązujące, dlatego można z niej korzystać dowolną ilość razy. Aby otrzymać szczegóły dotyczące wybranej oferty, poznać inne oferty nie zwarte w porównywarce oraz oszacować zdolność kredytową zachęcamy do kontaktu z naszymi Ekspertami Finansowymi. Przy każdym wyniku widnieje przycisk porozmawiaj z ekspertem, dzięki któremu możemy umówić wizytę, rozmowę telefoniczną lub zadzwonić bezpośrednio pod numer 801 600 200. Zachęcamy także do lektury artykułów na naszej stronie. Publikujemy tam min. rankingi kredytów hipotecznych, dzięki którym możemy dowiedzieć się o najlepszych ofertach banków z danego miesiąca. Podsumowywane są koszty kredytu, odsetki, marża, raty docelowa oraz prowizja przy założeniu 20 i 10% wkładu własnego.

 

Sprawdź też:

Ranking kredytów hipotecznych lipiec 2021

Kiedy najlepiej brać kredyt hipoteczny?

 

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg

Powiązane artykuły

zakup nieruchomości od sprzedających.png
09/23/2021

Zakup nieruchomości od sprzedających, którzy sami wnioskują o kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny bywa skomplikowany, ale może się okazać, że w zależności od sytuacji kupujących jak i sprzedających trudniejszy może być np. przedwstępny akt notarialny. Należy w nim zawrzeć wszystkie informacje, które dotyczą obu stron transakcji. Jak wygląda ten proces w momencie, gdy zarówno kupujący jak i sprzedający decydują się na kredyt hipoteczny?
więcej >
kupować czy nie.png
09/23/2021

Kupować czy nie? Oto jest pytanie.

Wielu z nas zadaje sobie to pytanie i zastanawia się, czy to dobry moment na kupno mieszkania? Czy może jednak ceny nieruchomości spadną i warto jeszcze poczekać? A co jeśli stopy procentowe wzrosną? Jak podjąć decyzję? Czekać czy nie? W tym artykule spróbujemy znaleźć odpowiedzi na te pytania posługując się konkretnymi danymi liczbowymi, które dokładnie pokażą bieżącą sytuację rynku nieruchomości.
więcej >
mity część 2.png
09/23/2021

Mity kredytu hipotecznego część 2

Ilu ludzi tyle pojęć na temat kredytu hipotecznego szczególnie, że proces może być skomplikowany. Zrozumiałe jest więc, że wokół tego tematu urosło wiele mitów i niedopowiedzeń. To już druga część mitów dotyczących kredytu hipotecznego, które postaramy się Państwu obiektywnie przedstawić, aby móc bez wahania przystąpić do procesu kredytowego.
więcej >