Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania lub domu?

09/23/2019

Nieruchomości takie jak dom czy mieszkanie dla wielu osób są najcenniejszymi posiadanymi dobrami. To również miejsca, które powinny stanowić dla nas ostoję bezpieczeństwa. Tymczasem na każdą nieruchomość czeka wiele zagrożeń.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

Włamania, kradzieże, pożary czy zalania, to tylko niektóre z nich. Warto więc zadbać o ubezpieczenie domu. Tymczasem wiele osób nie decyduje się na ten krok w obawie o wysokie koszty. Czy słusznie? Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania lub domu? 

Ceny ubezpieczeń zależą od wielu czynników

Ceny ubezpieczeń mieszkań oraz domów wynoszą zazwyczaj kilkaset złotych na rok. Warto jednak mieć świadomość, że trudno jest podać dokładną stawkę bez znajomości wielu informacji na temat danej nieruchomości. Na cenę mają bowiem wpływ czynniki, takie jak wielkość mieszkania, jego wartość, lokalizacja, powierzchnia użytkowa, posiadane zabezpieczenia oraz również zakres ochrony. Wszystkie te czynniki mogą wpływać na ostateczną cenę polisy ubezpieczeniowej. Oczywistym jest, że im więcej kwestii chcemy zabezpieczyć, tym polisa będzie droższa. Przykładowo, znacznie mniej zapłacimy jedynie za ubezpieczenie murów, niż w przypadku, w którym zdecydujemy się również na ochronę mienia ruchomego i nieruchomego. Cena ubezpieczenia domu mo że także wzrosnąć, gdy decydujemy się dołączyć do niego np. budynki gospodarcze. 

Skonsultuj się z ekspertem finansowym i porównaj oferty

Jeśli zależy nam na tym, by polisa ubezpieczeniowa była jak najtańsza, warto porównać cenę w poszczególnych firmach. Zdarza się bowiem, że różnice pomiędzy polisami dla tego samego mieszkania lub domu są naprawdę spore i mogą wynosić nawet kilkadziesiąt procent ceny. Samodzielne sprawdzanie poszczególnych polis bywa jednak trudne i czasochłonne. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego doradcy finansowego. Specjalista do spraw ubezpieczeń dokładnie przeanalizuje, jaki zakres ochrony ubezpieczeniowej jest nam potrzebny oraz porówna oferty poszczególnych firm, co pozwoli na szybkie wybranie najbardziej atrakcyjnej oferty.

Płać za cały rok z góry

Obecnie wiele firm ubezpieczeniowych oferuje swoim klientom możliwość regulowania płatności w ratach. Perspektywa ta wydaje się atrakcyjna, jednakże warto pamiętać o tym, że firmy nie działają bezinteresownie. Koszt tej samej polisy, którą zapłacimy w ratach może być wyższa od 100 do nawet 300 złotych. Lepszym rozwiązaniem jest więc jednorazowy wydatek. Wydawać może się on bardziej obciążający, jednak jest to naprawdę opłacalne. Warto również wspomnieć o licznych akcjach promocyjnych oraz zniżkach dla stałych klientów, które coraz częściej są oferowane przez firmy ubezpieczeniowe. Dzięki nim również możemy liczyć na oszczędności wynoszące kilka procent kosztu polisy. 

Podsumowując, cena ubezpieczenia mieszkania lub domu zależy od wielu różnych czynników. Możesz jednak zmniejszyć koszt ubezpieczenia wyszukując najbardziej atrakcyjne oferty oraz płacąc za rok z góry. Dzięki temu cena ubezpieczenia twojego domu może być znacznie niższa.

 

Sprawdź też:

Co zazwyczaj obejmuje ubezpieczenie nieruchomości?

Jak ustalić sumę ubezpieczenia na życie?

 

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg

Powiązane artykuły

kredyt bez wkładu.png
12/03/2021

Mieszkanie bez wkładu własnego

Nowy program rządu „Mieszkanie bez wkładu własnego” daje możliwość zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego bez wymaganego wkładu własnego. Dla młodych osób odłożenie wymaganego przez banki minimalnego wkładu własnego na poziomie 10% jest czasochłonne, mogłoby zająć nawet kilka lat. Państwo zdecydowało się na ułatwienie tego procederu, tak więc przyjrzyjmy się założeniom narzuconym przez rządzących.
więcej >
Kredyt gotówkowy jak się przygotować.png
12/03/2021

Kredyt gotówkowy – jak się przygotować?

Zbliżają się święta, a co za tym idzie zwiększone wydatki. Jeśli już dziś martwisz się, że Twój budżet tego nie wytrzyma, to może nie warto się zamartwiać tylko sprawdzić jak możemy sami sobie pomóc. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest poszukać korzystnego kredytu gotówkowego, który pomoże nam zrealizować nasze plany. Jak uniknąć błędów przy wyborze oferty kredytu gotówkowego? Podpowiemy Ci w tym artykule.
więcej >
Co jeśli nie będę spłacać raty kredytu
12/03/2021

Kredyt hipoteczny – co jeśli nie będę spłacać rat kredytu

Dobrze jest patrzeć zawsze optymistycznie w przyszłość, ale trzeba również zakładać te czarne scenariusze. Dlaczego? Żeby nic w życiu nas nie zaskoczyło. W obecnej sytuacji ekonomicznej, z wciąż rosnącymi stopami procentowymi również należy przygotować się na różne sytuacje. Warto zastanowić się już dziś, co trzeba byłoby zrobić, jeśli utracilibyśmy płynność finansową z różnych powodów.
więcej >