×
  Biuro Prasowe

  Biuro Prasowe Open Finance /

  Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania lub domu?

  Nieruchomości takie jak dom czy mieszkanie dla wielu osób są najcenniejszymi posiadanymi dobrami. To również miejsca, które powinny stanowić dla nas ostoję bezpieczeństwa. Tymczasem na każdą nieruchomość czeka wiele zagrożeń.

  Włamania, kradzieże, pożary czy zalania, to tylko niektóre z nich. Warto więc zadbać o ubezpieczenie domu. Tymczasem wiele osób nie decyduje się na ten krok w obawie o wysokie koszty. Czy słusznie? Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania lub domu? 

  Ceny ubezpieczeń zależą od wielu czynników

  Ceny ubezpieczeń mieszkań oraz domów wynoszą zazwyczaj kilkaset złotych na rok. Warto jednak mieć świadomość, że trudno jest podać dokładną stawkę bez znajomości wielu informacji na temat danej nieruchomości. Na cenę mają bowiem wpływ czynniki, takie jak wielkość mieszkania, jego wartość, lokalizacja, powierzchnia użytkowa, posiadane zabezpieczenia oraz również zakres ochrony. Wszystkie te czynniki mogą wpływać na ostateczną cenę polisy ubezpieczeniowej. Oczywistym jest, że im więcej kwestii chcemy zabezpieczyć, tym polisa będzie droższa. Przykładowo, znacznie mniej zapłacimy jedynie za ubezpieczenie murów, niż w przypadku, w którym zdecydujemy się również na ochronę mienia ruchomego i nieruchomego. Cena ubezpieczenia domu może także wzrosnąć, gdy decydujemy się dołączyć do niego np. budynki gospodarcze. 

  Skonsultuj się z doradcą finansowym i porównaj oferty

  Jeśli zależy nam na tym, by polisa ubezpieczeniowa była jak najtańsza, warto porównać cenę w poszczególnych firmach. Zdarza się bowiem, że różnice pomiędzy polisami dla tego samego mieszkania lub domu są naprawdę spore i mogą wynosić nawet kilkadziesiąt procent ceny. Samodzielne sprawdzanie poszczególnych polis bywa jednak trudne i czasochłonne. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego doradcy finansowego. Specjalista do spraw ubezpieczeń dokładnie przeanalizuje, jaki zakres ochrony ubezpieczeniowej jest nam potrzebny oraz porówna oferty poszczególnych firm, co pozwoli na szybkie wybranie najbardziej atrakcyjnej oferty.

  Płać za cały rok z góry

  Obecnie wiele firm ubezpieczeniowych oferuje swoim klientom możliwość regulowania płatności w ratach. Perspektywa ta wydaje się atrakcyjna, jednakże warto pamiętać o tym, że firmy nie działają bezinteresownie. Koszt tej samej polisy, którą zapłacimy w ratach może być wyższa od 100 do nawet 300 złotych. Lepszym rozwiązaniem jest więc jednorazowy wydatek. Wydawać może się on bardziej obciążający, jednak jest to naprawdę opłacalne. Warto również wspomnieć o licznych akcjach promocyjnych oraz zniżkach dla stałych klientów, które coraz częściej są oferowane przez firmy ubezpieczeniowe. Dzięki nim również możemy liczyć na oszczędności wynoszące kilka procent kosztu polisy. 

  Podsumowując, cena ubezpieczenia mieszkania lub domu zależy od wielu różnych czynników. Możesz jednak zmniejszyć koszt ubezpieczenia wyszukując najbardziej atrakcyjne oferty oraz płacąc za rok z góry. Dzięki temu cena ubezpieczenia twojego domu może być znacznie niższa.

  Open Finance

  Biuro Prasowe Open Finance

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie