Jak długo muszę czekać na przelew?

09/26/2019

Biorąc kredyt na dowolny cel zależy nam na tym, by jak najszybciej otrzymać pożyczone przez nas pieniądze. Szczególnie, gdy przed nami konieczność poniesienia nagłych, nieprzewidzianych kosztów.

 

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

Wiele osób zadaje sobie więc pytanie, jak długo musi czekać na przelew środków. Spróbujmy więc odpowiedzieć na to pytanie.

Wszystko zależy od decyzji kredytowej

Jeśli starasz się o kredyt gotówkowy na dowolny cel, zazwyczaj wystarczy, że złożysz wniosek oraz udowodnisz osiągane przez siebie dochody (najczęściej za pomocą zaświadczenia o dochodach lub przez okazanie wyciągu z konta bankowego). Obecnie większość banków automatycznie rozpoczyna proces sprawdzania twojej zdolności kredytowej (nie tylko na podstawie zarobków, ale również historii w bazach takich jak BIK czy ERIF). Jeśli nic nie budzi zastrzeżeń banku, wydaje on pozytywną decyzję, a ty podpisujesz umowę. W przypadku kredytów gotówkowych procedura ta nie trwa dłużej niż kilkanaście - kilkadziesiąt minut.

Pozytywna decyzja - bank nie zwleka z przelewem

Jeśli wszystkie formalności zostały dopełnione, bank przechodzi do realizacji umowy. W czasach szybkich przelewów internetowych oraz rosnącej popularności pożyczek prywatnych, banki starają się nie odstawać od konkurencji. Dzięki temu wypłata pieniędzy na twoje konto zostaje zlecona praktycznie automatycznie. Wiele zależy oczywiście od procedur danego banku, niemniej instytucje, które zlecają płatności dopiero na drugi lub trzeci dzień powoli stają się przeszłością.

Ten sam bank - błyskawiczna transakcja

Warto mieć jednak świadomość, że to, kiedy otrzymasz pieniądze z kredytu zależy nie tylko od działania banku. To jak szybko dotrze do ciebie przelew zależne jest bowiem również od tego, w jakim banku posiadasz rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. W przypadku gdy kredyt zaciągasz w banku, w którym posiadasz własne konto możesz mieć pewność, że pieniądze dotrą do ciebie w przeciągu 15 minut po ich wysłaniu.

Posiadasz konto w innym banku? Wszystko zależy od sesji Elixir

Sytuacja wygląda nieco inaczej, jeśli jesteś posiadaczem konta w innym banku niż ten, w którym zdecydowałeś się na kredyt. W tym przypadku sprawa wygląda identycznie, jak w przypadku zwykłych przelewów bankowych. Termin w jakim na twoje konto dotrą pieniądze zależy od sesji Elixir. Każdy bank posiada trzy sesje wychodzące (kiedy realizowane są zlecone przelewy) oraz trzy przychodzące (kiedy pieniądze trafiają na konto odbiorcy). Różnią się one nieco między sobą w każdym banku, jednakże możemy założyć, że jeżeli bank, który udzielił ci kredytu zleci przelew do godziny dwunastej dotrze on do ciebie jeszcze tego samego dnia. Jeśli zrobił to później - pieniądze otrzymasz w następnym dniu roboczym wraz z pierwszą sesją przychodzącą twojego banku. 

Podsumowując, w dzisiejszych czasach banki starają się wyjść na przeciw wszystkim oczekiwaniom swoich klientów, dlatego też robią wszystko, by nie musieli oni długo czekać na przelew pożyczonych środków. W większości przypadków kredytobiorca otrzymuje je tego samego dnia lub nazajutrz. To dobra wiadomość dla wszystkich osób, którym zależy na czasie.

 

Sprawdź też:

5 porad na zarządzanie domowym budżetem

500 plus - pomysł na oszczędzanie

 

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg

Powiązane artykuły

kredyt bez wkładu.png
12/03/2021

Mieszkanie bez wkładu własnego

Nowy program rządu „Mieszkanie bez wkładu własnego” daje możliwość zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego bez wymaganego wkładu własnego. Dla młodych osób odłożenie wymaganego przez banki minimalnego wkładu własnego na poziomie 10% jest czasochłonne, mogłoby zająć nawet kilka lat. Państwo zdecydowało się na ułatwienie tego procederu, tak więc przyjrzyjmy się założeniom narzuconym przez rządzących.
więcej >
Kredyt gotówkowy jak się przygotować.png
12/03/2021

Kredyt gotówkowy – jak się przygotować?

Zbliżają się święta, a co za tym idzie zwiększone wydatki. Jeśli już dziś martwisz się, że Twój budżet tego nie wytrzyma, to może nie warto się zamartwiać tylko sprawdzić jak możemy sami sobie pomóc. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest poszukać korzystnego kredytu gotówkowego, który pomoże nam zrealizować nasze plany. Jak uniknąć błędów przy wyborze oferty kredytu gotówkowego? Podpowiemy Ci w tym artykule.
więcej >
Co jeśli nie będę spłacać raty kredytu
12/03/2021

Kredyt hipoteczny – co jeśli nie będę spłacać rat kredytu

Dobrze jest patrzeć zawsze optymistycznie w przyszłość, ale trzeba również zakładać te czarne scenariusze. Dlaczego? Żeby nic w życiu nas nie zaskoczyło. W obecnej sytuacji ekonomicznej, z wciąż rosnącymi stopami procentowymi również należy przygotować się na różne sytuacje. Warto zastanowić się już dziś, co trzeba byłoby zrobić, jeśli utracilibyśmy płynność finansową z różnych powodów.
więcej >