Jak długo trwa procedura kredytowa?

03/27/2019

Na długość procesowania wniosku kredytowego mają wpływ takie aspekty, jak: rodzaj kredytu, kwota kredytu, zdolność kredytowa oraz rodzaj dokumentacji, jaka jest potrzebna do uruchomienia kredytu.

 

 

Z tego artykułu dowiesz się:

Rodzaj kredytu – kredyt gotówkowy :

 

Okres procesowania wniosku kredytowego zależy od tego, jaki kredyt chcemy uzyskać. Najszybciej i najłatwiej jest uzyskać kredyt gotówkowy. Uzyskanie go trwa maksymalnie dwa dni robocze od złożenia wniosku wraz z pełną dokumentacją. Do 30 000 złotych wystarczy zwykle wyciąg z konta potwierdzający uzyskiwane wynagrodzenie. Przy wyższych kwotach bank może wymagać dodatkowej dokumentacji, takiej jak: zaświadczenie od pracodawcy, PIT, czy też pełny wyciąg z konta, który przedstawia nie tylko wpływy, ale również inne transakcje przeprowadzane przy pomocy rachunku osobistego. Warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który sprawdzi oferty bankowe, pomoże w uzupełnieniu wniosku kredytowego i złoży go w imieniu klienta. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z doradcą kredytowym, można uzyskać kredyt dopasowany do swoich zdolności i preferencji, gdyż porównuje on oferty z kilku banków.

 

Rodzaj kredytu – kredyt hipoteczny :

 

Procesowanie kredytu hipotecznego podzielone jest w każdym banku na cztery etapy.

Etap 1 – Czas na weryfikację wniosku od momentu złożenia. Ten etap w zależności od banku trwa od dwóch do pięciu dni roboczych.

Etap 2 – Czas na wydanie decyzji kredytowej. Ten fragment procesu kredytowego trwa od dwóch do nawet dwudziestu jeden dni roboczych.

Etap 3 – Czas oczekiwania na sporządzenie umowy kredytowej. W zależności od wewnętrznych procedur bankowych ten okres trwa od zera dni (czyli w tym samym dniu, co została wydana decyzja kredytowa) do nawet pięciu dni roboczych.

Etap 4 - Czas uruchomienia kredytu od momentu podpisania umowy. Ostatni fragment procesu kredytowego trwa od jednego do siedmiu dni roboczych.

Podsumowując: pełen okres procesowania wniosku kredytowego, od złożenia do uruchomienia kredytu powinien trwać od siedmiu do trzydziestu siedmiu dni. Terminy te zależne są od wewnętrznych zasad i procedur bankowych i od tego, czy wnioski złożone są kompletne i nie ma żadnych braków w dokumentacji lub czy prowadzone są negocjacje z bankiem.

Podczas starania się o kredyt hipoteczny warto skorzystać z pomocy Eksperta Finansowego, który przeprowadzi przez proces kredytu, od spisania wniosku, do wypłaty środków. Do uruchomienia kredytu hipotecznego potrzebna jest duża ilość dokumentów, takich jak: umowa potwierdzająca źródło uzyskiwania dochodów, wyciągi z konta, umowy z deweloperem, zaświadczenia o zatrudnieniu, operat, zdjęcia nieruchomości, akty notarialne. Proces ten jest skomplikowany, dlatego często pomoc specjalisty jest nieoceniona.

 

Sprawdź też:

Jak długo muszę czekać na przelew? 

Kredyt hipoteczny a inne produkty bankowe 

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg

Powiązane artykuły

kredyt hipo przy niskich dochodach.png
10/22/2021

Jak uzyskać kredyt hipoteczny przy niskich dochodach?

Jak wynika z badań sondażowych przeprowadzonych wśród Polaków posiadanie własnego domu lub mieszkania to jeden z życiowych priorytetów. Liczby nie kłamią i jak wskazuje Biuro Informacji Kredytowej (dalej BIK) popyt na kredyty mieszkaniowe wciąż rośnie. Nie dla każdego jednak kredyt hipoteczny jest na wyciągnięcie ręki. Problem pojawia się wówczas, gdy co miesiąc na konto wpływa zbyt niski przelew od pracodawcy.
więcej >
ranking kredytów.png
10/22/2021

Ranking kredytów hipotecznych październik 2021

Zapraszamy na do zapoznania się z październikowym zestawieniem najtańszych ofert kredytu hipotecznego porównanych pod kątem najniższych kosztów całkowitych.
więcej >
shutterstock_761039812.png
10/20/2021

Czy stopy procentowe jeszcze wzrosną?

6 października 2021 roku Rada Polityki Pieniężnej, czyli organ decyzyjny Narodowego Banku Polskiego ogłosiła podwyżkę stóp procentowych z poziomu 0,1% do 0,5%. Następnego dnia Prezes NBP tłumacząc przyczyny takiej decyzji, zastrzegł również, że nie wyklucza, że jest to jedyna podwyżka w najbliższym czasie. Co myślą o tym analitycy bankowi? Czego możemy się spodziewać?
więcej >