Kredyt gotówkowy – jak się przygotować?

12/03/2021

Zbliżają się święta, a co za tym idzie zwiększone wydatki. Jeśli już dziś martwisz się, że Twój budżet tego nie wytrzyma, to może nie warto się zamartwiać tylko sprawdzić jak możemy sami sobie pomóc. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest poszukać korzystnego kredytu gotówkowego, który pomoże nam zrealizować nasze plany. Jak uniknąć błędów przy wyborze oferty kredytu gotówkowego? Podpowiemy Ci w tym artykule.

 

Z artykułu dowiesz się:

 

Co to jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to produkt oferowany przez bank, który wnioskującemu o kredyt po spełnieniu szeregu warunków pozwala otrzymać gotówkę na realizację jego celów. Co ważne, w przypadku kredytu gotówkowego nikt nas nie powinien zapytać o cel na jaki chcemy przeznaczyć pożyczone pieniądze. Oczywiście czasem pytanie o cel może paść ze strony eksperta ze względu na to, że może nam chcieć przedstawić specjalne oferty kredytu np. samochodowego, natomiast bank nie podejmuje decyzji na podstawie tego, na co chcemy przeznaczyć środki.

 

Od czego zacząć przygotowania do kredytu gotówkowego?

Najpierw warto skorzystać z prostego narzędzia jakim jest kalkulator kredytu gotówkowego. Dzięki niemu zobaczymy jak przy danej kwocie kredytu i okresie kredytowania kredytu gotówkowego będzie wyglądać nasza rata kredytu.

Warto również zobaczyć w porównywarce kredytu gotówkowego, jak kształtują się oferty różnych banków w oparciu o takie założenia jak:

 • kwota kredytu,
 • okres spłaty.

Po skorzystaniu z tych narzędzi będziemy mieli ogólny pogląd na temat kredytu gotówkowego, to wtedy warto udać się po poradę do Eksperta finansowego, żeby wiedzieć na co zwracać uwagę i przede wszystkim od czego zacząć starania się o kredyt gotówkowy.  Umów się na spotkanie z Ekspertem Finansowym już dziś -> Umów się

 

Jakie warunki należy spełnić aby dostać kredyt gotówkowy?

Banki przed przyznaniem kredytu skrupulatnie nas sprawdzą. Oczywiście nie jest to tak dokładna weryfikacja jak w przypadku kredyt hipotecznego, ale musimy przygotować się, że bank będzie chciał od nas informacji o:

 • zatrudnieniu – tutaj mamy wiele możliwości, akceptowalne są umowy o pracę, cywilnoprawne czy dochody z działalności,
 • wysokości dochodów – w tym premie, prowizje, a czasem nawet świadczenia socjalne,
 • ilości osób na utrzymaniu – bank policzy naszą zdolność odejmując pewien koszt związany z utrzymaniem tych osób,
 • aktualnych zobowiązaniach – im więcej, tym trudniej z przyznawalnością,
 • pozytywnej historii kredytowej – tutaj warto zwrócić uwagę, czy nie mieliśmy żadnych opóźnień w spłacie kredytów.

Jeśli wiemy, że sami będziemy mieli zbyt niską zdolność możemy w niektórych bankach przystąpić do kredytu gotówkowego ze współkredytobiorcą. Tutaj jednak powinniśmy zwrócić uwagę na wiek tego współkredytobiorcy, żeby nie wpłynął on na skrócenie okresu spłaty, ponieważ to mogło by wpłynąć na zdolność.

 

Na co zwrócić uwagę starając się o kredyt gotówkowy?

Zawsze trzeba wszystko przemyśleć. Tak samo jest z kredytem gotówkowym. Najważniejsze parametry na jakie powinniśmy patrzeć decydując się na konkretną ofertę kredytu gotówkowego to:

 • RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania - jeśli zobaczymy dwie oferty kredytu o tych samych parametrach, to zawsze lepiej wybrać tą z niższym RRSO. Poniższy przykład oferty kredytu na 30 tys. złotych z okresem kredytowania 60 miesięcy (stan na 25.11.2021) pokazuje jak zmienia się całkowity koszt kredytu wraz ze zmianą RRSO. Możemy uznać, że jest to najważniejszy parametr dla nas.

 • Możliwość wcześniejszej spłaty – nie zawsze jest to możliwe lub bezkosztowe, dlatego warto się dopytać.
 • Wybór raty czyli stała czy malejąca – kredyt z ratą malejącą może być tańszy ale musimy być przygotowani, że na początku raty będą wysokie.

 

Jakie dokumenty powinniśmy przygotować?

Najważniejsze dokumenty o jakich powinniśmy pamiętać przygotowując się do kredytu gotówkowego to:

 • dowód osobisty,
 • wniosek kredytowy - tutaj może być konieczność wpisania np. numeru NIP pracodawcy lub danych adresowych pracodawcy, dlatego powinniśmy mieć to przygotowane,
 • dokumenty dochodowe – zaświadczenie o dochodach, decyzja w sprawie przyznania świadczenia emerytalnego czy rentowego, w niektórych przypadkach kopia umowy,
 • informacje o zaciągniętych zobowiązaniach.

Oczywiście wszystko zależy od banku i jego wytycznych, dlatego zawsze warto skorzystać z pomocy Eksperta finansowego, który podpowie jak najłatwiej uzyskać kredyt bez zbędnych formalności.

 

Obecnie coraz częściej możemy skorzystać z ofert kredytów gotówkowych, które możemy uzyskać bez wychodzenia w domu. Banki starają się maksymalnie uprościć procedury i przygotować atrakcyjne oferty. Nawet teraz przy zmianach stóp procentowych nie musimy się bać kredytów, ponieważ mamy również w ofercie kredyty o oprocentowaniu stałym. Nie warto zatem zwlekać z realizacją marzeń i odkładać plany na później.

Jeśli masz wątpliwości, Twoja sytuacja wydaje Ci się skomplikowana lub po prostu chcesz szybko uzyskać środki finansowe zapraszamy do wysłania formularza zgłoszeniowego – oddzwonimy, aby porozmawiać o Państwa sytuacji i pomożemy dobrać najlepszy kredyt gotówkowy do Państwa potrzeb.

 

Sprawdź też:

Ranking kredytów gotówkowych listopad

Czy można uzyskać kredyt gotówkowy w czasie, gdy wygasa stosunek pracy?

 

 

 

 

Powiązane artykuły

Kredyt dla singla
12/22/2021

Czy singiel może podejść do kredytu z rodzicami?

Kredyt hipoteczny dla wielu wydaje się nieosiągalny, ponieważ urosło wokół niego wiele mitów. Jednym z nich jest taki, że uważa się, że singiel nie może uzyskać takiego finansowania lub jest to bardzo trudne. Jednak wcale tak nie jest. Oczywiście są kwestie, na które osoba żyjąca w pojedynkę powinna zwrócić uwagę, ale nie ma rzeczy niemożliwych również i w takiej sytuacji.
więcej >
cena wynajmu.png
12/22/2021

Ceny wynajmu mieszkania – czy to się opłaca?

Pandemia spowodowała zachwianie na rynku najmu mieszkań. W drugiej połowie 2021 roku sytuacja zaczęła się stabilizować. Wszyscy zaczęliśmy wracać do względnie normalnego życia i popyt na mieszkania do wynajęcia ponownie zaczął się pojawiać. Jaki ma to wpływ na ich ceny?
więcej >
marza kredytu
12/22/2021

Z czego składa się całkowity koszt kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny to bardzo poważna decyzja. Dlatego należy się do niej odpowiednio przygotować. I nie chodzi tu o rozpatrywanie wszystkich argumentów za i przeciw kredytowi, bo przecież już wiemy, że chcemy go wziąć. Najważniejsze jest przygotowanie się do kredytu, aby podpisanie umowy kredytowej jak najmniej obciążało nasz domowy budżet i pozwalało spokojnie się cieszyć własnym, wymarzonym mieszkaniem.
więcej >