Kredyt gotówkowy – jakie dokumenty są potrzebne?

07/10/2019

Podczas poszukiwań odpowiedniego kredytu na dowolny cel z pomocą najczęściej przychodzi ranking kredytów gotówkowych w czytelny sposób prezentujący oferty różnych banków. Kolejny etap to skompletowanie niezbędnych dokumentów, bez których zł

Z tego artykułu dowiesz się:

 

Podczas poszukiwań odpowiedniego kredytu na dowolny cel z pomocą najczęściej przychodzi ranking kredytów gotówkowych w czytelny sposób prezentujący oferty różnych banków. Kolejny etap to skompletowanie niezbędnych dokumentów.

Dokumenty wymagane do kredytu gotówkowego

Najważniejsze dokumenty, bez których bank nie będzie mógł dokonać weryfikacji potencjalnego kredytodawcy, to:

  • Prawidłowo wypełniony wniosek kredytowy (osobiście zadba o to Ekspert Open Finance)
  • Dowód osobisty (bank sprawdzi, czy dane w dokumencie tożsamości są zgodne z tymi podanymi we wniosku kredytowym)
  • Zaświadczenie o dochodach wystawione przez pracodawcę lub odcinek renty/emerytury, jeśli osoba wnioskująca o kredyt gotówkowy nie jest już aktywna zawodowo (to najważniejszy dokument dla banku)

Lista w przypadku kredytów gotówkowych jest o wiele krótsza niż wtedy, gdy chodzi o wniosek o kredyt hipoteczny.

Co się dzieje po złożeniu wniosku o kredyt gotówkowy?

Dopiero po otrzymaniu kompletu dokumentów bank rozpocznie proces kredytowy, przeprowadzi weryfikację potencjalnego kredytobiorcy i oceni jego zdolność kredytową. Przeanalizuje zarobki, miesięczne koszty utrzymania oraz aktualnie spłacane długi (takie jak inne kredyty, zakupy na raty, zaciągnięte chwilówki, czy debet na karcie kredytowej lub w rachunku bieżącym). Sprawdzi także historię kredytową i upewni się, czy poprzednie zobowiązania były regulowane w terminie.

 

Sprawdź też:

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy – na co zwrócić uwagę?

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg

Powiązane artykuły

kredyt hipo przy niskich dochodach.png
10/22/2021

Jak uzyskać kredyt hipoteczny przy niskich dochodach?

Jak wynika z badań sondażowych przeprowadzonych wśród Polaków posiadanie własnego domu lub mieszkania to jeden z życiowych priorytetów. Liczby nie kłamią i jak wskazuje Biuro Informacji Kredytowej (dalej BIK) popyt na kredyty mieszkaniowe wciąż rośnie. Nie dla każdego jednak kredyt hipoteczny jest na wyciągnięcie ręki. Problem pojawia się wówczas, gdy co miesiąc na konto wpływa zbyt niski przelew od pracodawcy.
więcej >
ranking kredytów.png
10/22/2021

Ranking kredytów hipotecznych październik 2021

Zapraszamy na do zapoznania się z październikowym zestawieniem najtańszych ofert kredytu hipotecznego porównanych pod kątem najniższych kosztów całkowitych.
więcej >
shutterstock_761039812.png
10/20/2021

Czy stopy procentowe jeszcze wzrosną?

6 października 2021 roku Rada Polityki Pieniężnej, czyli organ decyzyjny Narodowego Banku Polskiego ogłosiła podwyżkę stóp procentowych z poziomu 0,1% do 0,5%. Następnego dnia Prezes NBP tłumacząc przyczyny takiej decyzji, zastrzegł również, że nie wyklucza, że jest to jedyna podwyżka w najbliższym czasie. Co myślą o tym analitycy bankowi? Czego możemy się spodziewać?
więcej >