Kredyt gotówkowy – na co zwrócić uwagę?

03/27/2019

Kredyt gotówkowy to obecnie najbardziej popularna forma uzyskania dodatkowych środków w domowym budżecie. Oprócz raty głównej, składa się z prowizji, ubezpieczeń i kosztów około kredytowych.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

Wybierając ofertę kredytową, należy zwrócić uwagę na ratę kredytu. Istotne jest jednak, by sprawdzać rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, która zawiera w sobie oprócz raty podstawowej, również koszty ubezpieczeń i dodatkowych prowizji naliczanych przez banki.

  Najważniejsze aspekty kredytowe:

Decydując się na kredyt gotówkowy , należy zwrócić uwagę na wysokość raty, by nie obciążała zbytnio dochodów i była możliwa do swobodnej spłaty. Na całkowitą formę oferty kredytu mają również wpływ takie czynniki, jak wysokość kredytu, koszty uzyskania kredytu, czas otrzymania środków oraz okres spłaty. Przy wyborze oferty warto zastanowić się, czym dana oferta ma się charakteryzować. Jeżeli klientowi zależy na czasie, trzeba znaleźć bank, w którym cała procedura kredytowa jest uproszczona - uruchomienie kredytu następuje tego samego dnia co złożenie wniosku.

  Koszty uzyskania kredytu:

Głównym czynnikiem kredytowym jest prowizja, czyli jednorazowa opłata, jaką bank pobiera za pożyczenie klientowi pieniędzy i którą zwyczajowo wlicza do pożyczonej sumy.

Przykład: zaciągając pożyczkę w wysokości 20000 złotych przy prowizji 7%, bank zwiększa całkowitą sumę zadłużenia do 21400 złotych. Kolejnym składnikiem jest oprocentowanie. Są to miesięczne odsetki za udzielenie kredytu doliczane do raty. Oprocentowanie w chwili obecnej wynosi od 0 do 9% w skali roku.

  Warunki promocyjne:

Banki często mają promocyjne oferty kredytowe. By móc otrzymać takie warunki, należy skorzystać również z innego produktu bankowego, takiego jak: rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy czy też ubezpieczenie na życie. Przy warunkach promocyjnych zawsze należy przeliczyć całkowity koszt kredytu, by sprawdzić rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO).

  Kto może uzyskać kredyt:

Kredyt gotówkowy w Polsce może uzyskać każda osoba, która ukończyła 18 rok życia. Istotnym warunkiem jest również stały, udokumentowany dochód. Najlepiej mieć: umowę o pracę, działalność gospodarczą w formie pełnej księgowości z książką przychodów i rozchodów, umowę o dzieło lub zlecenie, działalność rolniczą, rentę i emeryturę. O kredyt mogą się również ubiegać osoby pracujące za granicą, ale tylko wówczas, jeśli ich firma ma przedstawicielstwo w Polsce lub klient rozlicza się z podatku dochodowego w kraju.

 

Sprawdź też:

Kredyt gotówkowy – jakie dokumenty są potrzebne?

 

 

Powiązane artykuły

Kredyt dla singla
12/22/2021

Czy singiel może podejść do kredytu z rodzicami?

Kredyt hipoteczny dla wielu wydaje się nieosiągalny, ponieważ urosło wokół niego wiele mitów. Jednym z nich jest taki, że uważa się, że singiel nie może uzyskać takiego finansowania lub jest to bardzo trudne. Jednak wcale tak nie jest. Oczywiście są kwestie, na które osoba żyjąca w pojedynkę powinna zwrócić uwagę, ale nie ma rzeczy niemożliwych również i w takiej sytuacji.
więcej >
cena wynajmu.png
12/22/2021

Ceny wynajmu mieszkania – czy to się opłaca?

Pandemia spowodowała zachwianie na rynku najmu mieszkań. W drugiej połowie 2021 roku sytuacja zaczęła się stabilizować. Wszyscy zaczęliśmy wracać do względnie normalnego życia i popyt na mieszkania do wynajęcia ponownie zaczął się pojawiać. Jaki ma to wpływ na ich ceny?
więcej >
marza kredytu
12/22/2021

Z czego składa się całkowity koszt kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny to bardzo poważna decyzja. Dlatego należy się do niej odpowiednio przygotować. I nie chodzi tu o rozpatrywanie wszystkich argumentów za i przeciw kredytowi, bo przecież już wiemy, że chcemy go wziąć. Najważniejsze jest przygotowanie się do kredytu, aby podpisanie umowy kredytowej jak najmniej obciążało nasz domowy budżet i pozwalało spokojnie się cieszyć własnym, wymarzonym mieszkaniem.
więcej >