Kredyt gotówkowy – na co zwrócić uwagę?

03/27/2019

Kredyt gotówkowy to obecnie najbardziej popularna forma uzyskania dodatkowych środków w domowym budżecie. Oprócz raty głównej, składa się z prowizji, ubezpieczeń i kosztów około kredytowych.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

Wybierając ofertę kredytową, należy zwrócić uwagę na ratę kredytu. Istotne jest jednak, by sprawdzać rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, która zawiera w sobie oprócz raty podstawowej, również koszty ubezpieczeń i dodatkowych prowizji naliczanych przez banki.

  Najważniejsze aspekty kredytowe:

Decydując się na kredyt gotówkowy , należy zwrócić uwagę na wysokość raty, by nie obciążała zbytnio dochodów i była możliwa do swobodnej spłaty. Na całkowitą formę oferty kredytu mają również wpływ takie czynniki, jak wysokość kredytu, koszty uzyskania kredytu, czas otrzymania środków oraz okres spłaty. Przy wyborze oferty warto zastanowić się, czym dana oferta ma się charakteryzować. Jeżeli klientowi zależy na czasie, trzeba znaleźć bank, w którym cała procedura kredytowa jest uproszczona - uruchomienie kredytu następuje tego samego dnia co złożenie wniosku.

  Koszty uzyskania kredytu:

Głównym czynnikiem kredytowym jest prowizja, czyli jednorazowa opłata, jaką bank pobiera za pożyczenie klientowi pieniędzy i którą zwyczajowo wlicza do pożyczonej sumy.

Przykład: zaciągając pożyczkę w wysokości 20000 złotych przy prowizji 7%, bank zwiększa całkowitą sumę zadłużenia do 21400 złotych. Kolejnym składnikiem jest oprocentowanie. Są to miesięczne odsetki za udzielenie kredytu doliczane do raty. Oprocentowanie w chwili obecnej wynosi od 0 do 9% w skali roku.

  Warunki promocyjne:

Banki często mają promocyjne oferty kredytowe. By móc otrzymać takie warunki, należy skorzystać również z innego produktu bankowego, takiego jak: rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy czy też ubezpieczenie na życie. Przy warunkach promocyjnych zawsze należy przeliczyć całkowity koszt kredytu, by sprawdzić rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO).

  Kto może uzyskać kredyt:

Kredyt gotówkowy w Polsce może uzyskać każda osoba, która ukończyła 18 rok życia. Istotnym warunkiem jest również stały, udokumentowany dochód. Najlepiej mieć: umowę o pracę, działalność gospodarczą w formie pełnej księgowości z książką przychodów i rozchodów, umowę o dzieło lub zlecenie, działalność rolniczą, rentę i emeryturę. O kredyt mogą się również ubiegać osoby pracujące za granicą, ale tylko wówczas, jeśli ich firma ma przedstawicielstwo w Polsce lub klient rozlicza się z podatku dochodowego w kraju.

 

Sprawdź też:

Kredyt gotówkowy – jakie dokumenty są potrzebne?

 

 

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg

Powiązane artykuły

zakup nieruchomości od sprzedających.png
09/23/2021

Zakup nieruchomości od sprzedających, którzy sami wnioskują o kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny bywa skomplikowany, ale może się okazać, że w zależności od sytuacji kupujących jak i sprzedających trudniejszy może być np. przedwstępny akt notarialny. Należy w nim zawrzeć wszystkie informacje, które dotyczą obu stron transakcji. Jak wygląda ten proces w momencie, gdy zarówno kupujący jak i sprzedający decydują się na kredyt hipoteczny?
więcej >
kupować czy nie.png
09/23/2021

Kupować czy nie? Oto jest pytanie.

Wielu z nas zadaje sobie to pytanie i zastanawia się, czy to dobry moment na kupno mieszkania? Czy może jednak ceny nieruchomości spadną i warto jeszcze poczekać? A co jeśli stopy procentowe wzrosną? Jak podjąć decyzję? Czekać czy nie? W tym artykule spróbujemy znaleźć odpowiedzi na te pytania posługując się konkretnymi danymi liczbowymi, które dokładnie pokażą bieżącą sytuację rynku nieruchomości.
więcej >
mity część 2.png
09/23/2021

Mity kredytu hipotecznego część 2

Ilu ludzi tyle pojęć na temat kredytu hipotecznego szczególnie, że proces może być skomplikowany. Zrozumiałe jest więc, że wokół tego tematu urosło wiele mitów i niedopowiedzeń. To już druga część mitów dotyczących kredytu hipotecznego, które postaramy się Państwu obiektywnie przedstawić, aby móc bez wahania przystąpić do procesu kredytowego.
więcej >