×
  Biuro Prasowe

  Biuro Prasowe Open Finance /

  Kredyt hipoteczny a inne produkty bankowe Kredyt hipoteczny

  Kredyt hipoteczny zazwyczaj jest oferowany razem z innymi produktami bankowymi.

  Ustawa o kredycie hipotecznym uniemożliwia warunkowanie wydania pozytywnej decyzji kredytowej koniecznością zakupu któregoś z nich, o ile nie chodzi o obowiązkowe ubezpieczenie nieruchomości. Decyzja o zakupie dodatkowych produktów może mieć wpływ na ocenę ryzyka związanego z transakcją i znaleźć odzwierciedlenie w oprocentowaniu kredytu.

  Sprzedaż wiązana

  Sprzedaż wiązana, tzw. cross-selling, to strategia podnoszenia wartości transakcji przez dodanie produktów powiązanych. Zazwyczaj sprzedaż produktów komplementarnych ma na celu maksymalizację przychodu instytucji finansowej. Do momentu wejścia w życie ustawy o kredycie hipotecznym banki często uzależniały wydanie pozytywnej decyzji kredytowej, np. od przeniesienia przez kredytobiorcę konta osobistego do banku kredytującego zakup nieruchomości lub wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.

  Trzeba jednak pamiętać, że produkty powiązane z kredytem hipotecznym mają wpływ na redukcję ryzyka kredytowego i pozwalają bankom na zabezpieczenie swoich interesów w określonych sytuacjach.

  Konta i karty kredytowe

  Bank może oferować klientom dodatkowe produkty w połączeniu ze zmniejszeniem oprocentowania i innych kosztów związanych z przyznaniem oraz późniejszą obsługą kredytu hipotecznego. Decyzja o przyznaniu kredytu nie może być jednak uzależniona od tego, czy klient wyrazi zgodę na korzystanie z nich. Kredytobiorca powinien zostać poinformowany o różnicach w ofercie wynikających z wyboru wariantu z produktami komplementarnymi lub bez nich. W celu spłaty kredytu konieczne jest otwarcie rachunku, na który będą wpłacane raty. Zakup karty kredytowej lub innych produktów jest dobrowolny i zależy od indywidualnej oceny klienta.

  Ubezpieczenie nieruchomości i dodatkowe produkty bankowe

  Bank w określonych okolicznościach wymaga ubezpieczenia kredytowanej nieruchomości oraz cesji wypłaty odszkodowania. Sprzedaż dodatkowych ubezpieczeń ochronnych, takich jak ubezpieczenie na życie czy ubezpieczenia na wypadek utraty pracy, może mieć znaczny wpływ na oprocentowanie kredytu, jednak decyzja o zakupie dodatkowego ubezpieczenia i wybór oferty należy do kredytobiorcy. Podczas analizy warunków umowy kredytowej oraz wpływu produktów dodatkowych na wysokość oprocentowania, warto wziąć pod uwagę koszty, jakie będą one generować w przyszłości. Nie zawsze produkty dodatkowe, oferowane przez bank z kredytem hipotecznym są najkorzystniejszą ofertą tego typu na rynku.

  Ocena warunków oferty kredytu hipotecznego może wydawać się skomplikowana, dlatego nie zaszkodzi skonsultować się z doświadczonym ekspertem finansowym Open Finance. Doradca podpowie, jak znaleźć właściwy balans pomiędzy obniżeniem oprocentowania i przyszłym kosztem produktów dodatkowych. Rozmowa z profesjonalistą pomoże szybko zrezygnować z niepotrzebnych i generujących koszty dodatków. Jednocześnie, doradcy dysponują kompletną wiedzą na temat ubezpieczeń, dzięki czemu można znacznie obniżyć koszt kredytu mieszkaniowego.

  Open Finance

  Biuro Prasowe Open Finance

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie