Kredyt hipoteczny – jak opiekuję się Klientem?

03/01/2016

Kredyt hipoteczny to dla wielu z nas ogromne wydarzenie w życiu. To zobowiązanie na kilka lat, obciążanie naszego budżetu, formalności, ale przede wszystkim istotna zmiana życiowa i realizacja marzenia mieszkania „na swoim”. Jak bezproblemowo przejść przez ten proces? Doradca finansowy staje się naszym zaufanym powiernikiem.

 

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

Skorzystanie z kredytu hipotecznego to dla wielu z nas ogromne wydarzenie w życiu. To zobowiązanie na wiele lat, obciążanie naszego budżetu, formalności, ale przede wszystkim istotna zmiana życiowa i realizacja marzenia zamieszkania „na swoim”. Jak bezproblemowo przejść przez ten proces?

Warto pokazać jak wygląda cała procedura współpracy z Klientem, ale od strony tzw. „kuchni” czyli… mojej – eksperta.

 

Pierwsze spotkanie z Klientem

Na pierwszym spotkaniu z Klientem, po przedstawieniu firmy, rozpoczynam rozmowę o nieruchomości – poświęcam na to sporo czasu. Rodzaj nieruchomości, dom lub mieszkanie, jej wielkość, kwestia czy jest nowa czy „używana” oraz jaka jest perspektywa zamieszkania w tym miejscu - to pytania na początek. Następnie pytam o dzieci kupujących – to także ważny czynnik przy wyborze własnych czterech kątów.

 

Następnie przedstawiam informację na temat różnic pomiędzy rynkiem pierwotnym i wtórnym. Prezentuję też koszty ewentualnego wykończenia i wyposażenia mieszkania albo terminy oczekiwania na mieszkanie z rynku pierwotnego.

 

Konsultacje w sprawie umowy przedwstępnej

Wspominam także o możliwości konsultacji ze mną postanowień w umowie przedwstępnej (często Klienci przesyłają mi umowy, abym zweryfikował czy zapisy w nich zawarte są odpowiednie i  nie zawierają „haczyków”). Jeśli Klient decyduje się na zakup mieszkania na rynku wtórnym, wówczas proponuje wzór umowy i informuję, że Klient jest odpowiedzialny jedynie za podpisanie umowy przedwstępnej. To cenne wskazówki dla kupujących jak mają postępować dalej podczas negocjacji.

 

Zawiłości analizy wniosku

Dużo czasu przeznaczam na objaśnianie zawiłości procesu kredytowego, sporo opowiadam o etapach „analizy wniosku”. Chcę zwrócić uwagę Klienta, iż jest to dość skomplikowany proces, a moja pomoc może okazać się przydatna, by procedura zakończyła się pełnym sukcesem. Dla mnie osobiście ważne jest, aby Klient czuł się „prowadzony za rękę” na każdym etapie formalności.

 

Właściwy proces kredytowy

Kolejnym krokiem jest poinformowanie, iż po złożeniu 3-4 wniosków kredytowych przychodzi czas na właściwy proces kredytowy, który trwa około miesiąca. Po uzyskaniu pozytywnych decyzji z banków, ponownie spotykam się z Klientem i omawiamy decyzje kredytowe. To on ostatecznie postanawia, który bank wybrać. W konsekwencji wspólnie idziemy do placówki bankowej podpisać umowę kredytową. Według mnie jest to najważniejszy moment całego, mówiąc potocznie, bałaganu, zatem Klient musi po prostu mieć moje wsparcie.

 

Zawsze dla Klienta

Warto dodać, że na pierwszym spotkaniu zawsze informuję też, że moja rola nie kończy się po podpisaniu umowy kredytowej. Jestem dostępny dla Klienta oraz jego bliskich o każdej porze i pomagam im w serwisowaniu kredytu w czasie trwania umowy kredytowej.

 

Ale to jeszcze nie wszystko. Staram się po prostu być „dobrym duchem”, który stoi obok Klienta, pomaga mu i przeprowadza go bezproblemowo przez cały proces kredytowy -  taka jest według mnie rola profesjonalnego eskperta finansowego.

 

Sprawdź też:

Jak rozpocząć współpracę  z Open Finance? 

Jak wygląda kupno mieszkania z hipoteką / z kredytem? (open.pl)

 

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg

Powiązane artykuły

kredyt hipo przy niskich dochodach.png
10/22/2021

Jak uzyskać kredyt hipoteczny przy niskich dochodach?

Jak wynika z badań sondażowych przeprowadzonych wśród Polaków posiadanie własnego domu lub mieszkania to jeden z życiowych priorytetów. Liczby nie kłamią i jak wskazuje Biuro Informacji Kredytowej (dalej BIK) popyt na kredyty mieszkaniowe wciąż rośnie. Nie dla każdego jednak kredyt hipoteczny jest na wyciągnięcie ręki. Problem pojawia się wówczas, gdy co miesiąc na konto wpływa zbyt niski przelew od pracodawcy.
więcej >
ranking kredytów.png
10/22/2021

Ranking kredytów hipotecznych październik 2021

Zapraszamy na do zapoznania się z październikowym zestawieniem najtańszych ofert kredytu hipotecznego porównanych pod kątem najniższych kosztów całkowitych.
więcej >
shutterstock_761039812.png
10/20/2021

Czy stopy procentowe jeszcze wzrosną?

6 października 2021 roku Rada Polityki Pieniężnej, czyli organ decyzyjny Narodowego Banku Polskiego ogłosiła podwyżkę stóp procentowych z poziomu 0,1% do 0,5%. Następnego dnia Prezes NBP tłumacząc przyczyny takiej decyzji, zastrzegł również, że nie wyklucza, że jest to jedyna podwyżka w najbliższym czasie. Co myślą o tym analitycy bankowi? Czego możemy się spodziewać?
więcej >