Kredyt konsolidacyjny bez nieruchomości?

07/15/2019

Czy bez posiadania nieruchomości można zaciągnąć kredyt konsolidacyjny? Jeżeli konsument może udowodnić zdolność do regulowania zobowiązań, to nic nie stoi na przeszkodzie skorzystania z oferty kredytu konsolidacyjnego.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

Każdy produkt bankowy, w tym i ten dopasowany jest pod kątem typowych scenariuszy przewidzianych w procedurze badania i weryfikacji wniosku kredytowego. Na polskim rynku udzielane są gotówkowe kredyty konsolidacyjne oraz kredyty konsolidacyjne zabezpieczone hipoteką.

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki

Kredyt oddłużeniowy bez zabezpieczeń to popularny produkt bankowy. Konsumenci, którzy jakiś czas temu zawarli umowy, mogą ponownie sprawdzić ofertę banków i wybrać dla siebie bardziej atrakcyjną opcję. Konsolidacja zobowiązań zaciągniętych w różnych instytucjach finansowych to krok w kierunku optymalizacji domowego budżetu. Sprowadzenie wszystkich rat i terminów spłaty do jednego kredytu zdecydowanie ułatwia obsługę długu.

Oprócz tego może okazać się, że nowy kredyt konsolidacyjny przyniesie spore oszczędności. Efekt obniżonego oprocentowania będzie szczególnie widoczny, jeżeli konsument dokonywał wcześniej spontanicznych zakupów ratalnych bez poświęcenia należytej uwagi ofercie finansowania lub gdy, pod wpływem emocji związanych z zakupami, zaciągał szybkie pożyczki gotówkowe na niekorzystnych warunkach.

Konsumenci regularnie spłacający swoje zobowiązania, w tym kredyt hipoteczny, mogą liczyć na korzystną ofertę oddłużenia. W przypadku braku możliwości zabezpieczenia takiego zobowiązania na nieruchomości lub majątku ruchomym, maksymalna wartość gotówkowego kredytu konsolidacyjnego zostanie wyznaczona na podstawie wstępnego badania zdolności kredytowej oraz zweryfikowana podczas procedury akceptacji wniosku kredytowego.

Konsolidacja kredytu z zabezpieczeniem na hipotece

Jeżeli klient jest właścicielem nieruchomości, której hipoteka nie została obciążona żadnymi wpisami oraz posiada zdolność kredytową, może skorzystać z oferty kredytu konsolidacyjnego z zabezpieczeniem na hipotece. Zaletą takiego rozwiązania będzie zdecydowanie niższe oprocentowanie oraz możliwość wydłużenia okresu spłaty. W przypadku przyznania kredytu hipotecznego wyższego niż suma kapitału konsolidowanych zobowiązań, pozostała część kwoty może zostać wypłacona na rachunek bankowy konsumenta.

Kredyt konsolidacyjny można zabezpieczyć także na hipotece nieruchomości, której zakup był finansowany kredytem i to w trakcie jego spłaty. Jeżeli wkład własny oraz spłacony dotychczas kapitał, w połączeniu z kapitałem konsolidowanych zobowiązań, pozwoli na osiągnięcie akceptowanego poziomu wskaźnika LTV, to wszystkie zobowiązania można połączyć w kredycie hipotecznym. Niewykluczone, że integracja kapitału wierzytelności, będzie szansą do korzystnego refinansowania warunków zaciągniętego wcześniej kredytu hipotecznego na zakup mieszkania. Struktura takiej transakcji może wydawać się skomplikowana, w związku z czym warto skorzystać ze wsparcia doświadczonego doradcy finansowego Open Finance, który z przyjemnością odpowie na wszystkie pytania i rozwieje pojawiające się wątpliwości.

Istnieje również możliwość zabezpieczenia kredytu konsolidacyjnego na hipotece nieruchomości, której właścicielem jest osoba trzecia (o ile wyrazi na to zgodę). W takiej sytuacji procedura postępowania będzie zbliżona do opisanej powyżej.

 

Sprawdź też:

 Co oznacza konsolidacja kredytu?

Na czym polega konsolidacja zobowiązań?

 

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg

Powiązane artykuły

kredyt bez wkładu.png
12/03/2021

Mieszkanie bez wkładu własnego

Nowy program rządu „Mieszkanie bez wkładu własnego” daje możliwość zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego bez wymaganego wkładu własnego. Dla młodych osób odłożenie wymaganego przez banki minimalnego wkładu własnego na poziomie 10% jest czasochłonne, mogłoby zająć nawet kilka lat. Państwo zdecydowało się na ułatwienie tego procederu, tak więc przyjrzyjmy się założeniom narzuconym przez rządzących.
więcej >
Kredyt gotówkowy jak się przygotować.png
12/03/2021

Kredyt gotówkowy – jak się przygotować?

Zbliżają się święta, a co za tym idzie zwiększone wydatki. Jeśli już dziś martwisz się, że Twój budżet tego nie wytrzyma, to może nie warto się zamartwiać tylko sprawdzić jak możemy sami sobie pomóc. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest poszukać korzystnego kredytu gotówkowego, który pomoże nam zrealizować nasze plany. Jak uniknąć błędów przy wyborze oferty kredytu gotówkowego? Podpowiemy Ci w tym artykule.
więcej >
Co jeśli nie będę spłacać raty kredytu
12/03/2021

Kredyt hipoteczny – co jeśli nie będę spłacać rat kredytu

Dobrze jest patrzeć zawsze optymistycznie w przyszłość, ale trzeba również zakładać te czarne scenariusze. Dlaczego? Żeby nic w życiu nas nie zaskoczyło. W obecnej sytuacji ekonomicznej, z wciąż rosnącymi stopami procentowymi również należy przygotować się na różne sytuacje. Warto zastanowić się już dziś, co trzeba byłoby zrobić, jeśli utracilibyśmy płynność finansową z różnych powodów.
więcej >