×
  Biuro Prasowe

  Biuro Prasowe Open Finance /

  Kredyt konsolidacyjny bez nieruchomości? Kredyt gotówkowy

  Czy bez posiadania nieruchomości można zaciągnąć kredyt konsolidacyjny? Jeżeli konsument może udowodnić zdolność do regulowania zobowiązań, to nic nie stoi na przeszkodzie skorzystania z oferty kredytu konsolidacyjnego.

  Każdy produkt bankowy, w tym i ten dopasowany jest pod kątem typowych scenariuszy przewidzianych w procedurze badania i weryfikacji wniosku kredytowego. Na polskim rynku udzielane są gotówkowe kredyty konsolidacyjne oraz kredyty konsolidacyjne zabezpieczone hipoteką.

  Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki

  Kredyt oddłużeniowy bez zabezpieczeń to popularny produkt bankowy. Konsumenci, którzy jakiś czas temu zawarli umowy, mogą ponownie sprawdzić ofertę banków i wybrać dla siebie bardziej atrakcyjną opcję. Konsolidacja zobowiązań zaciągniętych w różnych instytucjach finansowych to krok w kierunku optymalizacji domowego budżetu. Sprowadzenie wszystkich rat i terminów spłaty do jednego kredytu zdecydowanie ułatwia obsługę długu.

  Oprócz tego może okazać się, że nowy kredyt konsolidacyjny przyniesie spore oszczędności. Efekt obniżonego oprocentowania będzie szczególnie widoczny, jeżeli konsument dokonywał wcześniej spontanicznych zakupów ratalnych bez poświęcenia należytej uwagi ofercie finansowania lub gdy, pod wpływem emocji związanych z zakupami, zaciągał szybkie pożyczki gotówkowe na niekorzystnych warunkach.

  Konsumenci regularnie spłacający swoje zobowiązania, w tym kredyt hipoteczny, mogą liczyć na korzystną ofertę oddłużenia. W przypadku braku możliwości zabezpieczenia takiego zobowiązania na nieruchomości lub majątku ruchomym, maksymalna wartość gotówkowego kredytu konsolidacyjnego zostanie wyznaczona na podstawie wstępnego badania zdolności kredytowej oraz zweryfikowana podczas procedury akceptacji wniosku kredytowego.

  Konsolidacja kredytu z zabezpieczeniem na hipotece

  Jeżeli klient jest właścicielem nieruchomości, której hipoteka nie została obciążona żadnymi wpisami oraz posiada zdolność kredytową, może skorzystać z oferty kredytu konsolidacyjnego z zabezpieczeniem na hipotece. Zaletą takiego rozwiązania będzie zdecydowanie niższe oprocentowanie oraz możliwość wydłużenia okresu spłaty. W przypadku przyznania kredytu hipotecznego wyższego niż suma kapitału konsolidowanych zobowiązań, pozostała część kwoty może zostać wypłacona na rachunek bankowy konsumenta.

  Kredyt konsolidacyjny można zabezpieczyć także na hipotece nieruchomości, której zakup był finansowany kredytem i to w trakcie jego spłaty. Jeżeli wkład własny oraz spłacony dotychczas kapitał, w połączeniu z kapitałem konsolidowanych zobowiązań, pozwoli na osiągnięcie akceptowanego poziomu wskaźnika LTV, to wszystkie zobowiązania można połączyć w kredycie hipotecznym. Niewykluczone, że integracja kapitału wierzytelności, będzie szansą do korzystnego refinansowania warunków zaciągniętego wcześniej kredytu hipotecznego na zakup mieszkania. Struktura takiej transakcji może wydawać się skomplikowana, w związku z czym warto skorzystać ze wsparcia doświadczonego doradcy finansowego Open Finance, który z przyjemnością odpowie na wszystkie pytania i rozwieje pojawiające się wątpliwości.

  Istnieje również możliwość zabezpieczenia kredytu konsolidacyjnego na hipotece nieruchomości, której właścicielem jest osoba trzecia (o ile wyrazi na to zgodę). W takiej sytuacji procedura postępowania będzie zbliżona do opisanej powyżej.

  Open Finance

  Biuro Prasowe Open Finance

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie