Kredyt refinansowy w walucie obcej

07/02/2019

Czy można wypłacić kredyt refinansowy w walucie obcej? Większość banków przewiduje zawarcie umowy o kredyt refinansowy hipoteczny w walucie obcej (szczególnie jeżeli refinansowane jest zobowiązanie zawarte pierwotnie w walucie innej niż złotówki).

 

Z tego artykułu dowiesz się:

Szukając dogodnej opcji zmiany warunków zawartej wcześniej umowy, warto skorzystać z konsultacji z doradcami finansowymi Open Finance, którzy podpowiedzą, na co zwrócić uwagę i pomogą wybrać optymalne rozwiązanie w pełni dostosowane do potrzeb klienta.

Jak zaciągnąć kredyt refinansowy?

Procedura zawarcia refinansowego kredytu hipotecznego przebiega podobnie do tej, jaką przechodzi się przed zakupem nieruchomości. Banki premiują rzetelnych kredytobiorców, którzy od dłuższego czasu, regularnie obsługują swoje zobowiązania. Terminowe spłacanie zaciągniętych dotychczas zadłużeń jest pierwszym kryterium wstępnego badania zdolności kredytowej w takiej procedurze. Z uwagi na korzystne oprocentowanie pożyczek walutowych refinansowanie w walucie może okazać się atrakcyjne, jednak trzeba brać pod uwagę zagrożenie związane ze zmianą kursu waluty obcej względem złotego. By go uniknąć, kredytobiorcom otrzymującym wynagrodzenie w polskich złotych rekomenduje się zawieranie umów w złotówkach.

Dla kogo kredyt refinansowy walutowy

Refinansowanie w walucie obcej może być dobrym rozwiązaniem dla właścicieli nieruchomości, którzy zawarli umowę kredytową na zakup mieszkania w euro lub frankach szwajcarskich, ponieważ spłata pierwotnego kredytu nie generuje wówczas dodatkowych kosztów związanych z ewentualnym przewalutowaniem wierzytelności. Kredyty denominowane w euro mogą być szczególnie interesujące dla osób, które zarabiają w tej walucie. Struktura dochodów z dużym udziałem przychodu w euro będzie zdecydowaną zaletą podczas negocjowania warunków refinansowania kredytu hipotecznego. Wpływy w walucie, w jakiej została zawarta umowa z bankiem to najlepsze zabezpieczenie przed ryzykiem kursowym.

Z uwagi na różnice w ofertach na refinansowanie kredytów hipotecznych warto skorzystać z konsultacji z profesjonalnymi doradcami finansowymi. Kompleksowa wiedza na temat sytuacji na rynku pozwoli wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie w danej sytuacji. Nie zaszkodzi też rozważyć inne warianty refinansowania kredytu w celu obniżenia wysokości miesięcznej raty.

 

Sprawdź też:

 

Kredyty refinansowe

Kredyt refinansowy a hipoteka

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg

Powiązane artykuły

kredyt bez wkładu.png
12/03/2021

Mieszkanie bez wkładu własnego

Nowy program rządu „Mieszkanie bez wkładu własnego” daje możliwość zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego bez wymaganego wkładu własnego. Dla młodych osób odłożenie wymaganego przez banki minimalnego wkładu własnego na poziomie 10% jest czasochłonne, mogłoby zająć nawet kilka lat. Państwo zdecydowało się na ułatwienie tego procederu, tak więc przyjrzyjmy się założeniom narzuconym przez rządzących.
więcej >
Kredyt gotówkowy jak się przygotować.png
12/03/2021

Kredyt gotówkowy – jak się przygotować?

Zbliżają się święta, a co za tym idzie zwiększone wydatki. Jeśli już dziś martwisz się, że Twój budżet tego nie wytrzyma, to może nie warto się zamartwiać tylko sprawdzić jak możemy sami sobie pomóc. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest poszukać korzystnego kredytu gotówkowego, który pomoże nam zrealizować nasze plany. Jak uniknąć błędów przy wyborze oferty kredytu gotówkowego? Podpowiemy Ci w tym artykule.
więcej >
Co jeśli nie będę spłacać raty kredytu
12/03/2021

Kredyt hipoteczny – co jeśli nie będę spłacać rat kredytu

Dobrze jest patrzeć zawsze optymistycznie w przyszłość, ale trzeba również zakładać te czarne scenariusze. Dlaczego? Żeby nic w życiu nas nie zaskoczyło. W obecnej sytuacji ekonomicznej, z wciąż rosnącymi stopami procentowymi również należy przygotować się na różne sytuacje. Warto zastanowić się już dziś, co trzeba byłoby zrobić, jeśli utracilibyśmy płynność finansową z różnych powodów.
więcej >