×
  Biuro Prasowe

  Biuro Prasowe Open Finance /

  Kredyt refinansowy w walucie obcej Kredyt hipoteczny

  Czy można wypłacić kredyt refinansowy w walucie obcej? Większość banków przewiduje zawarcie umowy o kredyt refinansowy hipoteczny w walucie obcej (szczególnie jeżeli refinansowane jest zobowiązanie zawarte pierwotnie w walucie innej niż złotówki).

  Szukając dogodnej opcji zmiany warunków zawartej wcześniej umowy, warto skorzystać z konsultacji z doradcami finansowymi Open Finance, którzy podpowiedzą, na co zwrócić uwagę i pomogą wybrać optymalne rozwiązanie w pełni dostosowane do potrzeb klienta.

  Jak zaciągnąć kredyt refinansowy?

  Procedura zawarcia refinansowego kredytu hipotecznego przebiega podobnie do tej, jaką przechodzi się przed zakupem nieruchomości. Banki premiują rzetelnych kredytobiorców, którzy od dłuższego czasu, regularnie obsługują swoje zobowiązania. Terminowe spłacanie zaciągniętych dotychczas zadłużeń jest pierwszym kryterium wstępnego badania zdolności kredytowej w takiej procedurze. Z uwagi na korzystne oprocentowanie pożyczek walutowych refinansowanie w walucie może okazać się atrakcyjne, jednak trzeba brać pod uwagę zagrożenie związane ze zmianą kursu waluty obcej względem złotego. By go uniknąć, kredytobiorcom otrzymującym wynagrodzenie w polskich złotych rekomenduje się zawieranie umów w złotówkach.

  Dla kogo kredyt refinansowy walutowy

  Refinansowanie w walucie obcej może być dobrym rozwiązaniem dla właścicieli nieruchomości, którzy zawarli umowę kredytową na zakup mieszkania w euro lub frankach szwajcarskich, ponieważ spłata pierwotnego kredytu nie generuje wówczas dodatkowych kosztów związanych z ewentualnym przewalutowaniem wierzytelności. Kredyty denominowane w euro mogą być szczególnie interesujące dla osób, które zarabiają w tej walucie. Struktura dochodów z dużym udziałem przychodu w euro będzie zdecydowaną zaletą podczas negocjowania warunków refinansowania kredytu hipotecznego. Wpływy w walucie, w jakiej została zawarta umowa z bankiem to najlepsze zabezpieczenie przed ryzykiem kursowym.

  Z uwagi na różnice w ofertach na refinansowanie kredytów hipotecznych warto skorzystać z konsultacji z profesjonalnymi doradcami finansowymi. Kompleksowa wiedza na temat sytuacji na rynku pozwoli wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie w danej sytuacji. Nie zaszkodzi też rozważyć inne warianty refinansowania kredytu w celu obniżenia wysokości miesięcznej raty.

  Open Finance

  Biuro Prasowe Open Finance

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie