Kredyt refinansowy umożliwia nam zamianę poprzedniego kredytu z wysokim oprocentowaniem, na nowy – z niższym.

W Polsce, w ostatnim czasie znacznie zwiększyła się widza dotycząca finansów, efektem tego jest coraz większa popularność kredytów refinansowych.

Refinansowanie umożliwia minimalizację kosztów kredytów. Warto jednak zwrócić uwagę na pojęcie konsolidacji: kredyt konsolidacyjny łączy kilka kredytów w jeden, który możemy spłacać na nowych, korzystniejszych warunkach, natomiast kredyt refinansowy dotyczy spłaty tylko jednego, wcześniej zaciągniętego zobowiązania.  

Kiedy warto pomyśleć o refinansowaniu?

Zawsze wtedy, gdy na rynku zachodzą znaczne zmiany dotyczące udzielania kredytów. Oczywiście mówimy tu o zmianach na korzyść kredytobiorcy.

Refinansowanie kredytu należy rozważyć również w momencie pojawienia się problemów finansowych, jeżeli pojawiają się trudności w spłacaniu rat na dotychczasowych warunkach. W takiej sytuacji kredyt refinansowy może umożliwić nam wydłużenie okresu spłaty kredytu, dzięki temu nasza miesięczna rata będzie niższa.

Jednak należy pamiętać tez o tym, że wydłużenie okresu kredytowania zawsze, w ostatecznym rozliczeniu, pociąga za sobą wzrost kosztów kredytu.

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące kredytów refinansowych bardzo jasno i klarownie przedstawi doradca podczas spotkania.

 

W Open Finance znajdziesz kredyt refinansowy w trzech prostych i wygodnych krokach:

WYBIERASZ

Skorzystaj online z wyszukiwarki kredytów gotówkowych. Zaawansowane filtry pozwolą Ci znaleźć kredyt konsolidacyjny idealnie dopasowany do Twoch potrzeb i zawężą listę ofert kredytowych które przedstawi Ci porównywarka.

PORÓWNUJESZ

Szukasz kredytu z najniższą ratą czy z najniższą kwotą do spłaty? Funkcja sortowania wyników wyszukaniadaje Ci możliwość porównania kredytów w taki sposób jaki chcesz. 

WNIOSKUJESZ

Umów się online na spotkanie z Doardcą Open Finance podczas którego dowiesz się, jaką masz zdolność kredytową i wybierzesz ofertę kredytu najkorzystniejszą dla siebie.