kredyt samochodowy

01/21/2016

Kredyt samochodowy to rodzaj kredytu, który ma w ofercie wiele banków. Można go przeznaczyć na zakup nowego lub używanego środka transportu. Bank udzielając kredytu na samochód, automatycznie staje się jego właścicielem. W momencie spłacenia ostatniej raty kredytu, właścicielem auta staje się kredytobiorca.

 

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

Kredyt samochodowy to rodzaj kredytu, który ma w ofercie wiele banków. Można go przeznaczyć na zakup nowego lub używanego środka transportu. Bank udzielając kredytu na samochód, automatycznie staje się jego właścicielem. W momencie spłacenia ostatniej raty kredytu, właścicielem auta staje się kredytobiorca.

 

Cel kredytu samochodowego

Kredyt samochodowy można przeznaczyć nie tylko na zakup samochodu osobowego, możemy zakupić również przyczepę kempingową, motor, skuter czy łódkę. Nie jest też istotne gdzie zakupimy wybrany przez nas środek transportu, może to być salon, komis lub osoba prywatna. Coraz częściej instytucje bankowe udzielają także kredytów na auta sprowadzone z zagranicy.

Decyzje, o jakich trzeba informować bank dotyczą głównie gruntownych napraw, przerejestrowania lub sprzedaży. Zabezpieczeniem kredytu jest też cesja ubezpieczenia AC na bank. Ubezpieczenie wypłacone w razie zniszczenia auta przejmuje kredytodawca. Kredyt samochodowy w określonych przypadkach może mieć nieco niższe odsetki niż zwykły kredyt konsumpcyjny, co oczywiście jest korzyścią dla klienta. Dzieje się tak dzięki zabezpieczeniu, jakie bank ma w postaci pojazdu, ryzyko udzielonego kredytu jest wtedy mniejsze

 

Jakie są warunki uzyskania kredytu samochodowego?

Aby zaciągnąć kredyt samochodowy trzeba spełnić szereg warunków. Zazwyczaj dokładnie określony jest wiek samochodu, na który można wziąć kredyt, czas kredytowania oraz pozostałe warunki: oprocentowanie, wysokość kosztów dodatkowych. Banki bardzo dokładnie sprawdzają zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy, ponieważ kredyty przeznaczone na zakup środka transportu są zazwyczaj udzielane na wysokie kwoty.

Kredytobiorca staje się właścicielem pojazdu w momencie spłacenia ostatniej raty kredytu

 

Powównaj oferty kredytów hipotecznych i gotówkowych

 

 

Sprawdź też:

Ubezpieczenie floty samochodowej

Które ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe?

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg

Powiązane artykuły

kredyt hipo przy niskich dochodach.png
10/22/2021

Jak uzyskać kredyt hipoteczny przy niskich dochodach?

Jak wynika z badań sondażowych przeprowadzonych wśród Polaków posiadanie własnego domu lub mieszkania to jeden z życiowych priorytetów. Liczby nie kłamią i jak wskazuje Biuro Informacji Kredytowej (dalej BIK) popyt na kredyty mieszkaniowe wciąż rośnie. Nie dla każdego jednak kredyt hipoteczny jest na wyciągnięcie ręki. Problem pojawia się wówczas, gdy co miesiąc na konto wpływa zbyt niski przelew od pracodawcy.
więcej >
ranking kredytów.png
10/22/2021

Ranking kredytów hipotecznych październik 2021

Zapraszamy na do zapoznania się z październikowym zestawieniem najtańszych ofert kredytu hipotecznego porównanych pod kątem najniższych kosztów całkowitych.
więcej >
shutterstock_761039812.png
10/20/2021

Czy stopy procentowe jeszcze wzrosną?

6 października 2021 roku Rada Polityki Pieniężnej, czyli organ decyzyjny Narodowego Banku Polskiego ogłosiła podwyżkę stóp procentowych z poziomu 0,1% do 0,5%. Następnego dnia Prezes NBP tłumacząc przyczyny takiej decyzji, zastrzegł również, że nie wyklucza, że jest to jedyna podwyżka w najbliższym czasie. Co myślą o tym analitycy bankowi? Czego możemy się spodziewać?
więcej >