Kredyt samochodowy można przeznaczyć nie tylko na zakup samochodu osobowego, możemy zakupić również przyczepę kempingową, motor, skuter czy łódkę. Nie jest też istotne gdzie zakupimy wybrany przez nas środek transportu, może to być salon, komis lub osoba prywatna. Coraz częściej instytucje bankowe udzielają także kredytów na auta sprowadzone z zagranicy.

Decyzje, o jakich trzeba informować bank dotyczą głównie gruntownych napraw, przerejestrowania lub sprzedaży. Zabezpieczeniem kredytu jest też cesja ubezpieczenia AC na bank. Ubezpieczenie wypłacone w razie zniszczenia auta przejmuje kredytodawca. Kredyt samochodowy w określonych przypadkach może mieć nieco niższe odsetki niż zwykły kredyt konsumpcyjny, co oczywiście jest korzyścią dla klienta. Dzieje się tak dzięki zabezpieczeniu, jakie bank ma w postaci pojazdu, ryzyko udzielonego kredytu jest wtedy mniejsze.

Aby zaciągnąć kredyt samochodowy trzeba spełnić szereg warunków. Zazwyczaj dokładnie określony jest wiek samochodu, na który można wziąć kredyt, czas kredytowania oraz pozostałe warunki: oprocentowanie, wysokość kosztów dodatkowych. Banki bardzo dokładnie sprawdzają zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy, ponieważ kredyty przeznaczone na zakup środka transportu są zazwyczaj udzielane na wysokie kwoty.

Kredytobiorca staje się właścicielem pojazdu w momencie spłacenia ostatniej raty kredytu,.

Po więcej szczegółów dotyczących kredytów samochodowych zapraszamy do doradcy Open Finance.

 

W Open Finance znajdziesz kredyt samochodowy w trzech prostych i wygodnych krokach:

 

WYBIERASZ

Skorzystaj online z wyszukiwarki kredytów gotówkowych. Zaawansowane filtry pozwolą Ci znaleźć kredyt na samochód idealnie dopasowany do Twoch potrzeb i zawężą listę ofert kredytowych które przedstawi Ci porównywarka.

PORÓWNUJESZ

Szukasz kredytu z najniższą ratą czy z najniższą kwotą do spłaty? Funkcja sortowania wyników wyszukaniadaje Ci możliwość porównania kredytów w taki sposób jaki chcesz. 

WNIOSKUJESZ

Umów się online na spotkanie z Doardcą Open Finance podczas którego dowiesz się, jaką masz zdolność kredytową i wybierzesz ofertę kredytu najkorzystniejszą dla siebie.