×
  Biuro Prasowe

  Biuro Prasowe Open Finance /

  Które ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe?

  Każdy kierowca powinien być świadom, że poruszanie się po publicznych drogach wiąże się z zagrożeniami. Nawet najbardziej świadomi, ostrożni i uważni zmotoryzowani mogą spowodować lub też stać się ofiarą zdarzenia drogowego.

  Jego konsekwencje mogą być różne - od napraw w przypadku niegroźnej stłuczki po poważne uszkodzenia ciała lub nawet śmierć w razie wypadku.
  Aby uniknąć lub zminimalizować negatywne konsekwencje takich zdarzeń powinniśmy wybrać odpowiednie ubezpieczenia. Obecnie możemy wybierać spośród wielu różnych polis. Wciąż jednak zdarza się, że kierowcy nie wiedzą, które z nich są obowiązkowe, a które stanowią wyłącznie dodatkowe zabezpieczenie. Rozwiejmy więc ich wątpliwości.

  OC - jedyna obowiązkowa polisa

  Konieczność ubezpieczenia samochodu jest w naszym kraju regulowana przez przepisy prawa. Stanowią one jasno, że jedyną obowiązkową formą zabezpieczenia jest polisa OC. Mówiąc najprościej, jest to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Roszczenia dotyczą szkód, które sami spowodowaliśmy a odszkodowanie wypłacane jest nie osobie, która jest właścicielem pojazdu, a temu, kto z naszej winy odniósł szkodę. Mimo to, nie możemy mówić, że jest to jedynie przykry obowiązek czy niepotrzebne koszty. Gdyby nie obowiązkowe ubezpieczenie OC w przypadku kolizji lub wypadku musielibyśmy pokrywać koszty naprawy z własnej kieszeni. Nie ukrywajmy, że dla wielu osób byłoby to spore obciążenie, wręcz niemożliwe do udźwignięcia.

  Inne możliwości ochrony, na które możemy się zdecydować

  Każdy świadomy kierowca powinien zdawać sobie sprawę, że w obliczu licznych możliwych problemów i zagrożeń, takich jak uszkodzenie auta nie spowodowane przez nas, kradzież, pożar czy wypadek niosący za sobą poważne konsekwencje zdrowotne, obowiązkowy zakres ubezpieczenia nie jest wystarczający. Na szczęście każdy, kto odczuwa taka potrzebę może dobrowolnie go powiększyć, a co za tym idzie poczuć się pewnie. Firmy ubezpieczeniowe oferują obecnie szereg różnego rodzaju polis, wśród których wymienić możemy autocasco, assistance oraz ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków). 

  Dlaczego warto?

  Posiadając dodatkowe polisy, poza obowiązkowym ubezpieczeniem, możemy czuć się znacznie pewniej. Ubezpieczenie AC chroni nas przed kradzieżą, pożarem, stłuczkami z innymi pojazdami, zniszczeniami czy zalaniem. Posiadając ubezpieczenie NNW zyskujemy pewność, że w razie wypadku będziemy posiadać środki na długotrwałe i kosztowne leczenie lub rehabilitację. Zaś decydując się na assistance możemy czuć się pewnie na każdej trasie mając pewność, że w przypadku problemów bez trudu zamówimy darmową lawetę, skorzystamy z darmowego serwisu lub dostaniemy auto zastępcze. 

  Podsumujmy, przepisy polskiego prawa nakładają na każdego właściciela samochodu wykupienie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Nie pokrywa ono jednak naszych szkód, za to pomaga nam uniknąć płacenia za te, które powstały z naszej winy. Warto więc zastanowić się nad tym, czy nie chcemy zwiększyć zakresu ochrony, a tym samym czuć się pewniej na drodze.

  Open Finance

  Biuro Prasowe Open Finance

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie