Leasing a kredyt gotówkowy - różnice

10/14/2016

Zarówno leasing, jak i kredyt gotówkowy zapewniają możliwość nabycia sprzętu do działalności gospodarczej. Często różnią się okresem trwania i wymaganym wkładem własnym.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

Zarówno leasing, jak i kredyt posiadają plusy i minusy. Nie da się stwierdzić co jest lepsze, wszystko zależy od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej, zdolności kredytowej, sytuacji finansowej firmy oraz rodzaju potrzebnego sprzętu.

Leasing

Leasing to opcja przeznaczona w głównej mierze dla przedsiębiorców mających zamiar pozyskać dobra wykorzystywane do ciągłej eksploatacji, na przykład samochód. Leasing przewiduje krótki okres finansowania - zwykle od 2 do 5 lat. Jego zaletami są także uproszczona forma uzyskania kredytu oraz mała liczba wymaganych dokumentów do uruchomienia finansowania. Równie istotną kwestią jest to, że firmy leasingowe nie sprawdzają dokładnie zdolności kredytowej, ponieważ dla nich ważniejsze jest zabezpieczenie w formie nabywanego przez klienta przedmiotu.

 Kredyt

Kredyt to forma finansowania polecana przedsiębiorcom chcącym nabyć środki trwałe. Przedmiot nabywany za pomocą kredytu staje się bezpośrednią własnością podmiotu uzyskującego świadczenie. Znaczącą różnicą między kredytem i leasingiem, jest długość finansowania – w tej opcji waha się nawet do 10 lat. Dzięki takiej możliwości rata kredytowa jest niższa niż rata leasingu. Kolejną cechą kredytu jest to, że do uruchomienia potrzebna jest duża ilość dokumentów i zaświadczeń, takich jak: zaświadczenia z ZUS, US, sprawozdanie finansowe, biznesplan. Do uruchomienia kredytu sprawdzana jest szczegółowo historia kredytowa działalności. Jeżeli jest negatywna lub zbyt krótka, wtedy wniosek automatycznie jest odrzucany.

Porównanie leasingu i kredytu

Zarówno kredyt, jak i leasing mają za zadanie sfinansować zakup sprzętu potrzebnego do działalności gospodarczej. Różnią się okresem finansowania, wysokością rat i sposobem weryfikacji petenta. Leasing jest bardziej dostępną formą, którą łatwiej uzyskać, niż kredyt.

 

Sprawdź też:

Ubezpieczenie OC a działalnośc gospodarcza

 

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg

Powiązane artykuły

zakup nieruchomości od sprzedających.png
09/23/2021

Zakup nieruchomości od sprzedających, którzy sami wnioskują o kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny bywa skomplikowany, ale może się okazać, że w zależności od sytuacji kupujących jak i sprzedających trudniejszy może być np. przedwstępny akt notarialny. Należy w nim zawrzeć wszystkie informacje, które dotyczą obu stron transakcji. Jak wygląda ten proces w momencie, gdy zarówno kupujący jak i sprzedający decydują się na kredyt hipoteczny?
więcej >
kupować czy nie.png
09/23/2021

Kupować czy nie? Oto jest pytanie.

Wielu z nas zadaje sobie to pytanie i zastanawia się, czy to dobry moment na kupno mieszkania? Czy może jednak ceny nieruchomości spadną i warto jeszcze poczekać? A co jeśli stopy procentowe wzrosną? Jak podjąć decyzję? Czekać czy nie? W tym artykule spróbujemy znaleźć odpowiedzi na te pytania posługując się konkretnymi danymi liczbowymi, które dokładnie pokażą bieżącą sytuację rynku nieruchomości.
więcej >
mity część 2.png
09/23/2021

Mity kredytu hipotecznego część 2

Ilu ludzi tyle pojęć na temat kredytu hipotecznego szczególnie, że proces może być skomplikowany. Zrozumiałe jest więc, że wokół tego tematu urosło wiele mitów i niedopowiedzeń. To już druga część mitów dotyczących kredytu hipotecznego, które postaramy się Państwu obiektywnie przedstawić, aby móc bez wahania przystąpić do procesu kredytowego.
więcej >