×
  Open Finance

  Open Finance / Eksperci Finansowi Eksperci Finansowi

  lokata walutowa Lokata bankowa

  Lokata walutowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają kredyt w obcej walucie lub chcą w niej oszczędzać. Tego typu lokata jest korzystna dla osób, które potrzebują przez dłuższy okres przechować obcy nominał. Banki w Polsce najczęściej mają w swojej ofercie lokaty walutowe w euro (EUR), franku szwajcarskim (CHF), dolarze (USD) i funcie brytyjskim (GBP).

  Lokata walutowa, w przeciwieństwie do innych typów lokat, nie gwarantuje pewnego zysku. W jej przypadku mamy bardziej do czynienia z inwestowaniem, ze spekulacjami niż z oszczędzaniem. Oznacza to, że nie można z góry oszacować dokładnego zysku z takiej lokaty. Wynika to przede wszystkim z ryzyka walutowego. W przypadku umocnienia się złotego względem waluty, w której założyliśmy lokatę istnieje ryzyko straty, lecz z drugiej strony gdy złoty się osłabia klient może liczyć na zyski. Dodatkowo, jak każda lokata i ta jest oprocentowana. Warto jednak zauważyć, że oprocentowanie lokat walutowych jest zawsze niższe niż lokat w złotówkach.

  W obecnej sytuacji na rynku finansowym wydaje się, że korzystanie z lokat walutowych jest nieopłacalnym  posunięciem, jednak ma ono swoje zalety. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają kredyt w walucie i obawiają się wzrostu jej cen. Skupienie waluty oraz skorzystanie z lokaty zrównoważy ryzyko. W przypadku osłabienia złotego, zgromadzone środki będzie można przeznaczyć na spłatę raty bez odczucia jej wzrostu w złotówkach. Ponadto warto, w ramach dywersyfikacji kapitału, oszczędzać w walucie, w razie nagłego zagrożenia wartości złotówki.

  Open Finance

  Open Finance
  Eksperci Finansowi
  ul. Marynarska 13
  02-674 Warszawa

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie