×
  Biuro Prasowe

  Biuro Prasowe Open Finance /

  Najbardziej popularne ubezpieczenia komunikacyjne

  Każdy kierowca powinien mieć świadomość, że poruszanie się po polskich i zagranicznych drogach wiąże się z ryzykiem wystąpienia kolizji, stłuczki lub wypadku. Konsekwencje tego typu zdarzeń mogą być naprawdę poważne.

  Dlatego też osoby, które kierują autem powinny zadbać o to, by odpowiednio się zabezpieczyć przed ewentualnymi skutkami. Pomóc mogą nam w tym odpowiednio dobrane ubezpieczenia komunikacyjne. Poznajmy więc ich rodzaje oraz najważniejsze cechy. 

  Ubezpieczenie OC, czyli obowiązkowa ochrona

  W naszym kraju istnieje jeden obowiązkowy rodzaj ubezpieczenia komunikacyjnego. Jest nim ubezpieczenie OC, czyli od odpowiedzialności cywilnej. Posiadać musi je każdy właściciel zarejestrowanego auta. Jego celem jest pokrycie wydatków związanych z naprawą szkód powstałych w wyniku zdarzenia drogowego. Co ważne, odszkodowanie przekazywane jest nie właścicielowi auta, lecz osobie, która została poszkodowana w wyniku stłuczki, wypadku lub kolizji. Jest to jednak również pomoc dla sprawcy - nie musi on bowiem pokrywać kosztów z własnej kieszeni. 

  AC, czyli rozszerz ubezpieczenie swojego auta 

  Pierwszym z rodzajów dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych, które coraz chętniej wybierane jest przez kierowców jest ubezpieczenie Auto Casco. Dzięki posiadaniu takiej polisy możemy liczyć na wypłatę odszkodowania w przypadku wystąpienia zderzenia z osobami, przedmiotami, budynkami lub elementami infrastruktury. AC zabezpiecza nas również w przypadku pożaru lub zalania auta oraz w razie kradzieży. Posiadanie takiej ochrony pozwala więc czuć się znacznie bezpieczniej. 

  Assistance czyli pomoc w każdym przypadku

  Kolejnym rodzajem dobrowolnego ubezpieczenia drogowego jest pakiet Assistance. Ten rodzaj ubezpieczeń pozwala kierowcom na otrzymanie pomocy w wielu częstych przypadkach, takich jak awaria auta w trasie. Co ważne, dzięki temu ubezpieczeniu możemy nie tylko liczyć na odstawienie samochodu do serwisu, ale również na darmową lub znacznie tańszą naprawę w wyznaczonych punktach oraz otrzymanie auta zastępczego na czas naprawy naszego pojazdu.

  Ubezpieczenie NNW - może ucierpieć nie tylko pojazd

  Wypadki drogowe bardzo często wiążą się nie tylko z uszkodzeniem samochodu, ale również z konsekwencjami zdrowotnymi, które ponoszą kierowcy i ich pasażerowie. Bywa, że wypadek wiąże się z poważnymi uszkodzeniami ciała, których skutki może cofnąć jedynie długotrwałe i kosztowne leczenie oraz rehabilitacja. Dlatego też firmy ubezpieczeniowe oferują swoim klientom możliwość zakupu polisy NNW, dzięki której kierowcy oraz pasażerowie poszkodowani w wyniku zdarzenia losowego mogą liczyć na wypłatę odszkodowania, dzięki której możliwe będzie najskuteczniejsze leczenie. Odszkodowanie mogą otrzymać również członkowie rodziny osoby, która w wyniku wypadku samochodowego poniosła śmierć.

  Podsumowując, ubezpieczenia komunikacyjne, które związane są z ochroną pojazdów, kierowców i pasażerów są różnorodne i zajmują się różnymi konsekwencjami ewentualnych zdarzeń drogowych oraz szkód. Dzięki temu każdy z nas może znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb.

  Open Finance

  Biuro Prasowe Open Finance

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie