Popularność programu MdM

03/10/2016

O MDMie rozmawiamy często, bo korzyści są wymierne, a kredyt z dofinansowaniem jest atrakcyjniejszy. Zainteresowanie programem wciąż jest bardzo duże. Jego popularność mogę zobrazować na przykładzie współpracy z moimi Klientami.

 

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

 

O MDMie rozmawiamy często, bo korzyści są wymierne, a kredyt z dofinansowaniem jest atrakcyjniejszy. Zainteresowanie programem wciąż jest bardzo duże. Jego popularność mogę zobrazować na przykładzie współpracy z moimi Klientami.

 

Wnioski do programu MDM

 

Od momentu startu MDM w styczniu 2014 roku, do września 2015 roku, czyli w okresie, gdy program swoim zasięgiem obejmował tylko transakcje kupna na rynku pierwotnym, na 10 składanych wniosków kredytowych 1 dotyczył MDM. Z kolei od września 2015 roku, gdy dotacją rządową został objęty także rynek wtórny proporcje zmieniły się diametralnie: na 10 wniosków 8 dotyczy MDM.

 

Jak długo będzie działał program MDM

 

Ostatnio najczęściej jestem pytany o to, jak długo jeszcze będzie działał program MDM i czy dla wszystkich zainteresowanych wystarczy środków na dofinansowanie.

 

Dofinansowanie z programu pokrywa wymagany przez banki wkład własny, niekiedy nawet w całości, między innymi dlatego program cieszy się taką popularnością.

 

MDM, zgodnie z tym, co założył ustawodawca, będzie funkcjonował do końca 2018 roku. Najprawdopodobniej nie będzie kontynuowany. Kwota maksymalnego limitu środków przeznaczonych w budżecie na 2016 rok wynosi 730.000 zł i według stanu na 29.02.2016 r. została wykorzystana w 77,39%. Łatwo przewidzieć, że środków zabraknie najprawdopodobniej już w marcu lub na początku kwietnia tego roku. Na dzień 9.03.2016 r. środki pozostałe do wykorzystania wynosiły 12%.

 

Po opublikowaniu informacji o wykorzystaniu całości środków na 2016 rok, banki zaprzestaną przyjmowania wniosków, które będą miały termin wypłaty dofinansowania na ten rok. Nadal będą przyjmowane wnioski z terminem wypłaty na lata kolejne, ale tylko do momentu, gdy nie zostanie przekroczony poziom 50% limitów do wykorzystania, zapisanych w ustawie na te lata.

 

Kwestie te regulują przepisy art. 37 ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Dlatego nadal będzie można składać wnioski o dofinansowanie, gdy np. inwestycja budowana przez dewelopera zostanie zakończona w 2017 lub 2018 roku.

 

Sprawdź też:

Ostatnie dni na dopłatę w ramach MdM

MdM a budowa domu

 

 

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg

Powiązane artykuły

kredyt bez wkładu.png
12/03/2021

Mieszkanie bez wkładu własnego

Nowy program rządu „Mieszkanie bez wkładu własnego” daje możliwość zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego bez wymaganego wkładu własnego. Dla młodych osób odłożenie wymaganego przez banki minimalnego wkładu własnego na poziomie 10% jest czasochłonne, mogłoby zająć nawet kilka lat. Państwo zdecydowało się na ułatwienie tego procederu, tak więc przyjrzyjmy się założeniom narzuconym przez rządzących.
więcej >
Kredyt gotówkowy jak się przygotować.png
12/03/2021

Kredyt gotówkowy – jak się przygotować?

Zbliżają się święta, a co za tym idzie zwiększone wydatki. Jeśli już dziś martwisz się, że Twój budżet tego nie wytrzyma, to może nie warto się zamartwiać tylko sprawdzić jak możemy sami sobie pomóc. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest poszukać korzystnego kredytu gotówkowego, który pomoże nam zrealizować nasze plany. Jak uniknąć błędów przy wyborze oferty kredytu gotówkowego? Podpowiemy Ci w tym artykule.
więcej >
Co jeśli nie będę spłacać raty kredytu
12/03/2021

Kredyt hipoteczny – co jeśli nie będę spłacać rat kredytu

Dobrze jest patrzeć zawsze optymistycznie w przyszłość, ale trzeba również zakładać te czarne scenariusze. Dlaczego? Żeby nic w życiu nas nie zaskoczyło. W obecnej sytuacji ekonomicznej, z wciąż rosnącymi stopami procentowymi również należy przygotować się na różne sytuacje. Warto zastanowić się już dziś, co trzeba byłoby zrobić, jeśli utracilibyśmy płynność finansową z różnych powodów.
więcej >