Ranking kredytów gotówkowych -  lipiec

07/13/2021

W tym miesiącu przedstawimy zaktualizowany ranking kredytów gotówkowych. Tym razem jednak, sprawdzimy jakie banki dają nam możliwości uzyskania wyższego kredytu gotówkowego i na jakich warunkach.

 

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

Jakie są zalety kredytów gotówkowych?

Dla osób, które posiadają stały dochód oraz dobrą historię kredytową wzięcie korzystnego kredytu gotówkowego nie powinno stanowić żadnego problemu. Zasadniczymi zaletami takiego kredytu są:

 • szybkość uzyskania, niektóre banki proponują rozwiązania, które pozwalają na uzyskanie kredytowania w ciągu jednego dnia;
 • dowolność celu, żaden bank nie zapyta nas o to, na co chcemy przeznaczyć środki, które uzyskamy od banku;
 • kredyt gotówkowy nie wymaga wkładu własnego;
 • elastyczność, która dotyczy zarówno kwoty jak i okresu spłaty takiego finansowania;
 • łatwość w uzyskaniu, dzięki temu, że niektóre banki nie wymagają zaświadczeń o dochodach, a wszystko można załatwić online bez wychodzenia z domu;
 • brak dodatkowych kosztów w postaci ubezpieczenia;
 • brak ograniczeń związanych z wcześniejszą spłatą kredytu gotówkowego;
 • duża ilość ofert na rynku kredytowym i dzięki temu ich konkurencyjność.

 

Jakie są wady kredytów gotówkowych?

Oczywiście należy również spojrzeć na te negatywne aspekty takiego kredytowania, tak aby móc się przygotować na wszystkie ewentualności. Podstawową wadą kredytów gotówkowych jest mało korzystne oprocentowanie takich kredytów. Choć i z tym można sobie poradzić wybierając najkorzystniejszą ofertę kredytu w oparciu o nasz ranking, który pokazuje różnice w oprocentowaniu. Trzeba również uważać korzystając z różnych promocji bankowych, ponieważ np. niska prowizja, może zmusić nas do skorzystania z dodatkowych produktów, ale nie zawsze.

 

Czym różni się kredyt gotówkowy od pożyczki gotówkowej?

Warto odpowiedzieć sobie również i na to pytanie, tak aby posiadając pełną wiedzę o kredytach i różnych ich formach, wybrać jak najlepiej i bez obaw, że wpadniemy w jakieś duże zadłużenie i nie będziemy mogli sobie poradzić.

Kredyt gotówkowy udzielany jest przez banki, które dokładnie sprawdzają naszą historię i wiarygodność kredytową. Przyznawane są na określony w umowie kredytowej czas. Możemy uzyskać zarówno wyższe i niższe kwoty kredytu.

Pożyczki gotówkowe są udzielane przez inne podmioty niż banki i są to z reguły stosunkowo niskie kwoty. Można zaciągnąć pożyczkę zarówno długoterminową jak i krótkoterminową. Charakteryzują się dużą dostępnością. Pożyczkę gotówkową możemy uzyskać znacznie łatwiej niż kredyt dzięki temu, że nie jest prowadzona tak skrupulatna weryfikacja Klienta jak przy bankowym kredycie gotówkowym. Ale za to są tu znacznie wyższe koszty spłaty – wysokie oprocentowanie, marża, prowizja.

Wybór z czego skorzystamy jest trudny, ale najczęściej zdeterminowany naszą sytuacją osobistą, jednak zawsze należy rozważyć wszystkie za i przeciw zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

 

Ranking kredytów gotówkowych – lipiec

Nasz ranking kredytów gotówkowych został sporządzony porównując 27 ofert z 7 banków:

 1. Alior Bank
 2. Bank Pocztowy
 3. BNP PARIBAS
 4. Getin Bank
 5. ING
 6. mBank
 7. SANTANDER

W lipcowym zestawieniu kredytów gotówkowych sprawdzimy jakie banki dają nam możliwość kredytowania, jeśli będziemy chcieli uzyskać kredyt w wysokości aż 100 tysięcy złotych, a okres kredytowania będzie rozłożony na 10 lat. Inne możliwości możemy sprawdzić w porównywarce kredytów gotówkowych.

 

Nazwa Banku

Wysokość raty

Koszt całkowity

Prowizja

Oprocentowanie

RRSO

1 145,68 zł

137 481,87 zł

0%

6,70%

6,90%

1 171,42 zł

140 570,25 zł

0%

7,20%

7,43%

1 171,42 zł

140 570,25 zł

0%

7,20%

7,43%

1 218,42 zł

146 210,30 zł

3,90%

7,19%

8,39%

1 226,49 zł

147 178,57 zł

4,49%

7,20%

8,56%

1 273,28 zł

152 793,75 zł

8%

7,20%

9,50%

1 276,85 zł

153 221,57 zł

9%

7,20%

9,57%

 

 

Najlepsze oferty kredytów gotówkowych:

 

Zatem również przy wyższych kwotach znajdziemy wiele atrakcyjnych rozwiązań, które możemy dostosować do naszych potrzeb i możliwości.

Warto też nadmienić, że z rankingu w porównaniu do czerwca odpadł nam jeden z banków. Chodzi mianowicie o Bank Pekao, który ma maksymalny czas kredytowania wynoszący 96 miesięcy i przy takim założeniu i kwocie 100 tysięcy kredytu poszczególne parametry przedstawiałyby się następująco:

Wysokość raty: 1 504,26 zł

Koszt całkowity: 144 409,36 zł

Prowizja: 11.99 %

Oprocentowanie: 6.20 %

RRSO: 10.18 %

Ten przykład pokazuje, że rozwiązań może być wiele i jeśli mamy wątpliwości z jakiego kredytu skorzystać, czy nas na to stać, czy mam dochody, które mi na to pozwolą warto poradzić się Eksperta. On odpowie na te i wiele innych pytań i pomoże na każdym etapie wnioskowania o kredyt gotówkowy. Znajdzie takie rozwiązania, żeby były jak najlepiej dopasowane do nas.

 

 

Sprawdź też:

Ranking kredytów gotówkowych czerwiec 2021

Ranking kredytów hipotecznych czerwiec 2021

 

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

 • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
 • Kompleksowe wsparcie
 • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg

Powiązane artykuły

refinansowanie MDM
07/26/2021

Czy można refinansować kredyt Mieszkanie dla młodych?

Program Mieszkanie dla młodych okazał się ogromnym sukcesem i bardzo wpłynął na rynek sprzedaży nieruchomości. Wielu młodych ludzi skorzystało z dofinansowań od 2014 roku, niestety od 2018 wnioski nie są już przyjmowane. Wielu deweloperów nawet zmieniało swoje projekty tak, by dopasować je do wymogów programu oraz ustalali korzystniejsze ceny za m2. Aktualnie można składać jedynie wnioski o dodatkowe finansowania dla uczestników programu MDM oraz regulowanie finansowań. Od czasu startu programu warunki kredytowe uległy poprawie, czy można zrobić coś jeszcze by za kredyt zapłacić mniej?
więcej >
refinansowanie
07/26/2021

Refinansowanie, od czego zacząć?

Procedury bankowe nie są proste. Poza skomplikowanymi procesami musimy liczyć się także z tym, że oferty oraz warunki banków dynamicznie się zmieniają. Doskonale to rozumiemy, dlatego poniższy artykuł ma na celu w przystępny sposób przybliżyć termin refinansowania oraz jak się do niego przygotować.
więcej >
kredyt hipoteczny
07/20/2021

Kiedy najlepiej brać kredyt hipoteczny?

Dynamicznie rozwijający się rynek nieruchomości oraz zwiększone ceny wynajmu mieszkania sprawia, że w ostatnich latach coraz więcej osób zastanawia się nad kupnem własnego lokum. Nie wszyscy jednak są w stanie pokryć całość kosztów zakupu, które szczególnie w ostatnim okresie zwiększyły się wraz z inflacją i wartością materiałów budowlanych . Coraz więcej osób zastanawia się zatem nad częściowym finansowaniem ze strony banku i składają wnioski i zapytania w tej sprawie licząc na pozytywne rozpatrzenie. Co jednak wpływa na rekomendację banku i czy można jako potencjalny Klient na nią wpłynąć?
więcej >