Ranking kredytów gotówkowych listopad 2021

11/25/2021

W listopadzie najważniejszą informacją dla wszystkich planujących kredyt i obecnych kredytobiorców była decyzja Rady Polityki Pieniężnej o podniesieniu stóp procentowych. Wzrost był znaczący i mogłoby się wydawać, że koszty kredytów gotówkowych znacznie wzrosną. Czy tak się stało? Informacja jest szczególnie istotna dla kredytobiorców, którzy planują uzyskanie dodatkowych środków na Święta. Sprawdzimy w aktualnym rankingu kredytów gotówkowych listopad 2021 jak wyglądają oferty kredytów gotówkowych.

 

Z artykułu dowiesz się:

 

 

Wysokość Stóp Procentowych

 

Rada Polityki Pieniężnej 3 listopada 2021 roku kolejny raz podwyższyła stopy procentowe, tym razem aż o 0,75 pkt. proc. Stopy procentowe NBP wynoszą obecnie:

 • stopa referencyjna 1,25% w skali rocznej;
 • stopa lombardowa 1,75% w skali rocznej;
 • stopa depozytowa 0,75% w skali rocznej;
 • stopa redyskonta weksli 1,30% w skali rocznej;
 • stopa dyskontowa weksli 1,35% w skali rocznej;

 

Co oznaczają zmiany w wysokości stóp procentowych dla konsumentów?

 

Oznacza to przede wszystkim, że musimy dokładniej przyglądać się ofertom bankowym i nie skazać się na spłatę drogiego kredytu gotówkowego. Przypomnijmy sobie zatem, na co trzeba zwrócić uwagę wybierając kredyt gotówkowy.

Przede wszystkim na niskie koszty około kredytowe, na które składają się:

 • oprocentowanie,
 • prowizja,
 • ubezpieczenie,
 • opłaty dodatkowe.

Nie trzeba oczywiście wszystkich tych czynników porównywać osobno. Do takiego porównania najlepiej posłuży nam RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, która obrazuje nam koszty zaciągniętego zobowiązania.

Kolejną ważną kwestią będzie wybór oprocentowania – stałego lub zmiennego.

Oprocentowanie zmienne może zmienić się w trakcie trwania umowy kredytowej w zależności od sytuacji na rynku, np. jeśli wzrosną stopy referencyjne, wzrośnie również wysokość oprocentowania i raty kredytu. Stałe oprocentowanie nie niesie za sobą takich niespodzianek, ponieważ jest określone dla całego okresu kredytowania.

 

Ranking kredytów gotówkowych

 

Patrząc na powyższe czynniki w tym miesiącu warto w rankingu zwrócić uwagę na rodzaj oprocentowania. Nie wszystkie banki oferują oprocentowanie stałe, znacznie więcej banków ma propozycję kredytów z oprocentowaniem zmiennym. Jak się będzie można przekonać analizując dane z rankingu, kredyty z oprocentowaniem stałym mają wyższą prowizję a tym samym RRSO. Jednak może być to jak najbardziej plusem, ponieważ początkowo wyższy koszt kredytu może być zrekompensowany później stałymi ratami kredytu nawet jeśli sytuacja na rynku finansowym miałaby się zmienić i RPP ponownie podniosłaby stopy procentowe. Co dla kredytów z oprocentowaniem zmiennym oznacza zazwyczaj wzrost kosztu kredytu.

Założenia jakie przyjmiemy do analizy w listopadzie to:

 • Kwota kredytu: 40 000 zł
 • Okres kredytowania: 60 miesięcy
 • Rodzaj rat: równe

 

NAZWA BANKU

WYSOKOŚĆ RATY

PROWIZJA

OPROCENTOWANIE

RODZAJ

        RRSO           

ING

782,46 zł

0%

6,49%

zmienne

6,69%

Getin Bank

786,40 zł

0%

6,70%

zmienne

6,91%

Santander

807,94 zł

1,99%

6,99%

zmienne

8,13%

mBank

840,07 zł

0,00%

9,50%

zmienne

9,93%

Aion Bank

          864,17

                         9,00%

6,70%

stałe                

11,27%

Bank Pocztowy

865,03 zł

8,00%

7,20%

zmienne

11,31%

BNP Paribas

915,47 zł

9%

9,49%

stałe

14,10%

PEKAO

976,72 zł

13,99%

9,50%

zmienne

17,45%

Alior Bank

1065,52 zł

23,90%

7,99%

stałe

22,26%

 

Warto również zauważyć, że mimo wzrostu stóp procentowych nadal można znaleźć bardzo ciekawe oferty kredytów gotówkowych. I wcale nie trzeba aż tak bardzo się bać tych zmian, ponieważ banki zawsze starają się zaproponować coś konkurencyjnego. Dodatkowo decydując się na współpracę z naszym Ekspertem Klient ma pewność, że zostanie skierowany na właściwe tory i wytłumaczy nam wszystkie kwestie związane z kredytem gotówkowym.

Kredyt gotówkowy, to dobre rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują pieniędzy na już, po to aby zrealizować różne plany i ciągle ich nie odkładać. Kredyt gotówkowy możemy przeznaczyć na dowolny cel, czy to remont mieszkania, zakup samochodu, sprzętu AGD, czy też nawet z myślą o zbliżających się Świętach i wydatkach związanych z nimi. Każdy lubi być obdarowany prezentami, ale i sami lubimy je dawać. Nie odmawiajmy sobie zatem tej przyjemności, a poszukajmy dobrych rozwiązań kredytowych dostosowanych do naszych możliwości z pomocą Ekspertów Open Finance. Prognozy mówią, że średnio w tym roku przeznaczymy około 1000 zł na gwiazdkę. 17 proc. badanych (są to głównie mężczyźni), zakup prezentów planuje zostawić na ostatnią chwilę. Lepiej nie zwlekać i już zacząć przygotowania. Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz.

 

 

 

Sprawdź też:

Ranking kredytów gotówkowych październik 2021

Zdolność kredytowa październik 2021 – czy teraz dostaniesz niższą kwotę kredytu ?

 

Powiązane artykuły

Kredyt dla singla
12/22/2021

Czy singiel może podejść do kredytu z rodzicami?

Kredyt hipoteczny dla wielu wydaje się nieosiągalny, ponieważ urosło wokół niego wiele mitów. Jednym z nich jest taki, że uważa się, że singiel nie może uzyskać takiego finansowania lub jest to bardzo trudne. Jednak wcale tak nie jest. Oczywiście są kwestie, na które osoba żyjąca w pojedynkę powinna zwrócić uwagę, ale nie ma rzeczy niemożliwych również i w takiej sytuacji.
więcej >
cena wynajmu.png
12/22/2021

Ceny wynajmu mieszkania – czy to się opłaca?

Pandemia spowodowała zachwianie na rynku najmu mieszkań. W drugiej połowie 2021 roku sytuacja zaczęła się stabilizować. Wszyscy zaczęliśmy wracać do względnie normalnego życia i popyt na mieszkania do wynajęcia ponownie zaczął się pojawiać. Jaki ma to wpływ na ich ceny?
więcej >
marza kredytu
12/22/2021

Z czego składa się całkowity koszt kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny to bardzo poważna decyzja. Dlatego należy się do niej odpowiednio przygotować. I nie chodzi tu o rozpatrywanie wszystkich argumentów za i przeciw kredytowi, bo przecież już wiemy, że chcemy go wziąć. Najważniejsze jest przygotowanie się do kredytu, aby podpisanie umowy kredytowej jak najmniej obciążało nasz domowy budżet i pozwalało spokojnie się cieszyć własnym, wymarzonym mieszkaniem.
więcej >