„Rozwiązania dla Firm” - Open Finance wspiera przedsiębiorców

01/26/2016

Mikro, MSP czyli małe i średnie przedsiębiorstwa, ale też i duże firmy – z usług Open...

 

 

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

Mikro, MSP czyli małe i średnie przedsiębiorstwa, ale też i duże firmy – z usług Open...

 

Kredyty inwestycyjne

Według danych spółki, najchętniej wybieranymi przez przedsiębiorców rozwiązaniami są kredyty inwestycyjne na zakup, budowę lub modernizację nieruchomości. Takich wniosków - za pośrednictwem ekspertów finansowych Open Finance SA – złożono od stycznia do września br . blisko 2 000 . W drugiej kolejności przedsiębiorcy korzystają z porad ekspertów– ponad 1 000 złożonych wniosków - w zakresie uzyskania kredytów na finansowanie bieżącej działalności firmy oraz kredytów „na start” czyli na rozpoczęcie własnego biznesu.

 

Dotacje ze środków unijnych

W najbliższym czasie Open Finance SA planuje dodatkowo wzmocnić swoje działania w temacie wsparcia przedsiębiorców przy pozyskiwaniu dotacji ze środków unijnych. Związane jest to z informacją, że w ciągu najbliższych lat - w ramach Nowej Perspektywy UE na lata 2014-2020 - zostanie rozdysponowanych ponad 82 miliardów euro na rzecz przedsiębiorców i samorządów. To ważny sygnał dla polskiego biznesu, który stwarza nowe możliwości inwestycyjne. Open Finance SA liczy na zwiększenie usług doradczych w tym zakresie.

Przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie naszych eskpertów już na etapie planowania inwestycji m.in. poprzez pomoc w przygotowaniu profesjonalnego biznesplanu oraz wycenę. W związku z tym utworzyliśmy w firmie wyspecjalizowaną grupę ekspercką, która wspiera wyłącznie przedsiębiorców we wszystkich formalnościach związanych z pozyskaniem finansowania przy otwieraniu własnego „biznesu” – mówi Marcin Kopciara, dyrektor Departamentu Produktów Firmowych Open Finance SA.

 

Kredyty deweloperskie

Co więcej, w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się kredyty deweloperskie w tym kredyty dla tzw. mini deweloperów , którzy realizują swoje pierwsze inwestycje. Jak pokazują ostatnie wyniki Głównego Urzędu Statystycznego za 9 miesięcy 2015 roku, wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym na budowę 138 097 mieszkań. To jest o 14,8% więcej w porównaniu do 2014 roku. Wzrosła też liczba mieszkań, które już są w trakcie budowy. Warta uwagi jest liczba 57% w tych statystykach - to udział inwestorów indywidualnych czyli właśnie tzw. mini deweloperów w ogólnej liczbie mieszkań oddanych do użytkowania.

 

Wsparcie dla przedsiębiorców

Open Finance SA od 2013 roku wspiera przedsiębiorców w uzyskaniu finansowania na każdym etapie rozwoju ich biznesu. Dotyczy to zarówno nowo założonych podmiotów, tzw. start-upów, jak i tych z ugruntowaną pozycją na rynku. Aktualnie Spółka współpracuje z kluczowymi bankami oraz instytucjami specjalizującymi się w rozwiązaniach dla firm. Open Finance pośredniczy w imieniu przedsiębiorców w uzyskiwaniu m.in. kredytów inwestycyjnych, kredytów ze wsparciem Unii Europejskiej, kredytów na finansowanie działalności bieżącej, czy kredytów „na start”. Znacznym obszarem wsparcia przedsiębiorców jest także leasing i faktoring. 

 

Sprawdź też:

Ubezpieczenie OC a działalność gospodarcza

Ubezpieczenie floty samochodowej

 

 

Powiązane artykuły

Kredyt dla singla
12/22/2021

Czy singiel może podejść do kredytu z rodzicami?

Kredyt hipoteczny dla wielu wydaje się nieosiągalny, ponieważ urosło wokół niego wiele mitów. Jednym z nich jest taki, że uważa się, że singiel nie może uzyskać takiego finansowania lub jest to bardzo trudne. Jednak wcale tak nie jest. Oczywiście są kwestie, na które osoba żyjąca w pojedynkę powinna zwrócić uwagę, ale nie ma rzeczy niemożliwych również i w takiej sytuacji.
więcej >
cena wynajmu.png
12/22/2021

Ceny wynajmu mieszkania – czy to się opłaca?

Pandemia spowodowała zachwianie na rynku najmu mieszkań. W drugiej połowie 2021 roku sytuacja zaczęła się stabilizować. Wszyscy zaczęliśmy wracać do względnie normalnego życia i popyt na mieszkania do wynajęcia ponownie zaczął się pojawiać. Jaki ma to wpływ na ich ceny?
więcej >
marza kredytu
12/22/2021

Z czego składa się całkowity koszt kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny to bardzo poważna decyzja. Dlatego należy się do niej odpowiednio przygotować. I nie chodzi tu o rozpatrywanie wszystkich argumentów za i przeciw kredytowi, bo przecież już wiemy, że chcemy go wziąć. Najważniejsze jest przygotowanie się do kredytu, aby podpisanie umowy kredytowej jak najmniej obciążało nasz domowy budżet i pozwalało spokojnie się cieszyć własnym, wymarzonym mieszkaniem.
więcej >