„Świąteczna gotówka” – jak uniknąć pułapek „chwilówek”?

12/20/2015

Prezenty dla najbliższych, organizacja świąt bożonarodzeniowych, plany sylwestrowe, a może wybór ofert na ferie zimowe w przyszłym roku? Wszystko to z pewnością obciąża nasze domowe budżety, dlatego warto zastanowić się nad dodatkowym – ale i rozsądnym dla naszego portfela - „zastrzykiem” gotówki w okresie świąteczno-noworocznym.

 

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

 

Świąteczne plany a nasze możliwości finansowe.

Prezenty dla najbliższych, organizacja świąt bożonarodzeniowych, plany sylwestrowe, a może wybór ofert na ferie zimowe w przyszłym roku? Wszystko to z pewnością obciąża nasze domowe budżety, dlatego warto zastanowić się nad dodatkowym – ale i rozsądnym dla naszego portfela - „zastrzykiem” gotówki w okresie świąteczno-noworocznym.

Jak pokazują najnowsze wyniki badań firmy Deloitte, Polacy zamierzają w tym roku wydać o 11% więcej pieniędzy niż w 2014 roku na przygotowania przedświąteczne. Według statystyk kwota, jaką chcemy przeznaczyć na organizację tegorocznych świąt i zakup upominków, to blisko 1 300 złotych. Nie każdy jednak budżet domowy jest w stanie „udźwignąć” dodatkowe wydatki świąteczne, dlatego warto rozważyć zaciągniecie kredytu konsumpcyjnego, nazywanego również „gotówkowym”.

Jaki kredyt gotówkowy wybrać?

W okresie przedświątecznym można zaobserwować zdecydowanie większe zainteresowanie Klientów pożyczkami gotówkowymi – statystycznie nawet  o 30% iż w pozostałych miesiącach.To już niemal prawidłowość, że dokładnie o tej porze roku Klienci zaczynają planować z „ołówkiem w ręku” swoje wydatki na święta, sylwestra czy pierwsze wyjazdy narciarskie. Jak nie chcemy rezygnować z tych planów warto pomyśleć właśnie o kredycie gotówkowym w jednym z banków. Z tylu ofert na rynku na pewno znajdzie się propozycja, która sprosta naszym oczekiwaniom, ale i możliwościom finansowym, zwłaszcza w kwestii spłaty raty miesięcznej  – mówi Renata Stępień, doradca finansowy w Open Finance SA.

Na co zwrócić uwagę decydując się na kredyt?

Najważniejsza wskazówka dla Klientów? Nie wierzyć ślepo sugestywnym reklamom, gdyż nie wszystkie rzeczywiste warunki kredytu gotówkowego są w nich wyraźnie przedstawione, zwłaszcza te dotyczące dodatkowych kosztów okołokredytowych jak np. prowizja czy ubezpieczenie. Należy również być ostrożnym oraz powściągliwym w korzystaniu z usług parabanków albo firm oferujących tzw. „chwilówki”. Warunki, na których udzielane jest w tych instytucjach wsparcie finansowe, często są niekorzystne dla klientów, a wręcz zwiększają koszty ich „zadłużenia”.

Obecna sytuacja na rynku finansowym jest dla nas korzystna

Warto także wspomnieć, że obecnie stopy procentowe są na niskim poziomie, co może mieć wpływ na wysokość kredytu gotówkowego. Jeżeli mamy w planach ferie zimowe dla dzieci w przyszłym roku za granicą albo naukę jazdy na nartach albo spełnienie marzenia noworocznego to warto rozważyć zaciągniecie większego kwotowo kredytu. Takie działanie będzie optymalniejsze dla domowego budżetu i bieżących finansów.

 

Biorąc pod uwagę fakt jak obecnie kształtuje się WIBOR, jest to bardzo dobry moment na zaciąganie kredytów - są po prostu tanie. Nikt nie jest w stanie zagwarantować jednak, że w 2016 roku stopy procentowe nie pójdą w górę. Jeżeli zatem ktoś waha się czy wnioskować o pożyczkę teraz czy za kilka miesięcy, to zdecydowanie zachęcam, by zrobić to jak najszybciej –  dodaje Renata Stępień z Open Finance SA.  

 

Sprawdź też:

Dodatkowe opłaty przy pożyczce na dowolny cel

Kredyt gotówkowy - na co zwrócić uwagę?

 

 

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg

Powiązane artykuły

kredyt bez wkładu.png
12/03/2021

Mieszkanie bez wkładu własnego

Nowy program rządu „Mieszkanie bez wkładu własnego” daje możliwość zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego bez wymaganego wkładu własnego. Dla młodych osób odłożenie wymaganego przez banki minimalnego wkładu własnego na poziomie 10% jest czasochłonne, mogłoby zająć nawet kilka lat. Państwo zdecydowało się na ułatwienie tego procederu, tak więc przyjrzyjmy się założeniom narzuconym przez rządzących.
więcej >
Kredyt gotówkowy jak się przygotować.png
12/03/2021

Kredyt gotówkowy – jak się przygotować?

Zbliżają się święta, a co za tym idzie zwiększone wydatki. Jeśli już dziś martwisz się, że Twój budżet tego nie wytrzyma, to może nie warto się zamartwiać tylko sprawdzić jak możemy sami sobie pomóc. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest poszukać korzystnego kredytu gotówkowego, który pomoże nam zrealizować nasze plany. Jak uniknąć błędów przy wyborze oferty kredytu gotówkowego? Podpowiemy Ci w tym artykule.
więcej >
Co jeśli nie będę spłacać raty kredytu
12/03/2021

Kredyt hipoteczny – co jeśli nie będę spłacać rat kredytu

Dobrze jest patrzeć zawsze optymistycznie w przyszłość, ale trzeba również zakładać te czarne scenariusze. Dlaczego? Żeby nic w życiu nas nie zaskoczyło. W obecnej sytuacji ekonomicznej, z wciąż rosnącymi stopami procentowymi również należy przygotować się na różne sytuacje. Warto zastanowić się już dziś, co trzeba byłoby zrobić, jeśli utracilibyśmy płynność finansową z różnych powodów.
więcej >