Ubezpieczenie floty samochodowej

09/24/2019

Jaki rodzaj ubezpieczenia wybrać dla floty samochodowej? Prowadzenie własnej firmy w wielu przypadkach wiąże się z posiadaniem floty samochodów. Nie da się bowiem ukryć, że jest to wciąż najlepszy i najbardziej wygodny środek transportu - niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

Posiadając flotę samochodową musimy zadbać o jej odpowiednie zabezpieczenie. Przedsiębiorcy mają do wyboru kilka rodzajów ubezpieczeń, dzięki którym zarówno oni, jak i kierowcy zatrudnieni w firmie mogą czuć się bezpiecznie. Poznajmy je. 

Ubezpieczenie floty - czym się charakteryzuje i kto może z niego skorzystać?

Coraz więcej firm ubezpieczeniowych otwiera się na przedsiębiorców, ponieważ dokładnie rozumieją, że jednoczesne ubezpieczanie większej liczby aut jest dla nich zwyczajnie opłacalne. Dlatego też powstał rodzaj ubezpieczenia samochodowego, którym jest ubezpieczenie floty. Standardowo jest to obowiązkowe ubezpieczenie OC , które musi posiadać każdy zarejestrowany samochód. Z ubezpieczenia floty w większości towarzystw ubezpieczeniowych może skorzystać firma, która posiada minimum 10 samochodów. Co ważne, do takiego ubezpieczenia możemy dokupić dodatkowe opcje np.  ubezpieczenie szyb i osób.

Dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie? To bardzo proste. Przede wszystkim skorzystanie z takiej polisy to spora oszczędność czasu - nie musimy bowiem poszukiwać odpowiedniej oferty dla każdego samochodu czy zajmować się spisywaniem kilkunastu umów.  To również spore oszczędności - ubezpieczając większą liczbę samochodów możemy liczyć na przystępniejsze ceny oraz negocjować proponowane nam oferty. 

Czy tylko OC?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej chroni nas jedynie w przypadku, gdy staniemy się sprawcą zdarzenia drogowego. W przypadku floty oznacza to jedynie tyle, że firma nie będzie musiała pokrywać kosztów szkód z własnego budżetu. Nie da się ukryć, że w przypadku samochodów, które są ciągle w trasie to nieco za mało, by czuć się bezpiecznie i zapewnić przedsiębiorstwu efektywną pracę. Dlatego też firmy ubezpieczeniowe przygotowują dla swoich klientów biznesowych szeroką ofertę polis dla flot, które wzorowane są na znanych nam ubezpieczeniach komunikacyjnych.

Jedną z opcji jest ubezpieczenie Autocasco, które jest zabezpieczeniem przed kradzieżą, zniszczeniem, spaleniem czy zalaniem pojazdu. Auta wykorzystywane w firmach to często bardzo kosztowne pojazdy, które muszą wyróżniać się charakterystycznymi cechami (dużą ładownością w przypadku aut służących do przewożenia towarów, czy wysoką klasą w przypadku samochodów przeznaczonych dla kadry menedżerskiej). Ich strata to zawsze dotkliwe koszty. Warto więc zabezpieczyć się przed taką ewentualnością.

To jednak nie wszystko. Posiadając flotę samochodów musimy zadbać również o ciągłość wykonywania przez nie zadań niezbędnych dla funkcjonowania przedsiębiorstwa. Tymczasem samochody będące ciągle w trasie bardzo szybko się eksploatują. Dlatego też warto rozważyć również zakup pakietu Assistance, który pozwala nie martwić się o holowanie uszkodzonego auta, jego naprawę czy brak pojazdu, który powoduje przestój w pracy. 

 

Sprawdź też:

Kredyt inwestycyjny podczas zakładania firmy?

Na jakie cele można uzyskać kredyt inwestycyjny?

 

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg

Powiązane artykuły

kredyt bez wkładu.png
12/03/2021

Mieszkanie bez wkładu własnego

Nowy program rządu „Mieszkanie bez wkładu własnego” daje możliwość zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego bez wymaganego wkładu własnego. Dla młodych osób odłożenie wymaganego przez banki minimalnego wkładu własnego na poziomie 10% jest czasochłonne, mogłoby zająć nawet kilka lat. Państwo zdecydowało się na ułatwienie tego procederu, tak więc przyjrzyjmy się założeniom narzuconym przez rządzących.
więcej >
Kredyt gotówkowy jak się przygotować.png
12/03/2021

Kredyt gotówkowy – jak się przygotować?

Zbliżają się święta, a co za tym idzie zwiększone wydatki. Jeśli już dziś martwisz się, że Twój budżet tego nie wytrzyma, to może nie warto się zamartwiać tylko sprawdzić jak możemy sami sobie pomóc. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest poszukać korzystnego kredytu gotówkowego, który pomoże nam zrealizować nasze plany. Jak uniknąć błędów przy wyborze oferty kredytu gotówkowego? Podpowiemy Ci w tym artykule.
więcej >
Co jeśli nie będę spłacać raty kredytu
12/03/2021

Kredyt hipoteczny – co jeśli nie będę spłacać rat kredytu

Dobrze jest patrzeć zawsze optymistycznie w przyszłość, ale trzeba również zakładać te czarne scenariusze. Dlaczego? Żeby nic w życiu nas nie zaskoczyło. W obecnej sytuacji ekonomicznej, z wciąż rosnącymi stopami procentowymi również należy przygotować się na różne sytuacje. Warto zastanowić się już dziś, co trzeba byłoby zrobić, jeśli utracilibyśmy płynność finansową z różnych powodów.
więcej >