Ubezpieczenie floty samochodowej

09/24/2019

Jaki rodzaj ubezpieczenia wybrać dla floty samochodowej? Prowadzenie własnej firmy w wielu przypadkach wiąże się z posiadaniem floty samochodów. Nie da się bowiem ukryć, że jest to wciąż najlepszy i najbardziej wygodny środek transportu - niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności.

Posiadając flotę samochodową musimy zadbać o jej odpowiednie zabezpieczenie. Przedsiębiorcy mają do wyboru kilka rodzajów ubezpieczeń, dzięki którym zarówno oni, jak i kierowcy zatrudnieni w firmie mogą czuć się bezpiecznie. Poznajmy je. 

Ubezpieczenie floty - czym się charakteryzuje i kto może z niego skorzystać?

Coraz więcej firm ubezpieczeniowych otwiera się na przedsiębiorców, ponieważ dokładnie rozumieją, że jednoczesne ubezpieczanie większej liczby aut jest dla nich zwyczajnie opłacalne. Dlatego też powstał rodzaj ubezpieczenia samochodowego, którym jest ubezpieczenie floty. Standardowo jest to obowiązkowe ubezpieczenie OC , które musi posiadać każdy zarejestrowany samochód. Z ubezpieczenia floty w większości towarzystw ubezpieczeniowych może skorzystać firma, która posiada minimum 10 samochodów. Co ważne, do takiego ubezpieczenia możemy dokupić dodatkowe opcje np.  ubezpieczenie szyb i osób.

Dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie? To bardzo proste. Przede wszystkim skorzystanie z takiej polisy to spora oszczędność czasu - nie musimy bowiem poszukiwać odpowiedniej oferty dla każdego samochodu czy zajmować się spisywaniem kilkunastu umów.  To również spore oszczędności - ubezpieczając większą liczbę samochodów możemy liczyć na przystępniejsze ceny oraz negocjować proponowane nam oferty. 

Czy tylko OC?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej chroni nas jedynie w przypadku, gdy staniemy się sprawcą zdarzenia drogowego. W przypadku floty oznacza to jedynie tyle, że firma nie będzie musiała pokrywać kosztów szkód z własnego budżetu. Nie da się ukryć, że w przypadku samochodów, które są ciągle w trasie to nieco za mało, by czuć się bezpiecznie i zapewnić przedsiębiorstwu efektywną pracę. Dlatego też firmy ubezpieczeniowe przygotowują dla swoich klientów biznesowych szeroką ofertę polis dla flot, które wzorowane są na znanych nam ubezpieczeniach komunikacyjnych.

Jedną z opcji jest ubezpieczenie Autocasco, które jest zabezpieczeniem przed kradzieżą, zniszczeniem, spaleniem czy zalaniem pojazdu. Auta wykorzystywane w firmach to często bardzo kosztowne pojazdy, które muszą wyróżniać się charakterystycznymi cechami (dużą ładownością w przypadku aut służących do przewożenia towarów, czy wysoką klasą w przypadku samochodów przeznaczonych dla kadry menedżerskiej). Ich strata to zawsze dotkliwe koszty. Warto więc zabezpieczyć się przed taką ewentualnością.

To jednak nie wszystko. Posiadając flotę samochodów musimy zadbać również o ciągłość wykonywania przez nie zadań niezbędnych dla funkcjonowania przedsiębiorstwa. Tymczasem samochody będące ciągle w trasie bardzo szybko się eksploatują. Dlatego też warto rozważyć również zakup pakietu Assistance, który pozwala nie martwić się o holowanie uszkodzonego auta, jego naprawę czy brak pojazdu, który powoduje przestój w pracy. 

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg

Powiązane artykuły

Raty stałe czy raty malejące
03/17/2021

Raty stałe a raty malejące – które są lepsze?

Szukając najlepszego kredytu hipotecznego musimy stawić czoło wielu zagadnieniom, których zazwyczaj nie bierzemy pod uwagę przy finansowaniu gotówkowym. Kredyt hipoteczny towarzyszy nam często przez długi okres, dlatego tak ważne jest by był on dopasowany do indywidualnych potrzeb i możliwości. Jednym z wyborów jakiego musimy dokonać jest czy lepsze są raty stałe czy malejące.
więcej >
Zdolność kredytowa w pigułce
03/11/2021

Kredyt - czy możemy się o niego ubiegać? Zdolność kredytowa w pigułce

Nasza zdolność kredytowa to maksymalna ilość środków jaką bank może nam zaoferować w ramach kredytu na zakup naszej wymarzonej nieruchomości. Zdolność można również określić jako prawdopodobieństwo, że klient będzie w stanie udźwignąć określone zobowiązanie finansowe, minimalizując przy tym ryzyko dla banku.
więcej >
of_post_social_feb_5_art.jpg
02/19/2021

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?

Wybór kredytu hipotecznego jest bardzo ważnym momentem w naszym życiu. Pozwala na realizacje swoich marzeń, na znalezienie swojego własnego miejsca na ziemi. W związku z takimi planami zastanawiamy się, co zrobić aby wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?
więcej >