Uproszczone refinansowanie kredytu hipotecznego

06/28/2019

Czy zawsze konieczne jest przedstawianie pełnej dokumentacji do wniosku o kredyt hipoteczny refinansowy? Wniosek o refinansowanie kredytu hipotecznego nie musi wiązać się z koniecznością kompletowania pełnej dokumentacji kredytowej.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

Uproszczone refinansowanie jest zazwyczaj możliwe w przypadku kredytów zaciągniętych w podobnej procedurze, jaki i na standardowych warunkach. Duże znaczenie ma dotychczasowa regularna spłata rat przez kredytobiorcę oraz okres spłaty (im dłuższy, tym lepiej rokuje).

Zalety kredytu refinansowego hipotecznego

W przypadku niektórych banków uproszczone refinansowanie kredytu hipotecznego nie wiąże się z podwyższeniem prowizji, co zachęca do szybkiego refinansowania wierzytelności. Kluczowym warunkiem dla pozytywnej decyzji dotyczącej wniosku o refinansowanie jest regularna spłata wcześniej zaciągniętego kredytu. Dzięki procedurze uproszczonej kredytobiorcy zyskują szansę na szybką zmianę warunków umowy kredytowej na korzystniejsze. Ma to bezpośredni związek z rosnącą konkurencją na rynku wierzytelności hipotecznych. Banki szczególnie chętnie refinansują kredyty hipoteczne rzetelnych klientów, którzy pierwotnie zadłużyli się u konkurencji. O ile procedura wzięcia kredytu hipotecznego może wydawać się skomplikowana, to na szczęście dostępna jest opcja jego refinansowania, która pozwala na obniżenie kosztu finansowania nieruchomości w przyszłości.

Kiedy można skorzystać z uproszczonego refinansowania?

Kredyt można refinansować praktycznie w dowolnym momencie trwania umowy. Jeżeli zakup wymarzonego mieszkania lub domu wymagał szybkiej reakcji, np. z uwagi na korzystną cenę, to szczegóły warunków kredytowania mogły na etapie transakcji grać drugorzędną rolę. W takiej sytuacji warto rozważyć kredyt refinansowy. Procedura uproszczona na etapie refinansowania kredytu może okazać się idealnym rozwiązaniem, w odróżnieniu od kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości zawieranych w zwykłej procedurze. Spora część ofert na kredyt refinansowy nie przewiduje obciążania kredytobiorcy wyższymi kosztami, takimi jak prowizja czy dodatkowe ubezpieczenie.

Dla kogo dostępne jest uproszczone refinansowanie?

Uproszczone refinansowanie kredytu dostępne jest dla kredytobiorców, którzy regularnie spłacają zaciągnięte wcześniej zobowiązania. Głównym kryterium, który bank bierze pod uwagę, rozpatrując wniosek o refinansowanie hipoteki na warunkach uproszczonych jest historia spłaty kredytu zaciągniętego na zakup nieruchomości. Zazwyczaj przychylnym okiem patrzy się na właścicieli mieszkań lub domów, którzy nie mają problemu z terminowym spłacaniem rat i banki chętnie refinansują takie umowy.

Szukając oferty na kredyt refinansowy, warto współpracować z doświadczonym doradcą finansowym, który dokładnie zna polski rynek kredytów hipotecznych (dotyczy to również kredytów refinansowanych w początkowym okresie obowiązywania umowy). W bankach przewidujących obciążenie kredytobiorcy dodatkowymi kosztami, w przypadku wcześniejszej spłaty można korzystnie zrefinansować w procedurze uproszczonej.

 

Sprawdź też:

Kredyt hipoteczny, a zagraniczny dochód

Refinansowanie kredytu hipotecznego

 

Powiązane artykuły

Kredyt dla singla
12/22/2021

Czy singiel może podejść do kredytu z rodzicami?

Kredyt hipoteczny dla wielu wydaje się nieosiągalny, ponieważ urosło wokół niego wiele mitów. Jednym z nich jest taki, że uważa się, że singiel nie może uzyskać takiego finansowania lub jest to bardzo trudne. Jednak wcale tak nie jest. Oczywiście są kwestie, na które osoba żyjąca w pojedynkę powinna zwrócić uwagę, ale nie ma rzeczy niemożliwych również i w takiej sytuacji.
więcej >
cena wynajmu.png
12/22/2021

Ceny wynajmu mieszkania – czy to się opłaca?

Pandemia spowodowała zachwianie na rynku najmu mieszkań. W drugiej połowie 2021 roku sytuacja zaczęła się stabilizować. Wszyscy zaczęliśmy wracać do względnie normalnego życia i popyt na mieszkania do wynajęcia ponownie zaczął się pojawiać. Jaki ma to wpływ na ich ceny?
więcej >
marza kredytu
12/22/2021

Z czego składa się całkowity koszt kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny to bardzo poważna decyzja. Dlatego należy się do niej odpowiednio przygotować. I nie chodzi tu o rozpatrywanie wszystkich argumentów za i przeciw kredytowi, bo przecież już wiemy, że chcemy go wziąć. Najważniejsze jest przygotowanie się do kredytu, aby podpisanie umowy kredytowej jak najmniej obciążało nasz domowy budżet i pozwalało spokojnie się cieszyć własnym, wymarzonym mieszkaniem.
więcej >