×
  Biuro Prasowe

  Biuro Prasowe Open Finance /

  Uproszczone refinansowanie kredytu hipotecznego Kredyt hipoteczny

  Czy zawsze konieczne jest przedstawianie pełnej dokumentacji do wniosku o kredyt hipoteczny refinansowy? Wniosek o refinansowanie kredytu hipotecznego nie musi wiązać się z koniecznością kompletowania pełnej dokumentacji kredytowej.

  Uproszczone refinansowanie jest zazwyczaj możliwe w przypadku kredytów zaciągniętych w podobnej procedurze, jaki i na standardowych warunkach. Duże znaczenie ma dotychczasowa regularna spłata rat przez kredytobiorcę oraz okres spłaty (im dłuższy, tym lepiej rokuje).

  Zalety kredytu refinansowego hipotecznego

  W przypadku niektórych banków uproszczone refinansowanie kredytu hipotecznego nie wiąże się z podwyższeniem prowizji, co zachęca do szybkiego refinansowania wierzytelności. Kluczowym warunkiem dla pozytywnej decyzji dotyczącej wniosku o refinansowanie jest regularna spłata wcześniej zaciągniętego kredytu. Dzięki procedurze uproszczonej kredytobiorcy zyskują szansę na szybką zmianę warunków umowy kredytowej na korzystniejsze. Ma to bezpośredni związek z rosnącą konkurencją na rynku wierzytelności hipotecznych. Banki szczególnie chętnie refinansują kredyty hipoteczne rzetelnych klientów, którzy pierwotnie zadłużyli się u konkurencji. O ile procedura wzięcia kredytu hipotecznego może wydawać się skomplikowana, to na szczęście dostępna jest opcja jego refinansowania, która pozwala na obniżenie kosztu finansowania nieruchomości w przyszłości.

  Kiedy można skorzystać z uproszczonego refinansowania?

  Kredyt można refinansować praktycznie w dowolnym momencie trwania umowy. Jeżeli zakup wymarzonego mieszkania lub domu wymagał szybkiej reakcji, np. z uwagi na korzystną cenę, to szczegóły warunków kredytowania mogły na etapie transakcji grać drugorzędną rolę. W takiej sytuacji warto rozważyć kredyt refinansowy. Procedura uproszczona na etapie refinansowania kredytu może okazać się idealnym rozwiązaniem, w odróżnieniu od kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości zawieranych w zwykłej procedurze. Spora część ofert na kredyt refinansowy nie przewiduje obciążania kredytobiorcy wyższymi kosztami, takimi jak prowizja czy dodatkowe ubezpieczenie.

  Dla kogo dostępne jest uproszczone refinansowanie?

  Uproszczone refinansowanie kredytu dostępne jest dla kredytobiorców, którzy regularnie spłacają zaciągnięte wcześniej zobowiązania. Głównym kryterium, który bank bierze pod uwagę, rozpatrując wniosek o refinansowanie hipoteki na warunkach uproszczonych jest historia spłaty kredytu zaciągniętego na zakup nieruchomości. Zazwyczaj przychylnym okiem patrzy się na właścicieli mieszkań lub domów, którzy nie mają problemu z terminowym spłacaniem rat i banki chętnie refinansują takie umowy.

  Szukając oferty na kredyt refinansowy, warto współpracować z doświadczonym doradcą finansowym, który dokładnie zna polski rynek kredytów hipotecznych (dotyczy to również kredytów refinansowanych w początkowym okresie obowiązywania umowy). W bankach przewidujących obciążenie kredytobiorcy dodatkowymi kosztami, w przypadku wcześniejszej spłaty można korzystnie zrefinansować w procedurze uproszczonej.

  Open Finance

  Biuro Prasowe Open Finance

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie